ZAPROSZENIE na Konferencję Naukowo-Szkoleniową w ramach XXIV Zjazdu PSPE

Zarząd PSPE serdecznie zaprasza do udziału w Konferencji Naukowo – Szkoleniowej w ramach XXIV Zjazdu,

która odbędzie się ONLINE w dniu 23 czerwca 2022 r.

Przygotowaliśmy dużo arcyciekawych wykładów, nasze zaproszenie przyjęli znamienici prelegenci, m.indr n. med. Anna Szczypta, Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Dzierżanowska – Fangrat, Prof. dr hab. Jadwiga Wójkowska – Mach, dr n. med. Rafał Staszewski, dr hab. Piotr Rzymski, Prof. dr hab. n. med. Marek Gniadkowski,  dr hab. Andrzej Deptuła  prof. UMK.  oraz dr hab. Tomasz Dzieciątkowski.

Poniżej znajdziecie link do rejestracji udziału w naszej konferencji

https://pspe.c2e.pl


XVII Ogólnopolski Zjazd Dyrektorów ds. Pielęgniarstwa, Pielęgniarek Naczelnych i Przełożonych

Szanowni Państwo,
Zapraszamy do rezerwacji miejsc, bo zaraz po wakacjach spotykamy się w Busku-Zdroju na XVII Ogólnopolskim Zjeździe Dyrektorów ds. Pielęgniarstwa, Pielęgniarek Naczelnych i Przełożonych.

XVII Ogólnopolski Zjazd Dyrektorów ds. Pielęgniarstwa, Pielęgniarek Naczelnych i Przełożonych
Busko-Zdrój, Hotel Słoneczny Zdrój Medical Spa&Wellness
19 – 22 WRZEŚNIA 2022 R.

REJESTRACJA

W programie:

 • Kluczowe problemy stosowania prawa pracy w podmiotach leczniczych
  Zarządzanie konfliktem
 • Pielęgniarskie projekty poprawy jakości
 • Wypalenie zawodowe czy życiowe?
 • Niedostarczona opieka – spojrzenie z perspektywy dowodów naukowych w Polsce
 • Gdzie kończy się polecenie służbowe a zaczyna mobbing. Na co uważać w relacjach z podwładnymi – okiem  prawnika
 • Jak osiągać cele i odnawiać energię życiową

 

PROWADZĄCY :
Dariusz Hajdukiewicz, lekarz, specjalista chirurg, specjalista zdrowia publicznego, dr nauk prawnych, nauczyciel akademicki w Szkole Zdrowia Publicznego CMKP i w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Agnieszka Olchawska, wieloletni trener biznesu i coach od 1995 roku, prowadzi warsztaty, szkolenia i programy rozwojowe dla menadżerów.

Greta Kanownik, Pielęgniarka Naczelna Szpitala Solec i Szpitala Południowego w Warszawie, dr nauk ekonomicznych, w latach 2018-2020 pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia.

Marcin Wanke, trener komunikacji interpersonalnej, andragog.

Beata Wieczorek-Wójcik, doktor nauk o zdrowiu, magister pielęgniarstwa. Dyrektor ds. Pielęgniarstwa, Wizytator akredytacyjny.

Mec. Arkadiusz Gil –  radca prawny, emerytowany Naczelnik Wydziału Prawnego – Radca Prawny Komendy Stołecznej Policji. Obecnie prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego specjalizującą się w ochronie oraz odpowiedzialności odszkodowawczej z tytułu naruszenia dóbr osobistych. Prowadzi procesy cywilne związane z naruszeniem praw pracowniczych. Wielokrotnie, występował jako profesjonalny pełnomocnik procesowy w sądowych sprawach cywilnych związanych z działaniami mobbingowymi ora z zachwianiami naruszającymi dobra osobiste. Autor szkoleń dla administracji publicznej oraz sektora ochrony zdrowia.

dr Grażyna Dykowska, Zakład Ekonomiki Zdrowia i Prawa Medycznego WUM

Anna Osińska, pedagog, propagator wiedzy dotyczącej holistycznego spojrzenia na zdrowie. Śmiechoterapeuta, właściciel firmy szkoleniowej.

Program szkolenia, formularz zgłoszeniowy oraz informacje organizacyjne dostępne na naszej stronie internetowej: www.pce.com.pl w zakładce „szkolenia i konferencje” lub po kliknięciu w tytuł wydarzenia.

 


BEZPŁATNY WEBINAR DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH „BEZPIECZNA DEZYNFEKCJA” 28 CZERWCA 2022 R. GODZ. 18:00

Szanowni Państwo,

Przesyłam informację o BEZPŁATNYM WEBINARZE DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH „BEZPIECZNA DEZYNFEKCJA” 28 CZERWCA 2022 R. GODZ. 18:00

Link do rejestracji: https://nipip.pl/bezplatny-webinar-dla-pielegniarek-i-poloznych-bezpieczna-dezynfekcja-28-czerwca-2022-r-godz-1800/


Zaproszenie do organizacji konferencji z cyklu „Standardy Opieki Położniczej”

 

Konferencja z cyklu Standardy Opieki Położniczej, która odbędzie się 5 października 2022 r. w siedzibie Warszawskiej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych.

Udział w konferencji będzie bezpłatny, jednak niezbędna będzie rejestracja, którą jak ustaliliśmy podczas spotkania, zajmiemy się. Ponadto ze swojej strony deklarujemy pokrycie kosztów związanych z organizacją konferencji:

 1. przygotowania i wydruku programów konferencyjnych oraz certyfikatów uczestnictwa,
 2. przygotowania zaproszeń na konferencję bądź plakatów (jeśli pojawi się zapotrzebowanie),
 3. materiałów konferencyjnych wręczanych Uczestnikom podczas rejestracji,
 4. udziału i zakwaterowania zaproszonych przez nas wykładowców,
 5. zorganizowanie recepcji konferencyjnej i innych spraw organizacyjnych,
 6. promocji wydarzeń na naszych portalach internetowych (everethnews.pl i forumleczeniaran.pl) oraz kanałach w mediach społecznościowych.

 

Po Państwa stronie pozostałoby przygotowanie:

 1. sali/ miejsca konferencji,
 2. jednorazowej przerwy kawowej, która jest częścią programu (ok. godz. 12:00).

Wracając do tematu firm/ partnerów konferencji, pracujemy oczywiście nad tym i mamy przygotowaną bazę. Ale jeżeli to nie problem, bardzo chętnie skorzystamy z Pani propozycji.

Serdecznie proszę o informację, czy życzy sobie Pani zawarcie umowy w zakresie organizacji konferencji. Pozostaję do dyspozycji

 


IV Ogólnopolski Kongres Pielęgniarek i Położnych POZ

Szanowni Państwo,

„Wiem, więc szczepię” SZCZEPIENIA OCHRONNE I POSTCOVIDOWA RZECZYWISTOŚĆ https://nipip.pl/iv-ogolnopolski-kongres-pielegniarek-i-poloznych-poz/

 


Webinarium „LECZENIE DOMOWE”

Szanowni Państwo,
w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego – serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium „LECZENIE DOMOWE”.
Szkolenie odbędzie się w dniu 23 czerwca br. o godzinie 18.00.
Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-23-06-2022.konfeo.com/pl/groups
Powyższe wydarzenie jest certyfikowane. Szczegóły i program w załączeniu.
Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: www.programedukacjionkologicznej.pl

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,
Katarzyna Kowalska i Ewa Podymniak

PRIMOPRO Sp. z o. o. Sp. K.

