Jeśli chodzi o Konferencję to tutaj są wszystkie szczegóły dotyczące programu. 

 

https://konferencjawertykalnie.conrego.com/


Zaplanowane są też warsztaty na drugi dzień konferencji: 

Aromaterapia – tworzenie mieszanek i rollonów

Resuscytacja noworodka

Użycie szala Rebozo w praktyce położnych 

Szycie krocza 

Szycie warg sromowych

Techniki osteopatyczne w porodzie


Zapraszamy na webinar :

Jak zmienia się wiedza rodziców na temat okresu okołoporodowego, a ich oczekiwania wobec położnych i zajęć w szkole rodzenia, który odbędzie się 17 maja 2023, godz. 20.00-21.00 w serwisie edukacjapacjenta.pl.

Webinar jest realizowany w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Położnych się w ramach Akademii Pielęgniarstwa i Położnictwa Sudocrem EXPERT.

 

link/przekierowanie do strony z bezpłatną rejestracją na webinar:

https://www.edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/18/sudocrem-17-05-2023#pageMain


Zapraszamy na bezpłatne szkolenie

AKADEMIA POŁOŻNEJ –

sobota 27 maj g.10.00 do 15.00

WARSZAWA hotel MARRIOTT Al. Jerozolimskie 65

Rejestracja w aplikacji PregnaEXPERTS do pobrania z prenatalis.online/app  lub telefonicznie infolinia: tel. 669178139

W załączeniu program szkolenia Zapraszamy na warsztaty PROGRAM LOJALNOŚCIOWY PRENATALIS = nagrody KOSMETYKI za polecanie naszej nowej aplikacji dla kobiet w ciąży oraz matek noworodków PregnaNAVIGATOR , do pobrania na PregnaNavigator.pl/app

plakat


Konferencji naukowej pod nazwą

„Żywienie i leczenie żywieniowe w opiece gerontologicznej”.

Konferencja zorganizowana zostanie 26 maja 2023 roku (piątek) w formie hybrydowej. Stacjonarnie odbywać się będzie w siedzibie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

Poniżej odnośnik do strony, na której można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące konferencji.

 

https://inoz.uczelniaoswiecim.edu.pl/index.php/konferencje/zywienie-i-leczenie-zywieniowe-w-opiece-gerontologicznej

 

W załączeniu także plakat konferencji


Zaproszenie na webinar Zdalna opieka nad pacjentem z cukrzycą, który odbędzie się 12 kwietnia 2023, godz. 19.00-21.00 w serwisie edukacjapacjenta.pl.

Webinar jest realizowany się w ramach programu edukacyjnego Genexo dla pielęgniarek diabetologicznych i POZ.

Podczas webinaru dr hab. n med. Katarzyna Cyganek, diabetolog z Pracowni Zaawansowanych Technologii Diabetologicznych Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych UJ CM w Krakowie oraz dr n. o zdr. Beata Stepanow, prezes SED przedstawią w jaki sposób nowe technologie odgrywają coraz większą rolę w leczeniu pacjenta z cukrzycą i zastanowią się czy telemedycyna to nieunikniona przyszłość.

strona z bezpłatną rejestracją na webinar:

https://www.edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/14/


Akademia Kontynencji – druga edycja warsztatów – kwiecień 2023 r.

Szanowne Pielęgniarki, Szanowni Pielęgniarze,
Serdecznie zapraszamy wszystkie pielęgniarki i pielęgniarzy pracujących w oddziałach urologicznych i ginekologicznych, do udziału w warsztatach naukowo-szkoleniowych organizowanych w ramach
AKADEMII KONTYNENCJI, której pomysłodawcą jest Centrum Medyczne MCC – kompleksowy ośrodek diagnozowania i leczenia inkontynencji, w którym do dyspozycji pacjentów pozostają lekarze specjalizujący się w uroginekologii, urologii czynnościowej, proktologii, urologii dziecięcej, andrologii oraz wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów. Patronat nad wydarzeniem objęła Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych.

Akademia Kontynencji zaproszenie dla położnych

Akademia Kontynencji zproszenie dla pielęgniarek


Pomorskie Dni Interdyscyplinarne:

anestezjologia – chirurgia onkologiczna – ginekologia – położnictwo, która odbędzie się w 21-22 kwietnia 2023 roku w Gdyni.

Podczas wydarzenia przewidziano również sesje dla pielęgniarek i położnych.

Informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie: pomorskiedni2023.mimesis.com.pl.

Program pielęgniarki Gdynia 2023

 Zaproszenie


FAMILY SERVICE PELARGOS

 zaprasza

POŁOŻNE i PIELĘGNIARKI

do udziału w bezpłatnym spotkaniu edukacyjnym zorganizowanym we współpracy z Warszawską  Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych, które odbędzie się 18 maja 2023 r.

zaproszenie

 

 


Zarząd Głównego Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich serdecznie zaprasza do udziału w Konferencji organizowanej z okazji 5-tej rocznicy beatyfikacji bł. Hanny Chrzanowskiej, która odbędzie się 28 kwietnia 2023 r. o godz. 9:00 w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, ul. Totus Tuus 34 w Krakowie.

 

Konferencja jest wydarzeniem nieodpłatnym dedykowanym lekarzom, pielęgniarkom, położnym, ratownikom medycznym, studentom, kapelanom szpitalnym oraz wszystkim zainteresowanym.

zaproszenie konferencja

plakat konferencja


Akademia Kontynencji w załączeniu przesyła zaproszenia warsztatów naukowo-szkoleniowych dla położnych pt. „Przygotowanie mięśni dna miednicy do porodu”, które odbędą się w dniu 17 marca 2023 (pierwsze wydarzenie cyklu) w godz.: 11:00 – 14:15, w Centrum Medycznym MCC przy ul. Chmielnej 132/134 w Warszawie.

zaproszenie


Prometriq Akademia Zarządzania w Sopocie zaprasza na:

Bezpłatne webinaria Klubu Prometriq MBA – czwartki, godzina 18.30 (online) – harmonogram spotkań znajduje się poniżej.

Studia podyplomowe „Zarządzanie w ochronie zdrowia” online (Pre-MBA) – tylko 5.900 od osoby, początek 25 marca 2023 r.

