Szanowni Państwo
Zapraszamy do konsultacji z Panią Agnieszką Wierzejską – Psychologiem:
Jestem psychologiem od ponad 30 lat . Pracowałam z wszystkimi grupami wiekowymi: dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, a odkąd skończyłam Studium Terapii Rodzin, również z rodzinami.
Udzielałam też pomocy psychologicznej prowadząc grupy wsparcia i pracując w telefonie zaufania. Będzie mi bardzo miło jeśli skorzystają Państwo z bezpłatnej, anonimowej konsultacji psychologicznej „on line” w ramach dyżuru uruchomionego dla pielęgniarek i położnych .
Zawód pielęgniarki i położnej to praca trudna, odpowiedzialna, w której nie brakuje stresów. Problemy, z którymi boryka się ta grupa zawodowa, to wypalenie zawodowe, przepracowanie, lęk przed chorobą, ostracyzm społeczny, mobbing. Problemy te nasiliły się jeszcze w związku ze stanem epidemii. Trudności te rzutują, co jest oczywiste, również na życie rodzinne.
Nie rozwiążemy wszystkich problemów przez spotkanie „on line”, ale będzie to pierwszy krok w kierunku zadbania o siebie.
Zgłoszone problemy nie muszą dotyczyć bezpośrednio życia zawodowego, ale również innych problemów psychologicznych.
Zapraszam serdecznie !
Agnieszka Wierzejska
Porady psychologa:
Terminy dyżurów :
Poniedziałki – dyżur przedpołudniowy w godzinach 10:00-13:00 ,
Środy -dyżur popołudniowy w godzinach 16:00- 19:00
pod numerem telefonu 604 508 552
mail: awierzejska1@wp.pl
Dopuszczamy możliwość spotkania osobistego w siedzibie Izby przy ul. Żelaznej 59 VIIp. w każdą środę miedzy godziną 14:00–17:00, po uprzednim umówieniu się na wizytę pod numerem telefonu
604 508 552
Uprzejmie informujemy, są stacjonarne porady prawne w siedzibie Izby po uprzednim telefoniczny umówieniu
22 826 84 77, 22 826 84 42
wtorek, godz 14:00 – 17:00
Porady telefoniczne w :
czwartek godz: 10:00 – 12:00
pod numerem telefonu :
882 502 617
Pomoc prawna dla medyka b pytania i odpowiedzi
Pismo od Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej w sprawie pomocy prawnej.
NACZELNA RADA ADWOKACKA
ul. Świętojerska 16,
00-202 Warszawa tel.
+48 22 505 25 00, + 48 22 505 25 01, fax +48 22 505 25 08
e-mail: nra@nra.pl www.adwokatura.pl
W związku z informacjami o nakładaniu kar pieniężnych przez wojewodów na pielęgniarki, które nie wykonały postanowienia o stawieniu się do pracy w DPS-ach, a także w związku z informacją Ministra Sprawiedliwości o planowanym wszczęciu przez prokuraturę w niektórych z tych spraw postępowań przygotowawczych, adwokaci w całej Polsce zgłosili gotowośćbezpłatnej pomocy prawnej pracownikom służby zdrowia. Wszystkie osoby, które w związku z tą sytuacją będą potrzebowały pomocy prawnej i zwrócą się do
Okręgowych Rad Adwokackich lub Naczelnej Rady Adwokackiej
(tel. 22 505 25 02), otrzymają ją bezpłatnie.
Adw. Jacek Trela Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej
W związku z kierowanymi do Warszawskiej Izby Pielęgniarek i Położnych w Warszawie pytaniami o należne świadczenia pracownicze w przypadku skierowania osoby wykonującej zawód medyczny na podstawie umowy o pracę na obowiązkową kwarantannę uprzejmie informujemy, że za okres kwarantanny lub izolacji z powodu koronawirusa przysługuje, na podstawie decyzji państwowego inspektora sanitarnego, wynagrodzenie za czas choroby (względnie zasiłek chorobowy po upływie czasu wypłaty wynagrodzenia przez pracodawcę) wypłacany przez pracodawcę (w przypadku zasiłku przez ZUS).
Informujemy, że w Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (tel. 22 560 16 00) zostały uruchomione specjalne linie tematyczne dla osób, które potrzebują informacji na temat: świadczenia z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji. Po uzyskaniu połączenia z infolinią ZUS – na klawiaturze numerycznej telefonu należy wybrać 0 – połączenie z konsultantem, a następnie 9 – zasiłek opiekuńczy i świadczenia z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji.
Zachęcamy również do śledzenia informacji zamieszczanych przez administrację rządową na stronie www.gov.pl gdzie między innymi znajdą Państwo odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące pracowników i pracodawców https://www.gov.pl/web/rodzina/na-co-moze-liczyc-pracownik-jakie-ulgi-przysluguja-pracodawcy-odpowiadamy