Organizator
Programu Edukacji Onkologicznej

 

Strona internetowa PEO:

www.programedukacjionkologicznej.pl

Facebook PEO:

https://www.facebook.com/ProgramEdukacjiOnkologicznej/

Facebook Grupa zamknięta Akademii Pielęgniarstwa Onkologicznego:

https://www.facebook.com/groups/peo.apo/

Studia Podyplomowe „Prawo Medyczne”

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że w Instytucie Nauk Prawnych PAN rozpoczął się nabór na dwusemestralne Studia Podyplomowe „Prawo Medyczne”. Ich celem jest przekazanie słuchaczom kompleksowej wiedzy na temat polskiego prawa medycznego, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów praktycznych. Program Studiów obejmuje 171 godzin dydaktycznych, co umożliwia przedstawienie szerokiego spektrum zagadnień (szczegółową listę proponowanych zajęć przesyłam w załączeniu).

Zajęcia w formie wykładów oraz wykładów z elementami warsztatowymi będą prowadzone w formie zdalnej, co pozwala na uczestnictwo w nich bez konieczności dojazdu do siedziby Instytutu Nauk Prawnych PAN. Zajęcia będą odbywały się raz lub dwa razy w miesiącu (listopad 2022 – czerwiec 2023), w soboty i niedziele.

Termin zapisów upływa 21 października 2022 r. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o przyjęciu na Studia będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej https://inp.pan.pl/studia-podyplomowe/prawo-medyczne/. Dodatkowe informacje można także uzyskać pod adresem poczty elektronicznej p.ochman@inp.pan.pl lub numerem telefonu 699 856 879.

Bezpłatne webinarium MBA

Szanowni Państwo, Prometriq Akademia Zarządzania zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką zarządzania na bezpłatne webinarium w ramach Klubu MBA Prometriq. Spotkanie odbędzie się 02.06.2022 roku (czwartek) o godzinie 18:30.

Plan spotkania:

18:30 – Koordynowana opieka zdrowotna w medycynie paliatywnej. Kompetentna kadra pielęgniarska i jej kluczowa rola w relacjach z pacjentem i personelem medycznym – prowadzący Tomasz Krzysztyniak – Przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Toruniu

19:15 – Zastosowanie algorytmów sztucznej inteligencji AI w ochronie zdrowia – prowadzący dr n. med. Łukasz Wysieński – Prodziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Zapisy przyjmujemy do 01 czerwca, wg kolejności zgłoszeń, szczegóły oraz formularz: https://prometriq.pl/mba-klub-absolwenta/  , kontakt: mba@prometriq.pl lub tel. 698 101 798. Liczba miejsc jest ograniczona. Wszyscy zarejestrowani otrzymają link do webinarium najpóźniej w dniu spotkania.

26.05.2022 – DIAGNOSTYKA ONKOLOGICZNA

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego – serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium „DIAGNOSTYKA ONKOLOGICZNA”.

Szkolenie odbędzie się w dniu 26 maja br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-26-05-2022.konfeo.com/pl/groups

Powyższe wydarzenie jest certyfikowane. Szczegóły i program w załączeniu.

Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: www.programedukacjionkologicznej.pl

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,

Katarzyna Kowalska i Ewa Podymniak


Czerwcowe szkolenia on-line !!

Szanowni Państwo – zapraszamy na czerwcowe szkolenia on-line !!
Wcześniejsze zgłoszenia wiążą się z niższym kosztem udziału w szkoleniu.

Zapraszamy

SZKOLENIA:

1 czerwca 2022 r. Rozliczanie i realizacja programów lekowych  

6 czerwca 2022 r.
  Archiwizacja i niszczenie dokumentacji medycznej,
a proces digitalizacji.

8 czerwca 2022 r. Harmonogram przyjęć w podmiocie leczniczym

CZAS
Szkolenia odbywają się w godzinach: 10:00 -13:00.

MIEJSCE
Platforma internetowa: MS Teams. Nie wymaga instalacji programu. Aby dołączyć do szkolenia, wystarczy kliknąć w przesłany przez nas link.

ZAŚWIADCZENIE
Dyplomy za udział w szkoleniu – wystawiamy na Państwa prośby.
Prosimy o zaznaczenie chęci otrzyania potwierdzenia udziału w szkoleniu, podczas przesyłania zgłoszeni.

Programy i szczegółowe informacje o szkoleniach – w załączeniu.


Dokumentowanie świadczeń udzielanych przez pielęgniarki i położne w dobie cyfryzacji. Wzrost wynagrodzeń dla pielęgniarek od lipca 2022”.

 

Szanowni Państwo,
zapraszam do udziału w szkoleniu w Warszawie.:

Dokumentowanie świadczeń udzielanych przez pielęgniarki i położne w dobie cyfryzacji.
Wzrost wynagrodzeń dla pielęgniarek od lipca 2022”.

Szkolenie odbędzie się 7 czerwca w godzinach: 10:00 – 14:00.

Program szkolenia:

 1. Przepisy regulujące dokumentację medyczną 

– omówienie głównych elementów dokumentacji medycznej

– zmiany dotyczące prowadzenia dokumentacji, w tym najnowsze – dokumentacja elektroniczna

– wydawanie i udostępnianie dokumentów pacjentowi – dokumentowanie tych czynności

 1. Specyfika dokumentacji medycznej w części prowadzonej przez pielęgniarkę i położną

– kluczowe formularze (przykłady)

– dokumentowanie procesu pielęgnacyjnego w aspekcie całości informacji medycznej

– dokumentacji pielęgniarskiej, a lekarska w świetle obowiązujących przepisów i standardów

– istotne zapisy dotyczące realizacji praw pacjenta

– zgody i oświadczenia pacjenta w przebiegu udzielania świadczeń

 1. Bezpieczeństwo dokumentowania realizacji ordynacji lekarskiej

– podstawowe pojęcia z zakresu bezpieczeństwa leku

– podstawowe zasady bezpiecznej farmakoterapii

– uprawnienia i obowiązki pielęgniarek/położnych uczestniczących w farmakoterapii

– prawidłowe formułowanie, realizacja i dokumentowanie zleceń lekarskich

– prowadzenie apteczki oddziałowej i współpraca z apteką szpitalną

– postępowanie z lekami pacjenta i z próbkami leków

 

 1. Elementy ochrony danych osobowych i danych wrażliwych w pracy pielęgniarki i położnej 

 

 1. Zmiany w wynagrodzeniach pielęgniarek od lipca 2022Zgłoszenia proszę wysyłać na adres e-mail: anna.janiszewska@iuz.org.pl

Na Państwa pytania odpowiemy pod numerem tel.: 693 793 600

Program, informacje organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy – w załączeniu.


XXII Ogólnopolski Zjazd Szkół Rodzenia
ZAKOPANE, 29 września – 2 października 2022

Gość specjalny dr hab. n. o zdr. Grażyna Iwanowicz-Palus
Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Kierownik Katedry i Zakładu Rozwoju Położnictwa

PROGRAM:

 • Opieka nad kobieta w okresie okołoporodowym w sytuacjach szczególnych
 • Uroginekologia w położnictwie.  Wybrane zagadnienia
 • Opieka położnicza w wybranych krajach
 • Różnica w przyjmowaniu porodów w szpitalu i w domu Doświadczenia położnej
 • Emocje w ciąży i połogu
 • Profilaktyka raka piersi, również w ciąży i okresie karmienia. Najnowsze doniesienia. Praktyczny warsztat, praca na fantomach
 • Zarządzanie konfliktem
 • Czy aromaterapia jest bezpieczna w ciąży? Co można stosować, czego należy unikać i jakie mogą być konsekwencje aromaterapii błędnie stosowanej szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Najnowsze publikacje naukowe.

PROWADZĄCY :
dr n. med. Monika Przestrzelska, położna, pielęgniarka, nauczyciel akademicki na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katedrze Ginekologii i Położnictwa  Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, absolwentka studiów podyplomowych Seksuologia Kliniczna.

dr Jolanta Olszewska, Adiunkt – Kierownik Kierunku Położnictwo, Zakład Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego Gdański Uniwersytet Medyczny, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie Pielęgniarstwa Ginekologicznego i Położniczego.

dr n. med. Paweł Szymanowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego i Kierownik Kliniki Ginekologii i Uroginekologii, Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Specjalizuje się w ginekologii małoinwazyjnej, a w szczególności w operacyjnym leczeniu nietrzymania moczu oraz rekonstrukcji dna miednicy.