Studia podyplomowe dedykowane są osobom, które pracują lub zamierzają podjąć pracę w podmiotach medycznych na stanowisku kierowniczym. Celem studiów jest przygotowanie pracowników do wsparcia kierownictwa w realizacji projektów rozwojowych. Słuchacze uzyskują wiedzę z dziedziny zarządzania, finansów, zdrowia publicznego, w tym organizacji systemu ochrony zdrowia w Polsce i na świecie. Absolwenci studiów stanowią grupę osób lepiej rozumiejących złożone uwarunkowania funkcjonowania podmiotu leczniczego, sprawniej realizujących odpowiedzialne zadania, uzyskujących lepsze rezultaty pracy. Szczegóły: https://prometriq.pl/zarzadzanie-w-ochronie-zdrowia-online/ lub tel. 698 101 798.

Harmonogram bezpłatnych webinariów KLUBU Prometriq MBA , w ramach których menedżerowie szpitali prezentują swoje prace dyplomowe MBA:

02.03.2023 – Value Based Healthcare and Evidence Based Healthcare jako jeden z kluczowych trendów w ochronie zdrowia, dr Iga Lipska – Prezeska Zarządu Instytutu Polityki Zdrowotnej

16.03.2023 – Kalkulacja kosztów leczenia pacjenta w szpitalu, jako uzupełnienie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26.10.2020 r. w sprawie zaleceń dotyczących standardu rachunku kosztów u świadczeniodawców, mgr inż. Waldemar Stylo –

Z-ca Dyrektora Narodowego Instytutu Onkologii, PIB Oddziału w Krakowie

16.03.2023 – Prorozwojowy model zarządzania szpitalem pediatrycznym- doświadczenia własne, dr n.med. Krystyna Piskorz- Ogórek – Dyrektor WSSD  w Olsztynie

20.04.2023 – EOD jako narzędzie do sprawnego przepływu informacji, mgr Joanna Kownacka – Kierownik Działu Księgowości UCK w Gdańsku

Szczegóły oraz zapisy: https://prometriq.pl/mba-klub/

Prometriq Akademia Zarządzania w Sopocie, to organizator najczęściej w Polsce wybieranego programu MBA w ochronie zdrowia – Executive MBA 95% online – realizowanego we współpracy z Uniwersytetem SWPS oraz Porto Business School (międzynarodowa akredytacja AMBA i AACSB). Dzięki formule online Prometriq ma możliwość zaproszenia ekspertów uczelni i instytucji zdrowia z całego kraju – zajęcia prowadzi ponad 50 wykładowców. Zapraszamy do kontaktu: 698 101 798, www.prometriq.pl


II Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Szkoleniowej pt. :

„Pielęgniarki i pielęgniarstwo dla zdrowia nas wszystkich”

organizowana przez Instytut Medyczny PWSZ w Głogowie, Koło Naukowe PTP nauczycieli akademickich przy PWSZ w Głogowie, Studenckie Koło Naukowe PTP przy PWSZ w Głogowie w dniach 19-20 kwietnia 2023 r.

W załączeniu :

komunikat dotyczący organizowanej Konferencji,

formularz zgłoszeniowy

klauzula RODO.


I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt. ,,Wyzwania opieki okołooperacyjnej. Ujęcie interdyscyplinarne.”

Organizator: Wydział Medyczny. Collegium Medicum. UKSW, Zakład Pielęgniarstwa Klinicznego, Zakład Zintegrowanej Opieki Medycznej

Data konferencji:  13.05.2023 r., godz. 9.00 – 17.00

Miejsce konferencji: Wydziału Medycznego Collegium Medicum UKSW, Aula Schumanna, ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie

Formuła: hybrydowa

Informacje szczegółowe

Zaproszenie


VII Ogólnopolski Zjazd Pielęgniarek Oddziałowych, Położnych Oddziałowych, Kierowników i Koordynujących
„Organizacja pracy, prawo i bezpieczeństwo pracowników”

Szczyrk, 6 – 8 marca 2023 r.

PROGRAM :

 • Digitalizacja – ucyfrowiona dokumentacja medyczna na oddziale
 • Organizacja pracy zespołu i adaptacja nowych pracowników
 • Prawo pracy – układanie grafików, rozliczanie czasu pracy
 • Komunikacja interpersonalna – sytuacje krytyczne
 • Organizacja pracy stanowisk pielęgniarki i położnej. Bezpieczeństwo i ergonomia
 • Zapobieganie wypaleniu zawodowemu – czyli jak odnawiać energię. Działania długofalowe i doraźne
 • Mobbing w  zakładzie pracy

 

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na naszej stronie internetowej: www.pce.com.pl w zakładce „szkolenia i konferencje” lub kliknij tutaj

 


Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Warszawie zaprasza na

Studia podyplomowe EMBA Zarządzanie w ochronie zdrowia.

Na hasło: „IZBY” obowiązuje rabat 1.000 złotych

 


Zaproszenie na warsztaty „Porada pielęgniarska w Koordynowanej Opiece Zdrowotnej” „Jesień z Florencją 2022”

Fundacja realizując zadania na rzecz podnoszenia standardów opieki przygotowała program warsztatów wspierający pielęgniarki w przygotowaniu do prowadzenia porady edukacyjnej, którą wprowadza rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Koordynowana opieka zdrowotna, wprowadzona rozporządzeniem w POZ wspiera profilaktykę realizowaną przez pielęgniarki.

Nasz wyjątkowy projekt opiera się na sprawdzonych metodach poradnictwa i doradztwa dla pacjentów z chorobami przewlekłymi. Kilka lat doświadczeń, współpraca z kanadyjską organizacją pielęgniarską zajmującą się przygotowaniem dla pielęgniarek przewodników do opieki EBM,  zaowocowało przygotowaniem podręcznika, w którym każda pielęgniarka znajdzie wskazówki do prowadzenia edukacji oraz niezbędne do tego narzędzia.

Ochrona zdrowia w Polsce zmienia się. W przestrzeni publicznej coraz częściej słyszalny jest przekaz o płatności za efekt kliniczny. Pielęgniarki codzienną pracą mają wpływ na wzrost PKB, który udowodniono naukowo także w Polsce. Wprowadzenie porady edukacyjnej do koordynowanej opieki zdrowotnej w POZ to doskonała okazja dla pielęgniarek, aby pokazać mierzalną wartość ich pracy dla pacjentów i systemu.

Wartość, którą można zmierzyć za pomocą wskaźników efektywności klinicznej. Udowodniliśmy także, że każda zainwestowana w pielęgniarstwo stacjonarne złotówka przynosi korzyść dla systemu, pacjenta i w efekcie pielęgniarek pod postacią  60% zwrotu kosztów.

Taki efekt możliwy jest także w POZ. Stanie się to wtedy, kiedy  przygotujemy pielęgniarki do prowadzenia edukacji  w sposób efektywny dla systemu, aby za kilka lat kiedy płatnik podsumuje efekty tej innowacyjnej zmiany będzie to sukces dla środowiska pielęgniarskiego.

Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom proponujemy warsztaty organizowane dla 10-15 osobowych grup, podczas których nasi eksperci zapoznają pielęgniarki z efektywnym przeprowadzeniem porady edukacyjnej.

Program dostępny jest pod adresem http://florencja.edu.pl/pobierz/plik?path=./porada-pielegniarska-pochp-2022.pdf.

Serdecznie zapraszamy na unikatowe spotkanie z poradą edukacyjną w KOZ.

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji pod adresem e-mail kontakt@florencja.edu.pl;

tel 606-118-367 w godz. 8:00 – 10:00 i 15:00-17:00.

 


Zapraszamy na bezpłatną konferencję 
„Opieka Długoterminowa w Praktyce”

Informacje organizacyjne : załącznik


Zjazd Szkół Rodzenia ,, Szkoła Rodzenia na Medal”

komunikat


,, WYBRANE ALGORYTMY W POSTĘPOWANIU POŁOŻNEJ”

AKADEMIA POŁOŻNEJ zaprasza na BEZPŁATNE SZKOLENIA

załącznik – informacje organizacyjne

 


Mazowieckie Specjalistyczne centrum Zdrowia im. prof. J. Mazurkiewicza w Pruszkowie informuje, że Urząd Marszałkowski Województwa mazowieckiego prowadzi nabór wniosków stypendialnych na rok akademicki 2022/2023, dedykowanych dla studentów kształcących się na kierunkach pielęgniarstwo, położnictw i ratownictwo medyczne.

pismo

 


Bezpłatna 2-dniowa sesja dla pielęgniarek i personelu medycznego 2-3 września br. podczas XXV Kongresu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej

 

W imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego – serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w dwudniowej sesji dla pielęgniarek i personelu medycznego, która odbędzie się w dniach 2-3 września br. podczas XXV Kongresu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. 

 

W załączeniu przekazujemy oficjalny plakat wraz z pełnym Programem:

załącznik

 

Zapraszamy do rejestracji na stronie: https://kongres-ptok-02-03-09-2022.konfeo.com/pl/groups


Bezpłatne szkolenie online dotyczące czynników ryzyka chorób sercowo naczyniowych, diagnostyki oraz metod leczenia, ze szczególnym ukierunkowaniem na hipercholesterolemię rodzinną 14 września 2022 r.

Informacje organizacyjne w załączeniu


Pracuj ergonomicznie – unikaj urazów!!!

W imieniu firmy Stryker chcielibyśmy zachęcić personel medyczny  specjalizujący się w opiece nad pacjentem, do wzięcia udziału w sympozjum edukacyjnym ”Pracuj ergonomicznie – unikaj urazów”, które odbędzie się w środę (07.09.) w Auli Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (wejście 4) od godz. 11:00 do 16:10.

Chętnych zapraszam do kontaktu na 2 tygodnie przed sympozjum z wybranym przedstawicielem firmy Stryker – kontakty poniżej. Zamknięcie listy uczestników do 29.08.2022.

SYMPOZJUM JEST BEZPŁATNE!!!

Informacje organizacyjne w załączeniu


Wniosek o objęcie patronatem przez  Warszawską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych

 


Sepsa – ogólnopolski projekt naukowy

Szanowni Państwo,

Jestem Adiunktem w Zakładzie Pielęgniarstwa Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Aktualnie prowadzimy projekt badawczy, na podstawie którego chcielibyśmy opracować rzetelne narzędzie do oceny wiedzy pielęgniarek na temat sepsy. Biorąc pod uwagę bardzo ważną rolę pielęgniarek w zakresie rozpoznawania, profilaktyki i leczenia sepsy, chcielibyśmy opracować narzędzie, które pozwoli na ocenę poziomu wiedzy pielęgniarek, a tym samym ukierunkowanie kształcenia podyplomowego w tym obszarze.

Link do ankiety z prośbą do pielęgniarek o wzięcie udziału w badaniu.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfrE89Ce3Ow8BZDlXKZR7NdsbxPR-MN0ccu3ELfJJ2tHb2z_A/viewform?fbclid=IwAR2MgGwSIr41JNBS8pG6WOTiiBIqGnCIW-HuPJSIAnCXrW3M9h-HUsKA60Y


Instrumentarium chirurgiczne i inne wyposażenie narzędziowe sal operacyjnych  – zasady optymalnego doboru, zarządzania i regeneracji

 

Szanowni Państwo!

Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum wzbogaciło swoją bazę dydaktyczną o Interdyscyplinarny Ośrodek Szkoleniowy Kopernika 40. Ośrodek mieści się w budynku „Białej Chirurgii”, która od ponad 130 lat służy polskiej medycynie, a aktualnie oddaje swoją bazę lokalową na potrzeby szkoleń pospecjalizacyjnych pracowników ochrony zdrowia. Dzięki temu MCKP UJ CM może zwiększyć zakres swojej oferty edukacyjnej.

Już dziś mamy zaszczyt serdecznie zaprosić Państwa na szkolenie:

Instrumentarium chirurgiczne i inne wyposażenie narzędziowe sal operacyjnych zasady optymalnego doboru, zarządzania i regeneracji”, które odbędzie się dnia 23.09.2022 r. w Krakowie. Wydarzenie objęte jest patronatem: Aesculap Chifa sp. z o.o.

Informacje organizacyjne w załączeniu

                                      


Szkolenie z prawa i socjologii dla pielęgniarek 29-30 września

Fundacja Pracy i Ochrony Zdrowia Almach organizuje szkolenie z prawa i socjologii dla pielęgniarek, w tym poruszymy także bardzo aktualny ostatnio temat prawa dot. opieki nad dziećmi z Ukrainy.

Wszelkie informacje podane są na naszej stronie internetowej: http://www.fundacja-almach.org.pl/2022/08/jesienne-szkolenie-dla-pielegniarek


Zmiany w POZ.  Co nas czeka w najbliższym czasie?– 24 sierpnia 2022 r.