Agnieszka Karpińska, położna, specjalista pielęgniarstwa neonatologicznego, ratownik medyczny.

Anna Stolaś, psycholog, położna Zespół Psychologów, Ginekologiczno-Położbiczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Joanna Woźniak, położna, instruktor profilaktyki raka piersi, pedagog promocji zdrowia.

Marcin Wanke, trener komunikacji interpersonalnej, andragog.

Anna Osińska, pedagog, propagator wiedzy dotyczącej holistycznego spojrzenia na zdrowie. Śmiechoterapeuta, właściciel firmy szkoleniowej.

Program szkolenia, formularz zgłoszeniowy oraz informacje organizacyjne dostępne na naszej stronie internetowej www.pce.com.pl lub kliknij TUTAJ.

Pozdrawiamy,
Zespół Polskiego Centrum Edukacji
603 773 091
pce@pce.com.pl


Projekt „Karmienie mlekiem mamy prawem mamy i dziecka” 26 maja 2022

Szanowni Państwo,

w załączeniu przekazujemy zaproszenie od Stowarzyszenia Małyssak na konferencję on-line pt. „Karmienie mlekiem mamy prawem mamy i dziecka”, która odbędzie się 26 maja 2022 roku. Rejestracja dostępna na stronie: https://stowarzyszenie.malyssak.pl/konferencja2022/

Zaproszenie


Konferencja i webinar maj 2022

Szanowni Państwo,

W imieniu Stowarzyszenia Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią (KUKP) jest mi niezmiernie miło poinformować i bardzo serdecznie zaprosić Państwa zespoły, do udziału w obradach w trybie on-line, w:

 1. kolejnym, czwartym webinarium Leki i choroby a karmienie piersią, które odbędzie się
  11 maja br. o godz. 17:30.
  Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny zamieszczone są na stronie internetowej KUKP laktacja.pl,  w zakładce Nowa oferta warsztatów o tematyce laktacyjnej. Sprawdź szczegóły i wypełnij formularz zgłoszeniowy (bezpłatny udział);
 2. corocznej konferencji Działaj na rzecz karmienia piersią – edukuj i wspieraj, organizowanej 27 maja br.,o godz. 10:00, wpisującej się w popularyzację obchodów Światowego Tygodnia Karmienia Piersią, które tradycyjnie odbywają się w Polsce między Dniem Matki a Dniem Dziecka. Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny zamieszczone są na dedykowanej stronie internetowej konferencji: https://www.medspot.tv/rejestracja/webcast/kukp/

Mam nadzieję, że program obu wydarzeń oraz prezentacje poszczególnych referentów, okażą się interesujące i zostaną wykorzystane w codziennej pracy zespołów lekarzy oraz pielęgniarek i położnych opiekujących się kobietą karmiącą oraz sprzyjać będą do coraz pełniejszemu zaspokajaniu szeroko pojętych potrzeb noworodków.

Z serdecznymi pozdrowieniami

dr hab. n. med. Maria Wilińska, prof. CMKP

Przewodnicząca Komitetu  Upowszechniania Karmienia Piersią


NIPiP – Zaprasza na konferencję Zbyt wysoki cholesterol nie boli, ale zabija.

 

NIPiP  Zaprasza na konferencję

Zbyt wysoki cholesterol nie boli, ale zabija…

Zaburzenia lipidowe – WAŻNA ROLA PIELĘGNIAREK
w komunikacji z pacjentem

 W programie

 • Nieprawidłowe stężenie cholesterolu nie boli. Istotna rola pielęgniarki w komunikacji z pacjentem
  Zespół terapeutyczny: mgr pielęgniarstwa Anna Woda oraz lek. med. Anna Szczepańska
 • Pandemia COVID-19 – jak zmieniła się rola pielęgniarki w opiece nad pacjentem z zaburzeniami lipidowymi oraz metabolicznymi
  Najnowsze wytyczne i standardy leczenia
  Zespół terapeutyczny: mgr pielęgniarstwa Eliza Kalicka, mgr pielęgniarstwa Justyna Świst i dr n. med. Marcin Wełnicki
 • Odpowiedzialność zawodowa pielęgniarek a realizacje ustawowego obowiązku edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia
   Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Pielęgniarek i Położnych dr n. med. Grażyna Rogala-Pawelczyk.
 • SESJA PYTAŃ I ODPOWIEDZI 

W załączeniu przesyłam przygotowany baner na wydarzenie zaplanowane na 18.05.

Strona to: https://zbadajcholesterol.pl/

 


Executive MBA w ochronie zdrowia – online, kategoria B, międzynarodowy dyplom

 

Szanowni Państwo.

To już ostatni moment, by dołączyć do grona słuchaczy studiów podyplomowych „Executive MBA w ochronie zdrowia”.
Obecna (41) edycja Prometriq MBA ONLINE spełnia wszystkie obowiązujące i planowane w Polsce wymagania formalne względem programu MBA w ochronie zdrowia. Program zakłada trzy semestry nauki, łącznie ponad 430 godzin webinariów oraz zajęć stacjonarnych  w ramach trzydniowej sesji wyjazdowej w Sopocie.
Uczestnicy otrzymują świadectwa ukończenia trzysemestralnych studiów podyplomowych Uniwersytetu SWPS, który jest jedyną polską uczelnią niepubliczną w randze uniwersytetu i posiada kategorię naukową B (wymaganą w ramach projektu ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa). Ponadto słuchacze otrzymają dyplom MBA w języku angielskim walidowany przez Porto Business School posiadającą akredytację AMBA potwierdzającą najwyższy światowy poziom programu MBA. Absolwenci uzyskają również uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek skarbu państwa.

Szczegóły: www.prometriq.pl/mba-online/

Zapraszamy również absolwentów dwusemestralnych studiów MBA do skorzystania ze specjalnej oferty studiów uzupełniających.

 

Już teraz zapraszamy do dołączenia do otwartego wykładu, który odbędzie się 23.04. o godz. 8:30:

 • Ekonomia – spojrzenie makro i mikro, dr Jędrzej Strumiłło – Uniwersytet Gdański,
 • MindSonar – diagnoza własnego potencjału menedżerskiego, mgr Tomasz Zawadzki – MindSonar.

 

Zapisy: mba@prometriq.pl

 

 

Szkolenie: Rozliczanie programów lekowych i chemioterapii

Szanowni Państwo,
zapraszam do udziału w szkoleniu  Realizacja i rozliczanie świadczeń zdrowotnych udzielanych w zakresie chemioterapii i programów lekowych – 25 kwietnia 2022 r.
 

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mejlową – prosimy o imię i nazwisko zgłaszanej osoby
oraz adres mejlowy na który wyślemy link kierujący do szkolenia.

Program, informacje organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się w załączeniu.
Szkolenie odbywa się w programie Teams – nie wymaga instalacji programu.

Dołączenie 
do szkolenia możliwe jest jedynie poprzez kliknięcie w przesyłany przez nas link.


Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji – zaproszenie na szkolenie online – Refundacja leków (HTA)

Szanowni Państwo,   

w imieniu Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach online, organizowanych przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, w ramach projektu szkoleniowego: ,,Racjonalne decyzje w systemie ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnej polityki zdrowotnej”. 

  W załączeniu Zaproszenie do uczestnictwa w przedmiotowych szkoleniach.    

W tym miejscu pozwolę sobie zapewnić, iż przygotowana przez nas oferta szkoleniowa, obejmująca szkolenia z zakresu: 

 

Refundacji leków szkolenie online 21 kwietnia 2022 r. może stać dla Państwa źródłem bezcennej wiedzy, ciekawych pomysłów, jak również posłużyć jako platforma służąca wymianie dotychczasowych Państwa doświadczeń, związanych z realizacją zdań w obszarze zdrowia publicznego.  

Celem kształcenia jest zapoznanie słuchacza z podstawowymi zagadnieniami medycyny opartej na dowodach (ang. evidence based medicine, EBM) oraz oceny technologii medycznych (ang. health technology assesment, HTA), a także ich rolą w systemie ochrony zdrowia. 

 

Każdy uczestnik szkolenia zostanie zaznajomiony ze sposobami finansowania w Polsce leków oraz świadczeń gwarantowanych. Zapozna się z procesem refundacyjnym, oceną skuteczności oraz określaniem kosztów terapii. Szkolenie ma na celu zaznajomienie uczestników z rolą Agencji, ułatwienie wyszukiwania informacji dot. finansowanych technologii oraz ich skuteczności i bezpieczeństwa. Każdy uczestnik wyposażony zostanie w podstawową wiedzę z zakresu analiz klinicznych i ekonomicznych. 

 

Szkolenie dedykowane jest: dla podmiotów tworzących system ochronydrowia w Polsce (Akademia HTA) – pracownicy podmiotów leczniczych, w tym kadry zarządzającej w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, pracownicy organów założycielskich dla szpitali i innych podmiotów leczniczych działających w publicznym systemie ochrony zdrowia, płatnika publicznego oraz przedstawicieli organizacji pacjentów.  

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dot. szkolenia, dostępnymi na stronie projektowej: https://power.aotm.gov.pl/refundacja_lekow.php 

Formularz do pobrania: https://power.aotm.gov.pl/  

  

Regulamin szkoleń: https://power.aotm.gov.pl/info.php 

  

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 887-830-678 lub pod adresem mailowym szkolenia@aotm.gov.pl

 

Projekt szkoleniowy „Racjonalne decyzje w systemie ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnej polityki zdrowotnej” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). 

  


 

31.03.2022 – DIAGNOSTYKA ONKOLOGICZNA

 

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego – serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium „DIAGNOSTYKA ONKOLOGICZNA”.

Szkolenie odbędzie się w dniu 31 marca br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-31-03-2022.konfeo.com/pl/groups

Powyższe wydarzenie jest certyfikowane. Szczegóły i program w załączeniu.

Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: www.programedukacjionkologicznej.pl

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,
Katarzyna Kowalska i Ewa Podymniak

PRIMOPRO Sp. z o. o. Sp. K.
Organizator
Programu Edukacji Onkologicznej

 

Strona internetowa PEO:

www.programedukacjionkologicznej.pl

Facebook PEO:

https://www.facebook.com/ProgramEdukacjiOnkologicznej/

Facebook Grupa zamknięta Akademii Pielęgniarstwa Onkologicznego:

https://www.facebook.com/groups/peo.apo/


ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W IX KONFERENCJI POLSKIEGO TOWARZYSTWA PIELĘGNIARSTWA RATUNKOWEGO

Zapraszam  serdecznie do udziału w IX Konferencji Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego pod hasłem przewodnim: Wiedza ma moc!

W załączeniu przesyłam zaproszenie z prośbą o udostępnienie dla Państwa członków.

Do końca marca cena promocyjna!

Konferencja odbędzie się w terminie 1-3 czerwca 2022 w Hotelu Kasprowy w Zakopanem.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego konferencji jest Pan Marek Maślanka – Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego, Konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego (małopolskie).


Bezpłatne webinarium MBA oraz otwarta sesja inauguracyjna MBA

Szanowni Państwo!

Prometriq Akademia Zarządzania zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką zarządzania na bezpłatne webinarium w ramach Klubu MBA Prometriq. Spotkanie odbędzie się 24.03.2022 roku (czwartek) o godzinie 19:15, temat spotkania: Komercjalizacja usług w publicznych podmiotach leczniczych. Mazowiecki Pakiet Pulmonologiczny. Prowadząca: Anna Kamińska.

Zapisy przyjmujemy do 24 marca, wg kolejności zgłoszeń, szczegóły oraz formularz rejestracyjny: https://prometriq.pl/mba-klub-absolwenta/, kontakt: mba@prometriq.pl lub tel. 698 101 798.

Już 26 marca odbędzie się otwarty wykład inauguracyjny 41. edycji Prometriq MBA „Najważniejsze narzędzia regulacji rynku świadczeń zdrowotnych” (online), który poprowadzi Pan Krzysztof Łanda, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia w latach 2015-2017. Wszyscy uczestnicy wykładu inauguracyjnego otrzymają certyfikat. Zapisy: mba@prometriq.pl , 698101798.

 

Liczba miejsc jest ograniczona. Wszyscy zarejestrowani otrzymają link do webinarium najpóźniej w dniu spotkania. Zachęcamy do przekazywania informacji dalej.

 

Prometriq Executive MBA w ochronie zdrowia 95% ONLINE

Prometriq MBA to Intensywny program rozwoju kompetencji menedżerskich dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w sektorze zdrowia, realizowany w formule trzysemestralnych studiów podyplomowych MBA. Program Prometriq Executive MBA w ochronie zdrowia został przygotowany w oparciu o wytyczne Międzynarodowej Federacji Szpitali, które powstały przy udziale m.in.: American College of Healthcare Executives, Australasian College of Health Service Management, Canadian College of Health Leaders, European Association of Hospital Managers, Hong Kong College of Healthcare Executives, International Hospital Federation.

Program obejmuje 1473 godziny aktywności słuchaczy MBA. Szczegóły, program, lista wykładowców i opinie słuchaczy dostępne są na naszej stronie internetowej: http://www.prometriq.pl/mba-online

(wypełnienie formularza nie stanowi zobowiązania finansowego, ale umożliwia weryfikację kwalifikowalności kandydata i rezerwację miejsca w grupie Prometriq MBA 41).


PIELĘGNIARSTWO PEDIATRYCZNE – NOWE WYZWANIA,

Szanowni Państwo

Zarząd PSPP serdecznie zaprasza na VII Ogólnopolską Konferencję Naukową

PIELĘGNIARSTWO PEDIATRYCZNE – NOWE WYZWANIA,

która odbędzie się w dniach 20-21 czerwiec 2022 roku w Hotelu Willa Port

w Ostródzie.

Osoby chętne do podzielenia się swoimi osiągnięciami zawodowymi, innowatorskimi metodami pracy, czy analizą przeprowadzonych badań proszone są              o nadsyłanie tematów wystąpienia wraz ze streszczeniem na adres mailowy – pspp@pspp.eu do dnia 15.03.2022 roku – wystąpienia max. do 15 minut.

Tematy swoim zakresem obejmować będą opiekę nad dzieckiem od dnia narodzin do pełnoletności, zarówno w środowisku szpitalnym jak i domowym z uwzględnieniem najnowszych trendów.

Koszt konferencji

Członkowie PSPP – 690,00 zł

Pozostali uczestnicy – 800,00 zł

 

Formularz zgłoszeniowy i informacje organizacyjne do pobrania ze strony www.pspp.eu

 


Konferencja Sekcji Pielęgniarskiej PTŻK

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego zwracam się do Państwa z prośbą o rozpowszechnienie wśród pielęgniarek, w dogodnej przez Państwa formie (strona internetowa, komunikaty mailowe etc.), informacji o organizowanej przez naszą Sekcję Pielęgniarską konferencji „Leczenie żywieniowe: kompleksowa opieka pielęgniarska”, która odbędzie się w dniach 08-09.04 w formie online. Wszystkie szczegóły znajdują się w załączniku tej wiadomości, wraz z linkiem do rejestracji

Link do informacji o wydarzeniu na naszej stronie na facebook’u:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2158752260943430&id=119408814877795

 

 


VI Ogólnopolski Zjazd Pielęgniarek Oddziałowych, Położnych Oddziałowych, Kierowników i Koordynujących

„Poszerzanie kompetencji zawodowych kadry zarządzającej”

Krynica Zdrój, 18-20 maja 2022 r.