 

Szanowni Państwo,
zapraszam do udziału w szkoleniu on-line Zmiany w POZ.  Co nas czeka w najbliższym czasie?– 24 sierpnia 2022 r.

Do 16 sierpnia – zgłoszenia w niższej cenie

Program szkolenia:

 1. Najnowsze zmiany organizacyjne w POZ.
 2. Realizacja i organizacja programów profilaktycznych:
 3. etapy realizacji,
 4. kwalifikacja pacjenta,
 5. zasady rozliczeń udzielonych świadczeń zdrowotnych.
 6. Jednostkowe rozliczanie porad pielęgniarskich:
 7. wizyty domowe,
 8. realizacja Profilaktyki CHUK,
 9. porady edukacyjne.
 10. Opieka koordynowana w POZ:
 11. budżet powierzony – w jaki sposób go wykorzystać?
 12. kompleksowość opieki nad pacjentem,
 13. zakresy badań diagnostycznych.
 14. Koordynacja w POZ – rola koordynatora w aspekcie zmian organizacyjnych w POZ.


Informacje organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się

 w załączeniu.

Szkolenie odbywa się w programie Teams – nie wymaga instalacji programu.

Kancelaria Doradcza Rafał Piotr Janiszewski
ul. Patriotów 181/ lok. 4, 04-881 Warszawa

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Jeśli nie życzą sobie Państwo otrzymywać od nas wi


Realizacja świadczeń diagnostycznych w onkologii – 10 sierpnia 2022 r.

 

Zapraszam do udziału w szkoleniu on-line Realizacja świadczeń diagnostycznych w onkologii – 10 sierpnia 2022 r.

Program szkolenia:

 1. Obowiązki świadczeniodawcy w zakresie realizacji badań diagnostycznych.
 2. Zakres realizacji świadczeń diagnostycznych w onkologii.
 3. Zasady wykonywania i rozliczania badań diagnostycznych w onkologii:
 1. diagnostyka w ramach porad ambulatoryjnych;
 2. diagnostyka w ramach świadczeń kosztochłonnych;
 3. diagnostyka w ramach programów lekowych – najczęściej występujące wątpliwości;
 4. diagnostyka związana z realizacją chemioterapii;
 5. diagnostyka w pakiecie onkologicznym – terminy diagnostyki;
 1. Dokumentacja medyczna, a rozliczanie świadczeń diagnostycznych.
 2. Kary za nieprawidłowe rozliczanie świadczeń diagnostycznych.

Informacje organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się

w załączeniu.
Szkolenie odbywa się w programie Teams – nie wymaga instalacji programu.

Kancelaria Doradcza Rafał Piotr Janiszewski
ul. Patriotów 181/ lok. 4, 04-881 Warszawa

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Jeśli nie życzą sobie Państwo otrzymywać od nas wiadomości – prosimy o zwrotną wiadomość, wraz z podaniem adresu mailowego który mamy usunąć z naszych baz.

 


Certyfikowane, bezpłatne szkolenia dla zespołu pielęgniarsko-opiekuńczego – pod patronatem NRPiP -OPIEKA W DOMU PACJENTA

Fundacja TZMO Razem Zmieniamy Świat pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych kontynuuje organizację certyfikowanych, bezpłatnych szkoleń dla personelu pielęgniarskiego-opiekuńczego pracującego w domu pacjenta.

 

Tak liczny udział w szkoleniach z cyklu „Opieka w domu pacjenta” to również Państwa zasługa, ponieważ uczestnicy często o szkoleniu dowiadywali się właśnie z Państwa stron internetowych i maili – pięknie dziękujemy za współpracę!

 

Zapraszamy do udziału w kolejnych szkoleniach personel pielęgniarski z Państwa Izby – żeby jak najwięcej osób mogło skorzystać z bezpłatnych, certyfikowanych szkoleń – prosimy o przekazanie informacji o najbliższych szkoleniach:

 • 18.08.2022 godz. 18:00  – Wypalenie zawodowe w opiece ( Prowadząca: Marta Różycka)
 • 29.09.2022 godz. 18:00  – Wyzwania w codziennej opiece – higiena, pielęgnacja, trudne zachowania (Prowadzący: mgr Iwona Przybyło – pielęgniarka, mgr Leszek Guga – psycholog)

 

✔️ Szkolenia są bezpłatne

✔️ Każdy uczestnik otrzyma certyfikat

 

Szczegółowe informacje na temat szkoleń oraz rejestracja pod linkiem: https://damy-rade.info/szkolenia/certyfikowane-szkolenia-dla-personelu-pielegniarsko-opiekunczego

 

 

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji.

 

Pozdrawiamy serdecznie

Fundacja TZMO Razem Zmieniamy Świat

Katarzyna Rozmus-Gazda

tel. 723 185 361


Wspieranie zdrowia psychologicznego dzieci oraz pierwsza pomoc psychologiczna dla rodzin uchodźczych z najmłodszymi dziećmi

załącznik


Zmiany w POZ.  Co nas czeka w najbliższym czasie?
Koordynacja, zakresy badań, budżet powierzony, profilaktyka…

 
Szkolenie odbędzie się on-line 24 sierpnia w godzinach: 10:00 – 13:00.

Program szkolenia: 

 1. Najnowsze zmiany organizacyjne w POZ.
 2. Realizacja i organizacja programów profilaktycznych:
 1. etapy realizacji,
 2. kwalifikacja pacjenta,
 3. zasady rozliczeń udzielonych świadczeń zdrowotnych.
 1. Jednostkowe rozliczanie porad pielęgniarskich:
 1. wizyty domowe,
 2. realizacja Profilaktyki CHUK,
 3. porady edukacyjne.
 1. Opieka koordynowana w POZ:
 1. budżet powierzony – w jaki sposób go wykorzystać?
 2. kompleksowość opieki nad pacjentem,
 3. zakresy badań diagnostycznych.
 1. Koordynacja w POZ – rola koordynatora w aspekcie zmian organizacyjnych w POZ.

 

Koszt uczestnictwa:

350 zł netto od osoby– zgłoszenia nadesłane do 16.08.2022 r.

450 zł netto od osoby.