 

PROGRAM:

 • Profilaktyka wypalenia zawodowego
 • Czy choroby zawodowe są nieuniknione? Wybrane przykłady. Najczęstsze zaniedbania. Możliwości profilaktyki
 • Sposoby radzenia sobie ze stresem, także pocovidowym
 • Raportowanie zdarzeń medycznych. Rejestr zdarzeń niepożądanych
 • Komunikacja interpersonalna personelu medycznego lekarz -pielęgniarka – pacjent
 • Prawo pracy
 • Zasady bezpiecznej farmakoterapii w warunkach szpitalnych
 • Odpowiedzialność zawodowa pielęgniarek i położnych. Aktualności  dotyczące różnych aspektów wykonywania zawodu w aspekcie doświadczeń z czasu pandemii i przepisów prawa

 

Informację organizacyjne oraz formularz zgłoszenia dostępne na naszej stronie internetowej www.pce.com.pl lub kliknij TUTAJ.


Inwestowanie w pielęgniarstwo i poszanowanie praw pielęgniarek – kontrowersje i wyzwania”

Szanowni Państwo

w imieniu organizatorów I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej

Inwestowanie w pielęgniarstwo i poszanowanie praw pielęgniarek – kontrowersje i wyzwania – 19 maja 2022 r.

Komunikat

Karta zgłoszenia

 

Jednocześnie zapraszamy do wzięcia aktywnego udziału w planowanym przedsięwzięciu.


Webinar: „Jak mam prowadzić treningi z kobietami w ciąży i po porodzie…? Dowody naukowe kontra mity nt. okołoporodowej aktywności fizycznej” 29.03.2022 godz.15 Webinar w języku angielskim

 

https://nipip.pl/webinar-jak-mam-prowadzic-treningi-z-kobietami-w-ciazy-i-po-porodzie-dowody-naukowe-kontra-mity-nt-okoloporodowej-aktywnosci-fizycznej-webinar-w-jezyku-angielskim/

 

 

Zaproszenie na konferencję_XVI Mazowieckie Dni Chirurgiczne

 


IV cykl Ogólnopolskiego Programu Leczenia Ran

Szanowni Państwo,

już 22 marca rozpoczynamy kolejny IV cykl Ogólnopolskiego Programu Leczenia Ran przygotowany przez Polskie Towarzystwo Leczenia Ran dla wszystkich specjalistów. Od początku program realizowany jest pod patronatem honorowym Pani Prezes Zofii Małas i we współpracy z Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych.

Poniżej przesyłamy mailing z zaproszeniem Prezes Zofii Małas na pierwsze z cyklu wydarzenie, które odbędzie się już za tydzień 22 marca 2022 roku. Będziemy bardzo wdzięczni za przesłanie informacji do członków Okręgowych Izb. Zachęcamy też do udostępniania nagrania, które dostępne jest pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=Y-F0mZv_IkA bezpośrednio na Państwa profilach w mediach społecznościowych.

 

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdą Państwo na stronie www.oplr2022.ptlr.org


E-RECEPTY I PORADA PIELĘGNIARSKA

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na praktyczne szkolenie On-line:

E-RECEPTY I PORADA PIELĘGNIARSKA OD A DO Z W PRAKTYCE

2 KWIETNIA 2022 r.

Pacjent z problemem np.: ból gardła, ból ucha, zapalenie zatok… po tych warsztatach nie będziesz mieć już problemu! Od rozpoznania (wirusowe czy bakteryjne) po wystawienie e-recepty na odpowiedni produkt leczniczy oraz prawidłowe udokumentowanie.

Zakres szkolenia:

 • wywiad i badanie przedmiotowe pacjenta
 • skierowanie na badania laboratoryjne
 • wystawienie recepty i e-recepty samodzielnie oraz w ramach kontynuacji leczenia
 • grupy produktów leczniczych, na które mogą zlecać samodzielnie pielęgniarki i położne
 • wystawienie zlecenia na wyroby medyczne (w tym cykliczne)
 • prowadzenie dokumentacji medycznej (w tym elektronicznej)
 • aplikacje ułatwiające wystawianie recept i e-recept
 • wystawianie recept w ramach pro auctore i pro familiae oraz prowadzenie dokumentacji
 • indywidualna praktyka, recepty, dokumentacja
 • kontrola NFZ

PROWADZĄCY:  Jerzy Krukowski – mgr pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa opieki paliatywnej, kierownik kursów Wywiad i badanie fizykalne oraz Ordynowanie leków i wypisywanie recept oraz wieloletni praktyk, biegły sądowy z zakresu pielęgniarstwa.

Program szkolenia, formularz zgłoszeniowy oraz informacje organizacyjne dostępne na naszej stronie internetowej www.pce.com.pl lub kliknij TUTAJ.


PIELĘGNIARSTWO PEDIATRYCZNE – NOWE WYZWANIA

 

Szanowni Państwo

Zarząd PSPP serdecznie zaprasza na VII Ogólnopolską Konferencję Naukową

PIELĘGNIARSTWO PEDIATRYCZNE – NOWE WYZWANIA,

która odbędzie się w dniach 20-21 czerwiec 2022 roku w Hotelu Willa Port

w Ostródzie.

Osoby chętne do podzielenia się swoimi osiągnięciami zawodowymi, innowatorskimi metodami pracy, czy analizą przeprowadzonych badań proszone są              o nadsyłanie tematów wystąpienia wraz ze streszczeniem na adres mailowy – pspp@pspp.eu do dnia 15.03.2022 roku – wystąpienia max. do 15 minut.

Tematy swoim zakresem obejmować będą opiekę nad dzieckiem od dnia narodzin do pełnoletności, zarówno w środowisku szpitalnym jak i domowym z uwzględnieniem najnowszych trendów.

Koszt konferencji

Członkowie PSPP – 690,00 zł

Pozostali uczestnicy – 800,00 zł

Formularz zgłoszeniowy i informacje organizacyjne do pobrania ze strony www.pspp.eu

 Zarząd Polskiego Stowarzyszenia  Pielęgniarek Pediatrycznych

 


Fundacja Almach


Zaproszenie do udziału w bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji – Refundacja leków (HTA)

 

Szanowni Państwo,

w imieniu Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach online, organizowanych przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, w ramach projektu szkoleniowego: ,,Racjonalne decyzje w systemie ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnej polityki zdrowotnej”.

 W załączeniu przekazuję Zaproszenie do uczestnictwa w przedmiotowych szkoleniach.

W tym miejscu pozwolę sobie zapewnić, iż przygotowana przez nas oferta szkoleniowa, obejmująca szkolenia z zakresu:

 

Refundacji leków szkolenie online 16 marca 2022 r. lub 21 kwietnia 2022 r.

 może stać dla Państwa źródłem bezcennej wiedzy, ciekawych pomysłów, jak również posłużyć jako platforma służąca wymianie dotychczasowych Państwa doświadczeń, związanych z realizacją zdań w obszarze zdrowia publicznego.

 Celem kształcenia jest zapoznanie słuchacza z podstawowymi zagadnieniami medycyny opartej na dowodach (ang. evidence based medicine, EBM) oraz oceny technologii medycznych (ang. health technology assesment, HTA), a także ich rolą w systemie ochrony zdrowia. Każdy uczestnik szkolenia zostanie zaznajomiony ze sposobami finansowania w Polsce leków oraz świadczeń gwarantowanych. Zapozna się z procesem refundacyjnym, oceną skuteczności oraz określaniem kosztów terapii. Szkolenie ma na celu zaznajomienieuczestników z rolą Agencji, ułatwienie wyszukiwania informacji dot. finansowanych technologii oraz ich skuteczności i bezpieczeństwa. Każdy uczestnik wyposażony zostanie w podstawową wiedzę z zakresu analiz klinicznych i ekonomicznych.