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres e-mail: anna.janiszewska@iuz.org.pl
Program, informacje organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy –

w załączeniu

 


Zaproszenie do udziału w szkoleniu e-learning Radzenie sobie z zastrzeżeniami pacjentów 

Dzień dobry,

W ramach programu edukacyjnego Akademia Pielęgniarstwa Diabetologicznego Boehringer Ingelheim przesyłam zaproszenie do udziału w szkoleniu e-learning Radzenie sobie z zastrzeżeniami pacjentów. 

Podczas szkolenia Monika Bolanowska – trener umiejętności interpersonalnych i coach z ponad 20-letnim doświadczeniem –  przedstawi koncepcję Marshalla B. Rosenberga Komunikacja bez przemocy, sposoby komunikacji docierające do źródeł zastrzeżeń pacjentów oraz strategie radzenia sobie z usłyszanymi obiekcjami, techniki komunikacji i ogólne przykłady ich zastosowania, tzn. jak nie należy rozmawiać z pacjentami i jakie są przyczyny niepowodzenia i fiaska takich rozmów, oraz jak można i należy prowadzić dialog, wykorzystując odpowiednie narzędzia i osiągając w rezultacie zamierzony efekt.

Patronat honorowy nad szkoleniem: Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych

Patronat merytoryczny nad szkoleniem: Polska Federacja Edukacji w Diabetologii

Szkolenie dostępne w serwisie edukacjapacjenta.pl:

https://www.edukacjapacjenta.pl/szkolenia/127


Wpływ reklamy na rodziców i personel medyczny, a ochrona karmienia piersią i mlekiem kobiecym – zaproszenie na bezpłatny webinar

Szanowni Państwo,

w związku z rozpoczynającym się dziś Światowym Tygodniem Karmienia Piersią chcemy zaprosić Państwa na bezpłatne spotkanie internetowe pt. „Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece. Wpływ reklamy na rodziców i personel medyczny”, które odbędzie się w najbliższą środę. Podczas tego webinaru odpowiemy na pytania:

– Czym jest Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece przyjęty przez Światowe Zgromadzenie Zdrowia WHA?

– Jak marketing produktów zastępujących mleko kobiece (BMS) wpływa na rodziców i personel medyczny i co możemy z tym zrobić?

– Poznamy najnowsze raporty dot. wpływu tego marketingu na rodziców i personel medyczny oraz dot. stanu wdrożenia Kodeksu w Polsce.

 

Spotkanie odbywa się na platformie webinarowej Clickmeeting.

Obowiązuje rejestracja na stronie:

https://stowarzyszenie.malyssak.pl/reklama-produktow-zastepujacych-karmienie-piersia-webinar-2022/

 

Z wyrazami szacunku

Zarząd Stowarzyszenia Małyssak

Katarzyna Kołodziejczyk

Dorota Mrozowicz-Grodzka

https://stowarzyszenie.malyssak.pl/


Jubileuszowy Kongres Naukowo-Szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran w Sopocie, 8-10.IX.2022 – 20-lecie PTLR

Szanowni Państwo,

z wielkim zaszczytem i przyjemnością zapraszamy do udziału w wyjątkowym spotkaniu podczas Kongresu Naukowo Szkoleniowego Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, które w 2022 roku obchodzi Jubileusz 20-lecia.

 

W tym roku spotkamy się w Sopocie w dniach 8-10 września. W programie Kongresu 13 sesji wykładowych oraz 18 warsztatów praktycznych, wszystkie w ujęciu codziennej praktyki. To co przedstawimy będzie efektem naszych 20-letnich doświadczeń.

To wyjątkowe spotkanie specjalistów, którym bliskie jest leczenie trudno gojących się ran. Zapraszamy lekarzy i pielęgniarki wszystkich specjalności, ratowników medycznych, podologów i podiatrów, rehabilitantów, dietetyków, psychologów, a także studentów, którzy już niedługo będą podejmowali odpowiedzialne decyzje kliniczne.

W dniach od 8-10 września musimy być razem w Sopocie, by poprzez naszą wiedzę i doświadczenie tworzyć nowe perspektywy dla pacjentów z ranami w Polsce i na świecie.

W imieniu Organizatora i Rady Programowej,

dr hab. n. med. Beata Mrozikiewicz Rakowska

Prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran

Program ramowy Jubileuszowego Kongresu Naukowo Szkoleniowego Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran:

 • Multidyscyplinarne podejście do leczenia ran.
 • Leczenie ran w onkologii, diabetologii, chirurgii, ortopedii i dermatologii.
 • Najnowsze wytyczne Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran.
 • Innowacyjne rozwiązania i technologie w leczeniu ran trudno gojących się.
 • Stopa cukrzycowa okiem internisty, diabetologa, angiologa  i chirurga.
 • Pacjent z raną u lekarza rodzinnego – współpraca pielęgniarki i lekarza POZ.
 • Kompresjoterapia w teorii i praktyce.
 • Prehabilitacja jako element jakościowego leczenia pacjenta.
 • Koncepcja higieny rany.
 • Mikrobiologia w leczeniu ran.
 • Prewencja powstawania odleżyn.
 • Powikłania po chirurgicznych zabiegach ginekologicznych – dlaczego nadal stanowią wyzwanie.
 • Leczenie ran u pacjentów po zabiegach kardiochirurgicznych i kardiologicznych.
 • Terapia podciśnieniowa – kompendium wiedzy o NPWT.

 

Program szczegółowy już wkrótce!

 

REJESTRACJA NA KONGRES   >>>>   WWW.KONGRESPTLR.PL

Kongres PTLR 2022_broszura informacyjna


Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji – zaproszenie na bezpłatne szkolenia online – Rejestracja lipiec/sierpień 2022

Zaproszenie_Szkolenie Refundacja leków broszura 21 lipca 2022

Jak się zapisać na szkolenie?

·       krok 1 – wypełnij formularz projektowy dostępny na stronie projektowej: https://power.aotm.gov.pl/rejestracja.php

·       krok 2 – prześlij formularz na adres szkolenia@aotm.gov.pl

Odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania udzielimy pod nr tel. 887 830 678 lub adresem mailowym  szkolenia@aotm.gov.pl

 

Więcej szczegółów na stronie projektowej: www.power.aotm.gov.pl


 

Szkolenie dla lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek i położnych Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że ruszyła rekrutacja na szkolenie dla lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek i położnych Podstawowej Opieki Zdrowotnej z tematyki badań klinicznych.

Szkolenie odbędzie się 07 września 2022 r. on-line i potrwa 3 godziny.