 Szkolenie dedykowane jest: dla podmiotów tworzących system ochrony zdrowia w Polsce (Akademia HTA) – pracownicy podmiotów leczniczych, w tym kadry zarządzającej w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, pracownicy organów założycielskich dla szpitali i innych podmiotów leczniczych działających w publicznym systemie ochrony zdrowia, płatnika publicznego oraz przedstawicieli organizacji pacjentów.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dot. szkolenia, dostępnymi na stronie projektowej:  https://power.aotm.gov.pl/refundacja_lekow.php

 

 Formularz do pobrania: https://power.aotm.gov.pl/

 

Regulamin szkoleń: https://power.aotm.gov.pl/info.php

 

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 887-830-678 lub pod adresem mailowym szkolenia@aotm.gov.pl

Projekt szkoleniowy „Racjonalne decyzje w systemie ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnej polityki zdrowotnej” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

 

 

Szkolenie – KONTROLE NFZ

Zapraszamy na szkolenie, które nie tylko przypomni zasady działań kontrolnych, ale również wskaże praktyczne działania jakie można podjąć w toku kontroli.
NFZ prowadzi coraz więcej kontroli elektronicznych!

 

Powstanie korpusu kontrolerskiego w NFZ zmieniło szereg przepisów dotyczących prowadzenia kontroli.
Obecnie obserwujemy więcej działań opartych o systemy teleinformatyczne, dzięki którym przeprowadzane są kontrole.

Możliwość monitorowania zdarzeń medycznych oraz porównania ich z danymi z NFZ, często inicjuje działania kontrolne. Obejmują one sprawdzenie dokumentacji medycznej (elektronicznej), jak i zasadność udzielonych świadczeń czy podanych leków.

Program: 

 1. Ogólne zasady przeprowadzania kontroli.
 2. Kontrole przeprowadzone z zastosowaniem systemów teleinformatycznych.
 3. Przykłady kontroli przeprowadzonych w II kwartale 2021.
 4. Procedura postępowania podmiotu leczniczego w czasie kontroli.

Szkolenie


Bezpłatne webinarium 10.03 – zaproszenie

Szanowni Państwo!

Prometriq Akademia Zarządzania zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką zarządzania na bezpłatne webinarium w ramach Klubu MBA Prometriq. Spotkanie odbędzie się 10.03.2022 roku (czwartek) o godzinie 18:30. Plan spotkania:

18.30 – Ocena czynników wpływających na doświadczenia pracowników podejmujących pracę w oddziale covidowym i potencjalne działania menadżerskie mogące optymalizować działania personelu pracującego w warunkach stresu. – prowadząca dr n.med. Krystyna Fonferek

19:00 – Konieczność (potrzeba) zmian w aspekcie kultury organizacyjnej wynikającej z przyrostu ilości zatrudnianych pracowników i rozwoju firmy. – prowadzący dr n. med. Michał Molski oraz dr n. med. Paweł Molski

 

Zapisy przyjmujemy do 09 marca, wg kolejności zgłoszeń, szczegóły oraz formularz: https://prometriq.pl/mba-klub-absolwenta/, kontakt: mba@prometriq.pl lub tel. 698 101 798.

 

Liczba miejsc jest ograniczona. Wszyscy zarejestrowani otrzymają link do webinarium najpóźniej w dniu spotkania. Zachęcamy do przekazywania informacji dalej.

 


DEPRESJA POPORODOWA Przystanek MAMA – 7 marzec 2022 r. godz: 12:15

 

Szanowni Państwo,

Przesyłam w załączeniu informację o szkoleniu

https://nipip.pl/zaproszenie-na-szkolenie-depresja-poporodowa-przystanek-mama-7-marzec-2022-r-godz-1215/

Formularz

Deklaracja

Oświadczenie

Oświadczenie

 


Zaproszenie webinar Porada i teleporada pielęgniarska w POZ

W ramach programu edukacyjnego Akademia Pielęgniarstwa Diabetologicznego Boehringer Ingelheim przesyłam zaproszenie na webinar Porada i teleporada pielęgniarska w POZ, który odbędzie się 9 marca 2022, godz. 19.00-21.00 w serwisie edukacjapacjenta.pl.

Podczas webinaru Monika Drab – radca prawny Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych omówi podstawy prawne porady pielęgniarskiej, a zasady organizacji i przeprowadzenia porady i teleporady omówi dr n. o zdr. Dorota Kilańska, pielęgniarka, profesor UM w Łodzi, dyrektor ICN Centrum Badania i Rozwoju ICNP przy UM w Łodzi oraz prezes Fundacji na Rzecz Upowszechniania Cyfryzacji i Rozwoju Standardów Opieki

 

Będę wdzięczna za umieszczenie zaproszenia na stronie i facebooku Okregowej Izby i podlinkowanie/przekierowanie do strony z bezpłatną rejestracją na webinar:

 

https://www.edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/13#pageMain

 


Realizacja i rozliczanie z NFZ świadczeń w rehabilitacji

Szanowni Państwo, zapraszam do udziału w szkoleniu on-line pt.: „Realizacja i rozliczanie z NFZ świadczeń w rehabilitacji” które odbędzie się 14 marca 22r. w godzinach: 10 – 13.

Od 1 lutego obowiązują nowe wyceny świadczeń w rehabilitacji ambulatoryjnej i realizowanej w warunkach domowych.

Podczas szkolenia omówimy organizację i rozliczanie świadczeń rehabilitacyjnych w zależności od miejsca ich udzielania. Omówimy najnowsze przepisy i ścieżkę pacjenta od skierowania na rehabilitację, aż do realizacji świadczeń.

Jak zwykle omówimy prowadzenie harmonogramów przyjęć oraz kolejek oczekujących na rehabilitację. Odpowiemy na Państwa pytania!

Program: 

 

 1. Realizacja świadczeń w zakresie rehabilitacji pacjenta.
 2. Struktura świadczeń z zakresu rehabilitacji:
 1. a) świadczenia ambulatoryjne;
 2. b)świadczenia stacjonarne (hospitalizacja, oddział dzienny);
 3. c) świadczenia koordynowane.
 1. Ścieżka pacjenta od skierowania do realizacji świadczenia (zasady, przykłady, praktyczne wskazówki, najczęściej występujące problemy)
 2. Harmonogram przyjęć i lista oczekujących – zasady prowadzenia a realizacja świadczeń rehabilitacyjnych.
 3. Nowa wycena świadczeń w zakresie rehabilitacji ambulatoryjnej i w warunkach domowych.

Szkolenie on-line platformie Teams – nie wymaga instalacji programu
– dołączenie do szkolenia internetowego możliwe jest tylko poprzez kliknięcie w przesyłany przez nas link.

Szkolenie będzie nagrywane.
Udostępnimy Państwu materiały: prezentację i link do nagrania szkolenia.

Kancelaria Doradcza Rafał Piotr Janiszewski
ul. Patriotów 181 / lok. 4, 04-881 Warszawa
tel. 22/ 610 42 39
www.kancelariajaniszewski.pl

 

Konferencja: Ochrona zdrowia – przebudowa sieci szpitali, nowa sieć onkologiczna

Szanowni Państwo,

w imieniu Rafała Janiszewskiego, serdecznie zapraszam do udziału w konferencji Casemix: Zmiany w ochronie zdrowia w 2022 roku – planowana przebudowa sieci szpitali, nowa sieć onkologiczna.

Konferencja odbędzie się w dniach: 10-11 marca 2022r.

 

W załączeniu  zaproszenie


OSTATNIA SZANSA NA ZAPISY – WIRTUALNY KONGRES APO – INNOWACJE W ONKOLOGII 2022

Szanowni Państwo,
w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego – serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w dwudniowym WIRTUALNYM KONGRESIE AKADEMII PIELĘGNIARSTWA ONKOLOGICZNEGO – INNOWACJE W ONKOLOGII 2022 dla pielęgniarek i personelu medycznego, która odbędzie się w dniach 2-3 marca br.