Szkolenie będzie dotyczyło takich tematów jak rekrutacja pacjenta do badania klinicznego, postępowanie z pacjentem biorącym udział w badaniu klinicznym – prawa i obowiązki, nadzór nad bezpieczeństwem leku. Zajęcia prowadzone będą przez pracowników Agencji Badań Medycznych w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce.

Szkolenie jest realizowane z funduszy europejskich i jest całkowicie bezpłatne dla uczestników.

Więcej informacji wraz z linkiem do rejestracji na dole strony znajdą Państwo tutaj:

https://abm.gov.pl/pl/aktualnosci/wydarzenia-1/28k25,Projekt-POWER-szkolenie-online-dla-lekarzy-pielegniarek-i-poloznych-POZ.html

 

W załączniku przesyłamy plakat promocyjny. Zachęcamy do umieszczenia go w Państwa ośrodkach.


W razie pytań proszę o kontakt na adres mailowy power@abm.gov.pl.

Szczegóły:

7 – 9 września Mikołajki https://pce.com.pl/?page_id=185&event_id=369

16 – 18 listopada Ustroń https://pce.com.pl/?page_id=185&event_id=352


 

Pielęgniarstwo operacyjne – profesjonalny projekt multidyscyplinarny

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy

Mamy prawdziwą przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w spotkaniu naukowym kierowanym do pielęgniarek operacyjnych i anestezjologicznych pod tytułem:

VI Ogólnopolska Konferencja Pielęgniarstwa Operacyjnego                        w Onkologii

„ Pielęgniarstwo operacyjne – profesjonalny projekt multidyscyplinarny ”

Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach

15 – 16 września 2022 r. w Poznaniu.

 

Spotkanie jest organizowane przez Pielęgniarki i Położne Operacyjne Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Zespół Pielęgniarek Operacyjnych ORPiP w Poznaniu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chirurgii Małoinwazyjnej.

Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach naukowych, warsztatach oraz zapoznać się z tym, jak zmienia się nasza praca                               w zmieniających się warunkach geopolitycznych.

Na VI już Konferencji przedstawimy pracę pielęgniarek operacyjnych                                                                         i anestezjologicznych w warunkach po pandemicznych.  Poruszymy ważne tematy z zakresu chirurgii ogólnej i rekonstrukcyjnej nie tylko z powodów onkologicznych.  Nie zapomnimy również o nowościach, jakie na rynku pielęgniarstwa operacyjnego w onkologii wydarzyły się w minionym okresie.

Przedstawimy również zagadnienia z zakresu Prawa Zamówień Publicznych, które niezmiennie cieszą się popularnością, oraz poruszymy temat zdarzeń niepożądanych, występujących na bloku operacyjnym w kontekście naszej codziennej pracy.

Nie zabraknie tematu współpracy bloku operacyjnego z centralną sterylizacją, jak zawsze budzącego wiele emocji. Postaramy się odczarować pracę Centralnej Sterylizacji.

Konferencja będzie miała formułę stacjonarną z możliwością przekazu on-line.

Lista prelegentów nie jest jeszcze zamknięta. Zachęcamy do współpracy i dzielenia się własnymi doświadczeniami z Koleżankami i Kolegami z całej Polski.

Zapraszamy do Poznania nad piękne jezioro Maltańskie, gdzie czeka na Was moc atrakcji !

Komitet Organizacyjny :

Anna Czapla – Wielkopolskie Centrum Onkologii, Poznań

anna.czapla@wco.pl, tel. 604 799 823

Jolanta Plens – Gałąska – Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu

jolapg@wp.pl tel. 608 658 027

Bartosz Kasznia – Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Chirurgii Małoinwazyjnej

kpowo@o2.pl tel. 691 460 809

Nowy cykl konferencji dla położnych i pielęgniarek „Standardy Opieki Położniczej”

 

 

 

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność poinformować, że jesienią tego roku rozpoczynamy
nowy cykl bezpłatnych, regionalnych konferencji
dla położnych i pielęgniarek pod hasłem
„Standardy Opieki Położniczej”.

W związku z tym zapraszamy Państwa do
współorganizacji konferencji
na Państwa terenie.

W organizacji wydarzeń z nowego cyklu będziemy wzorować się na cyklu konferencji dla pielęgniarek „Postępowanie z Raną Przewlekłą”, który prowadzimy już od kilku lat i który cieszy się niesłabnącą popularnością. Podobnie jak wspomniany przeze mnie cykl konferencji dla pielęgniarek, wydarzenia dla położnych również odbędą się pod honorowym patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Podczas każdej konferencji z cyklu „Standardy Opieki Położniczej” odbędzie się kilkanaście wykładów, podczas których zostanie poruszona najważniejsza problematyka dotycząca opieki położniczej nad pacjentką. Będziemy dążyć do tego, aby program każdego wydarzenia z cyklu naszpikowany był nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również
wskazówkami praktycznymi.

Udział w konferencji dla uczestników jest bezpłatny. Ze swojej strony zapewniamy możliwość prowadzenia rejestracji elektronicznej (dane będą Państwu, jako organizatorowi, przekazane). Jednak istnieje również możliwość przyjmowania zapisów bezpośrednio u Państwa w Izbie. Jest możliwość połączenia tych funkcji, dlatego decyzję pozostawiamy Państwu.

 

 

Ze swojej strony deklarujemy pokrycie kosztów związanych z organizacją konferencji:
a. przygotowania i wydruku programów konferencyjnych oraz certyfikatów uczestnictwa,
b. przygotowania zaproszeń na konferencję bądź plakatów (jeśli pojawi się zapotrzebowanie),
c. materiałów konferencyjnych wręczanych Uczestnikom podczas rejestracji,
d. udziału i zakwaterowania zaproszonych przez nas wykładowców,
e. zorganizowanie recepcji konferencyjnej i innych spraw organizacyjnych,
f. promocji wydarzeń na naszych portalach internetowych (everethnews.pl i forumleczeniaran.pl) oraz kanałach w mediach społecznościowych.Po Państwa stronie pozostałoby przygotowanie:
a. sali/ miejsca konferencji (często Izby korzystają ze współpracy np. z uczelniami). Istotne, aby sala zawierała foyer (miejsce na stoiska firm oraz recepcję konferencyjną),
b. jednorazowej przerwy kawowej, która jest częścią programu (ok. godz. 12:00).Wierzymy, iż nowy cykl konferencji „Standardy Opieki Położniczej” również spotka się z Państwa zainteresowaniem oraz chęcią owocnej i długofalowej współpracy, jak ma to miejsce w przypadku cyklu konferencji „Postępowanie z Raną Przewlekłą”.
Pozostaję do Państwa dyspozycji.

Natalia Janus
Koordynator cyklu konferencji
Wydawnictwo naukowe Evereth Publishing,
wydawca czasopisma „Forum Leczenia Ran”
n.janus@evereth.pl
nr tel. +48 885 301 304

Szkolenie dotyczące badań klinicznych on-line 07.09.2022 (środa) 17:30-20:30

Szanowni Państwo,

Poniżej przesyłam do wiadomości informację o szkoleniu prowadzonym jest w ramach programu POWER przez Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce (GCPpl) i Agencji Badań Medycznych. Wszelkie informacje znajdują się na stronie ABM. Poniżej przesyłam link do szkolenia.

https://abm.gov.pl/pl/kursy/28k25,Projekt-POWER-szkolenie-online-dla-lekarzy-pielegniarek-i-poloznych-POZ.html?sid=df0c2ac086cb973526ac9b075418907d

 

Szkolenie jest bezpłatne a warunkiem udziału jest jedynie przesłanie dokumentów wymienionych na stronie ABM.

 

Dodatkowych wyjaśnień w przedmiotowej kwestii udziela Pani Beata Maciejewska – Członek Zarządu GCPpl/Koordynator merytoryczny POWER pod numerem 602 146 500

 


Kontrola zakażeń w jednostkach opieki zdrowotnej- studia podyplomowe w UJ CM

Szanowni Państwo,

Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum uprzejmie informuję o rozpoczęciu rekrutacji na kolejną edycję studiów podyplomowych Kontrola zakażeń w jednostkach opieki zdrowotnej na rok akademicki 2022/2023. W załączeniu przesyłamy ulotkę informacyjną.

Szczegółowe informacje nt. studiów podyplomowych na stronie internetowej MCKP CM: https://www.mckp.uj.edu.pl/studia/kontrola-zakazen-w-jednostkach-opieki-zdrowotnej/

 

 


XVII Ogólnopolski Zjazd Dyrektorów s. Pielęgniarstwa, Pielęgniarek Naczelnych i Przełożonych

Szanowni Państwo,
Zapraszamy do rezerwacji miejsc, bo zaraz po wakacjach spotykamy się w Busku-Zdroju na XVII Ogólnopolskim Zjeździe Dyrektorów ds. Pielęgniarstwa, Pielęgniarek Naczelnych i Przełożonych.

XVII Ogólnopolski Zjazd Dyrektorów ds. Pielęgniarstwa, Pielęgniarek Naczelnych i Przełożonych
Busko-Zdrój, Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa&Wellness
19 – 22 WRZEŚNIA 2022 R.

REJESTRACJA

W programie:

 • Kluczowe problemy stosowania prawa pracy w podmiotach leczniczych
  Zarządzanie konfliktem
 • Pielęgniarskie projekty poprawy jakości
 • Wypalenie zawodowe czy życiowe?
 • Niedostarczona opieka – spojrzenie z perspektywy dowodów naukowych w Polsce
 • Gdzie kończy się polecenie służbowe a zaczyna mobbing. Na co uważać w relacjach z podwładnymi – okiem  prawnika
 • Jak osiągać cele i odnawiać energię życiową

 

PROWADZĄCY :
Dariusz Hajdukiewicz, lekarz, specjalista chirurg, specjalista zdrowia publicznego, dr nauk prawnych, nauczyciel akademicki w Szkole Zdrowia Publicznego CMKP i w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Agnieszka Olchawska, wieloletni trener biznesu i coach od 1995 roku, prowadzi warsztaty, szkolenia i programy rozwojowe dla menadżerów.

Greta Kanownik, Pielęgniarka Naczelna Szpitala Solec i Szpitala Południowego w Warszawie, dr nauk ekonomicznych, w latach 2018-2020 pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia.

Marcin Wanke, trener komunikacji interpersonalnej, andragog.

Beata Wieczorek-Wójcik, doktor nauk o zdrowiu, magister pielęgniarstwa. Dyrektor ds. Pielęgniarstwa, Wizytator akredytacyjny.

Mec. Arkadiusz Gil –  radca prawny, emerytowany Naczelnik Wydziału Prawnego – Radca Prawny Komendy Stołecznej Policji. Obecnie prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego specjalizującą się w ochronie oraz odpowiedzialności odszkodowawczej z tytułu naruszenia dóbr osobistych. Prowadzi procesy cywilne związane z naruszeniem praw pracowniczych. Wielokrotnie, występował jako profesjonalny pełnomocnik procesowy w sądowych sprawach cywilnych związanych z działaniami mobbingowymi ora z zachwianiami naruszającymi dobra osobiste. Autor szkoleń dla administracji publicznej oraz sektora ochrony zdrowia.

dr Grażyna Dykowska, Zakład Ekonomiki Zdrowia i Prawa Medycznego WUM

Anna Osińska, pedagog, propagator wiedzy dotyczącej holistycznego spojrzenia na zdrowie. Śmiechoterapeuta, właściciel firmy szkoleniowej.

Program szkolenia, formularz zgłoszeniowy oraz informacje organizacyjne dostępne na naszej stronie internetowej: www.pce.com.pl w zakładce „szkolenia i konferencje” lub po kliknięciu w tytuł wydarzenia.

 


konferencji z cyklu „Standardy Opieki Położniczej”

 

Konferencja z cyklu Standardy Opieki Położniczej, która odbędzie się 5 października 2022 r. w siedzibie Warszawskiej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych.

Udział w konferencji będzie bezpłatny, jednak niezbędna będzie rejestracja, którą jak ustaliliśmy podczas spotkania, zajmiemy się. Ponadto ze swojej strony deklarujemy pokrycie kosztów związanych z organizacją konferencji:

 1. przygotowania i wydruku programów konferencyjnych oraz certyfikatów uczestnictwa,
 2. przygotowania zaproszeń na konferencję bądź plakatów (jeśli pojawi się zapotrzebowanie),
 3. materiałów konferencyjnych wręczanych Uczestnikom podczas rejestracji,
 4. udziału i zakwaterowania zaproszonych przez nas wykładowców,
 5. zorganizowanie recepcji konferencyjnej i innych spraw organizacyjnych,
 6. promocji wydarzeń na naszych portalach internetowych (everethnews.pl i forumleczeniaran.pl) oraz kanałach w mediach społecznościowych.