W załączeniu przekazujemy oficjalny plakat wraz z pełnym Programem.

Zapraszamy do rejestracji na stronie: https://wirtualny-kongres-apo-2-3-03-2022.konfeo.com/pl/groups

Będziemy zobowiązane za rozpowszechnianie informacji o naszej aktywności.

Powyższe wydarzenie jest certyfikowane, a uczestnictwo na poziomie 50% obecności uprawnia do jego otrzymania.
W razie dodatkowych pytań, pozostajemy do dyspozycji,

Z poważaniem,
Ewa Podymniak i Katarzyna Kowalska


Szczepienia ochronne z uwzględnieniem obecnej sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19”.  

Szanowni Państwo, 

Polskie Towarzystwo Wakcynologii, w odpowiedzi na ciągłą potrzebę aktualizacji wiedzy przedstawicieli zawodów medycznych w zakresie szczepień, zwłaszcza w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną, podjęło decyzję o kontynuacji cyklu Certyfikowanych Kursów Szczepień on-line pt. „Szczepienia ochronne z uwzględnieniem obecnej sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19”.

 

W związku z tym, kierujemy do Państwa Izby Pielęgniarek i Położnych zapytanie o możliwość współpracy poprzez objęcie nadchodzącej edycji kursów szczepień Państwa patronatem. Dotychczasowe edycje kursów szczepień zorganizowane między październikiem 2020, a czerwcem 2021 zgromadziły łącznie ponad 1500 uczestników i cieszyły się dużym uznaniem wśród odbiorców, którzy wskazywali na wysoką wartość merytoryczną wykładów ekspertów PTW. Obecnie przygotowujemy się do kolejnych 2-dniowych kursów on-line, które odbędą się w dniach 17 – 18 września 2021, 19- 20 listopada 2021 roku, w styczniu i w marcu 2022 roku (dokładne daty dla kursów w 2022 do potwierdzenia).

 

Kurs skierowany jest do osób zainteresowanych – w tym lekarzy i pielęgniarek, a wykłady prowadzone są przez  specjalistów PTW w zakresie wakcynologii.
Udział w kursie oraz ukończenie testu online podsumowującego wydarzenie uprawnia do otrzymania certyfikatu w formie elektronicznej. W ciągu kilku dni po zakończeniu kursu uczestnicy wydarzenia otrzymają również pakiet materiałów edukacyjnych w formie slajdów z prezentacji omawianych podczas kursu.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem kursu na stronie internetowej: https://www.kurs-szczepien-ptw.pl/

 

Naszym celem, jako organizatora logistycznego tego cyklicznego wydarzenia, jest promocja oraz szerzenie informacji o dostępności kursu dedykowanemu szczepieniom ochronnym wśród polskich lekarzy i pielęgniarek. Dlatego też, mamy przyjemność zaproponować Państwu objęcie kursu PTW patronatem partnerskim. Dzięki Państwa wsparciu w formie np. wysyłki dedykowanych wiadomości skierowanych do Członków Państwa Izby oraz informacji na Państwa stronie internetowej, moglibyśmy zaproponować udział w kursie większej liczbie zainteresowanych przy preferencyjnych cenach.

 

Standardowo koszt udziału w kursie on-line to 299 PLN (z VAT) lub 199 PLN (z VAT) – dla członków PTW, jednak jeśli Państwa Izba Pielęgniarek i Położnych zdecydowałaby się zostać partnerem kursu (Państwa logotyp znalazłby się wśród innych partnerów wydarzenia), moglibyśmy zaproponować Członkom i Członkiniom Państwa Izby specjalny rabat na uczestnictwo w kursie, który kosztowałby dla nich jedyne 99 PLN (z VAT).
Płatnikiem uczestnictwa w takim kursie może być zarówno osoba prywatna jak również miejsce pracy lub wskazana Izba Pielęgniarska.

Współpraca na takiej zasadzie sprawdziła nam się przy poprzednich edycjach kursu, gdzie Partnerem wydarzenia były liczne izby lekarskie.

 

 


 

 

Konferencja: Przebudowa sieci szpitali, nowa sieć onkologiczna


Szkolenie: Rola POZ w pakiecie onkologicznym

 

Szanowni Państwo, zapraszam na szkolenie on-line pt.:
„Rola POZ w pakiecie onkologicznym” – 14 lutego 2022r.
w godzinach: 10 – 13.

Program szkolenia:

 1.  Rola POZ w ścieżce pacjenta onkologicznego.
 2. Karta DiLO w POZ – zasady wystawiania i realizacji:
  1. wystawianie i wydawanie karty DiLO
  2. skierowanie do odpowiedniego specjalisty
  3. zamknięcie karty DiLO
 3. Ścieżki pacjenta i istotne badania do wykonania w poszczególnych rodzajach nowotworów.
 4. Opieka i monitorowanie pacjenta po przebytej chorobie nowotworowej.
 5. Koordynacja działań w zakresie leczenia pacjenta onkologicznego.
 6. Dokumentacja medyczna związana z pacjentem onkologicznym.

 

Szkolenie on-line platformie M.Teams – nie wymaga instalacji programu
– dołączenie do szkolenia internetowego możliwe jest tylko poprzez kliknięcie w przesyłany przez nas link.

Szkolenie będzie nagrywane.
Udostępnimy Państwu materiały: prezentację i link do nagrania.

formularz


XVI Ogólnopolski Zjazd Położniczo-Neonatologiczno-Pediatryczny

„Opieka nad matką i dzieckiem – współpraca i komunikacja ze specjalistami i rodzicami”

Krynica Morska, Hotel Continental Aqua&Spa

21 – 24 kwietnia 2022 r.

 

PROGRAM:

 • „Ciąża i choroby przewlekłe (cukrzyca, padaczka, choroby krążenia)” – dr n. med. Tadeusz Oleszczuk, specjalista ginekolog- położnik, adiunkt Wydziału Nauk o Zdrowiu
 • „Porty naczyniowe u dzieci” – dr hab. n. med. Maciej Niedźwiecki, Katedra i Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii Oddział Szybkiej Diagnostyki z Oddziałem Dziennym Gdański Uniwersytet Medyczny
 • „Otyłość u dzieci – rozpoznanie, czynniki ryzyka, powikłania” – dr n. med. Alicja Karney, specjalista pediatra II stopnia, kierownik Oddziału Hospitalizacji Jednego Dnia w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie
 • „Co zrobić, gdy nie da się nic zrobić – personel pielęgniarski w obliczu śmierci dziecka” – dr n. med. i n o zdr. Paweł Witt, specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, specjalista pielęgniarstwa opieki paliatywnej, psychoonkolog
 • „Aromaterapia w profilaktyce chorób infekcyjnych” – Anna Osińska, pedagog
 • „Jak powinna wyglądać komunikacja w zespole terapeutycznymi czy Covid wymusił nowe rozwiązania?” – Zuzanna Rohn, trener umiejętności menedżerskich, rozwoju osobistego, audytor systemu zarządzania jakością w ochronie zdrowia
 • „Stres w pracy i w życiu w dobie covid” – Marcin Wanke, trener komunikacji interpersonalnej, andragog
 • „Hipnoterapia jako metoda oferująca holistyczne wsparcie w opiece nad kobietami/w drodze do macierzyństwa” – Kaja Krawczyk, magister Hipnoterapii Klinicznej ze specjalizacją Hypnobirthing (Hipnorodzenie) z tytułem zdobytym na University of West London w Wielkiej Brytanii. Nauczycielka hypnobirthing oraz założycielka Hypnos Institute
 • „Aspekty prawne pracy pielęgniarki i położnej” – dr hab. n. prawnych Anna Augustynowicz, adiunkt w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Zajmuje się problematyką odpowiedzialności prawnej personelu medycznego oraz prawami pacjenta i prawami personelu medycznego. Autorka szeregu publikacji w tym zakresie
 • „Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka” – Katarzyna Farulewska, oligofrenopedagog, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dzieci. Zawodowo związana z Przedszkolem nr 77 dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym, gdzie zajmuje się wspieraniem rozwoju dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Terapeuta Integracji Sensorycznej w Centrum Wczesnej Interwencji Pediatrycznej. W pracy wykorzystuje metody komunikacji alternatywnej i wspomagającej

 

Organizator: Polskie Centrum Edukacji. Kontakt: pce@pce.com.pl kom. 607995604

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.pce.com.pl

 


Szkolenie – Rozliczanie z NFZ rehabilitacji

Szanowni Państwo, zapraszam do udziału w szkoleniu on-line pt.: „Realizacja i rozliczanie z NFZ świadczeń w rehabilitacji” które odbędzie się 7 lutego 22r. w godzinach: 10 – 13.