 

Po Państwa stronie pozostałoby przygotowanie:

 1. sali/ miejsca konferencji,
 2. jednorazowej przerwy kawowej, która jest częścią programu (ok. godz. 12:00).

Wracając do tematu firm/ partnerów konferencji, pracujemy oczywiście nad tym i mamy przygotowaną bazę. Ale jeżeli to nie problem, bardzo chętnie skorzystamy z Pani propozycji.

Serdecznie proszę o informację, czy życzy sobie Pani zawarcie umowy w zakresie organizacji konferencji. Pozostaję do dyspozycji

 


IV Ogólnopolski Kongres Pielęgniarek i Położnych POZ

Szanowni Państwo,

„Wiem, więc szczepię” SZCZEPIENIA OCHRONNE I POSTCOVIDOWA RZECZYWISTOŚĆ https://nipip.pl/iv-ogolnopolski-kongres-pielegniarek-i-poloznych-poz/

 


Studia Podyplomowe „Prawo Medyczne”

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że w Instytucie Nauk Prawnych PAN rozpoczął się nabór na dwusemestralne Studia Podyplomowe „Prawo Medyczne”. Ich celem jest przekazanie słuchaczom kompleksowej wiedzy na temat polskiego prawa medycznego, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów praktycznych. Program Studiów obejmuje 171 godzin dydaktycznych, co umożliwia przedstawienie szerokiego spektrum zagadnień (szczegółową listę proponowanych zajęć przesyłam w załączeniu).

Zajęcia w formie wykładów oraz wykładów z elementami warsztatowymi będą prowadzone w formie zdalnej, co pozwala na uczestnictwo w nich bez konieczności dojazdu do siedziby Instytutu Nauk Prawnych PAN. Zajęcia będą odbywały się raz lub dwa razy w miesiącu (listopad 2022 – czerwiec 2023), w soboty i niedziele.

Termin zapisów upływa 21 października 2022 r. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o przyjęciu na Studia będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej https://inp.pan.pl/studia-podyplomowe/prawo-medyczne/. Dodatkowe informacje można także uzyskać pod adresem poczty elektronicznej p.ochman@inp.pan.pl lub numerem telefonu 699 856 879.

Bezpłatne webinarium MBA

Szanowni Państwo, Prometriq Akademia Zarządzania zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką zarządzania na bezpłatne webinarium w ramach Klubu MBA Prometriq. Spotkanie odbędzie się 02.06.2022 roku (czwartek) o godzinie 18:30.

Plan spotkania:

18:30 – Koordynowana opieka zdrowotna w medycynie paliatywnej. Kompetentna kadra pielęgniarska i jej kluczowa rola w relacjach z pacjentem i personelem medycznym – prowadzący Tomasz Krzysztyniak – Przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Toruniu

19:15 – Zastosowanie algorytmów sztucznej inteligencji AI w ochronie zdrowia – prowadzący dr n. med. Łukasz Wysieński – Prodziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Zapisy przyjmujemy do 01 czerwca, wg kolejności zgłoszeń, szczegóły oraz formularz: https://prometriq.pl/mba-klub-absolwenta/  , kontakt: mba@prometriq.pl lub tel. 698 101 798. Liczba miejsc jest ograniczona. Wszyscy zarejestrowani otrzymają link do webinarium najpóźniej w dniu spotkania.


XXII Ogólnopolski Zjazd Szkół Rodzenia
ZAKOPANE, 29 września – 2 października 2022

Gość specjalny dr hab. n. o zdr. Grażyna Iwanowicz-Palus
Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Kierownik Katedry i Zakładu Rozwoju Położnictwa

PROGRAM:

 • Opieka nad kobieta w okresie okołoporodowym w sytuacjach szczególnych
 • Uroginekologia w położnictwie.  Wybrane zagadnienia
 • Opieka położnicza w wybranych krajach
 • Różnica w przyjmowaniu porodów w szpitalu i w domu Doświadczenia położnej
 • Emocje w ciąży i połogu
 • Profilaktyka raka piersi, również w ciąży i okresie karmienia. Najnowsze doniesienia. Praktyczny warsztat, praca na fantomach
 • Zarządzanie konfliktem
 • Czy aromaterapia jest bezpieczna w ciąży? Co można stosować, czego należy unikać i jakie mogą być konsekwencje aromaterapii błędnie stosowanej szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Najnowsze publikacje naukowe.

PROWADZĄCY :
dr n. med. Monika Przestrzelska, położna, pielęgniarka, nauczyciel akademicki na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katedrze Ginekologii i Położnictwa  Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, absolwentka studiów podyplomowych Seksuologia Kliniczna.

dr Jolanta Olszewska, Adiunkt – Kierownik Kierunku Położnictwo, Zakład Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego Gdański Uniwersytet Medyczny, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Pielęgniarstwa Ginekologicznego i Położniczego.

dr n. med. Paweł Szymanowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego i Kierownik Kliniki Ginekologii i Uroginekologii, Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Specjalizuje się w ginekologii małoinwazyjnej, a w szczególności w operacyjnym leczeniu nietrzymania moczu oraz rekonstrukcji dna miednicy.

Agnieszka Karpińska, położna, specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego, ratownik medyczny.

Anna Stolaś, psycholog, położna Zespół Psychologów, Ginekologiczno-Położbiczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Joanna Woźniak, położna, instruktor profilaktyki raka piersi, pedagog promocji zdrowia.

Marcin Wanke, trener komunikacji interpersonalnej, andragog.

Anna Osińska, pedagog, propagator wiedzy dotyczącej holistycznego spojrzenia na zdrowie. Śmiechoterapeuta, właściciel firmy szkoleniowej.

Program szkolenia, formularz zgłoszeniowy oraz informacje organizacyjne dostępne na naszej stronie internetowej www.pce.com.pl lub kliknij TUTAJ.

Pozdrawiamy,
Zespół Polskiego Centrum Edukacji
603 773 091
pce@pce.com.pl


 

Szanowni Państwo,

 

W załączeniu wysyłam projekt, z prośbą o opinie merytoryczną  do dnia 24.02.2023 r. Z góry dziękujemy o opinie i zgłoszenie ewentualnych uwag na adres mailowy merytoryczny@woipip.pl