Od 1 lutego będą obowiązywały nowe wyceny świadczeń w rehabilitacji ambulatoryjnej i realizowanej w warunkach domowych.

Podczas szkolenia omówimy organizację i rozliczanie świadczeń rehabilitacyjnych w zależności od miejsca ich udzielania. Omówimy najnowsze przepisy i ścieżkę pacjenta od skierowania na rehabilitację, aż do realizacji świadczeń.

Jak zwykle omówimy prowadzenie harmonogramów przyjęć oraz kolejek oczekujących na rehabilitację.
Odpowiemy na Państwa pytania!

Program:

 

 1. Realizacja świadczeń w zakresie rehabilitacji pacjenta.
 2. Struktura świadczeń z zakresu rehabilitacji:
 1. świadczenia ambulatoryjne;
 2. świadczenia stacjonarne (hospitalizacja, oddział dzienny);
 3. świadczenia koordynowane.
 1. Ścieżka pacjenta od skierowania do realizacji świadczenia (zasady, przykłady, praktyczne wskazówki, najczęściej występujące problemy)
 2. Harmonogram przyjęć i lista oczekujących – zasady prowadzenia a realizacja świadczeń rehabilitacyjnych.
 3. Nowa wycena świadczeń w zakresie rehabilitacji ambulatoryjnej i w warunkach domowych.

Szkolenie on-line platformie M.Teams – nie wymaga instalacji programu
– dołączenie do szkolenia internetowego możliwe jest tylko poprzez kliknięcie w przesyłany przez nas link.

 

 


 

Wytycznych Klinicznych  szkolenie online

Szanowni Państwo,

w imieniu Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach online, organizowanych przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, w ramach projektu szkoleniowego: ,,Racjonalne decyzje w systemie ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnej polityki zdrowotnej”.

 

 Zaproszenie do uczestnictwa w przedmiotowych szkoleniach.  

W tym miejscu pozwolę sobie zapewnić, iż przygotowana przez nas oferta szkoleniowa, obejmująca szkolenia z zakresu:

 

Wytycznych Klinicznych  szkolenie online

 

28 lutego 2022 r.

lub

25 marca 2022 r.

może stać dla Państwa źródłem bezcennej wiedzy, ciekawych pomysłów, jak również posłużyć jako platforma służąca wymianie dotychczasowych Państwa doświadczeń, związanych z realizacją zdań w obszarze zdrowia publicznego.  

Celem kształcenia jest wyposażenie słuchacza w wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do krytycznej oceny wytycznych praktyki klinicznej. Celem drugoplanowym jest przygotowywanie słuchacza do aktywnego uczestnictwa w procesach przygotowywania wytycznych praktyki klinicznej z zastosowaniem wybranej metodyki. W takcie szkolenia uczestnik zdobędzie wiedzę na temat metodyki tworzenia wysokiej jakości wytycznych klinicznych, oceny wytycznych z wykorzystaniem narzędzia AGREE II oraz procesu opiniowania zaleceń postępowania diagnostyczno-terapeutycznego przez AOTMiT.

Szkolenie dedykowane jest w szczególności osobom, które biorą udział w opracowywaniu wytycznych klinicznych oraz wykorzystują je w codziennej praktyce (kadra medyczna, organizacje pacjenckie, pracownicy podmiotów leczniczych działających w publicznym systemie ochrony zdrowia, płatnika publicznego).

 

Szczegółowe informacje dot. szkolenia, dostępne na stronie projektowej:  https://power.aotm.gov.pl/wytyczne_kliniczne.php

 

Agenda szkolenia:  https://power.aotm.gov.pl/static/AGENDA_Wytyczne%20kliniczne.pdf

 

Regulamin szkoleń oraz rejestracja dostępne pod linkiem: https://power.aotm.gov.pl/info.php

 

 

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 887-830-678 lub pod adresem mailowym szkolenia@aotm.gov.pl

Zaproszenie

Projekt szkoleniowy „Racjonalne decyzje w systemie ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnej polityki zdrowotnej” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

 

Bezpłatne webinarium Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią

Szanowni Państwo,

Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią serdecznie zachęca do udziału w  cyklu nowych bezpłatnych webinarów edukacyjnych związanych ze zdrowiem matki i dziecka oraz karmieniem piersią.

Już 2 lutego 2022 odbędzie się pierwsze spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną nowe gorące tematy związane z Omikronem, zachorowaniami  ciężarnych, zagrożeniami dla płodu, bezpieczeństwem karmienia piersią oraz szczepieniami ochronnymi. Gwarantujemy aktualną wiedzę, prezentację polskich badań naukowych, możliwość dyskusji z naszymi świetnymi wykładowcami i wymianę doświadczeń.

Liczymy na szerokie zainteresowanie i wielką frekwencję!

Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny zamieszczone są na stronie internetowej www.laktacja.pl,  w zakładce  Nowa oferta warsztatów o tematyce laktacyjnej

Mamy nadzieję, że prezentacje poszczególnych referentów okażą się interesujące i zostaną wykorzystane w codziennej pracy zespołów lekarzy oraz pielęgniarek i położnych opiekujących się kobietą karmiącą oraz sprzyjać będą coraz pełniejszemu zaspokajaniu szeroko pojętych potrzeb noworodków.

 

Zarząd Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią


 Poszerzanie kompetencji zawodowych kadry zarządzającej

VI Ogólnopolski Zjazd Pielęgniarek Oddziałowych, Położnych Oddziałowych, Kierowników i Koordynujących

„Poszerzanie kompetencji zawodowych kadry zarządzającej”

 

TERMINY:

28 lutego – 2 marca 2022 r. Karpacz

18 – 20 maja 2022 r. Krynica Zdrój

17 – 19 października 2022 r. Kołobrzeg

 

PROGRAM:

 • „Profilaktyka wypalenia zawodowego” – Marcin Wanke, trener komunikacji interpersonalnej, andragog
 • „Czy choroby zawodowe są nieuniknione? Wybrane przykłady. Najczęstsze zaniedbania. Możliwości profilaktyki” – Dorota Borkiewicz, mgr spec. Pielęgniarstwa z zakresu medycyny pracy oraz specjalista pielęgniarstwa zachowawczego
 • „Sposoby radzenia sobie ze stresem, także pocovidowym” – Anna Osińska, pedagog
 • „Raportowanie zdarzeń medycznych. Rejestr zdarzeń niepożądanych” – dr n. med. Sylwia Marczewska, adiunkt Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego oraz Studiów Doktoranckich w zakresie Zarządzania w Ochronie Zdrowia Wydziału Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Zajmuje się problematyką bezpieczeństwa medycznego w szpitalnej opiece zdrowotnej. Wizytator
 • „Komunikacja interpersonalna personelu medycznego lekarz – pielęgniarka – pacjent” – Agnieszka Olchawska, wieloletni trener biznesu i coach od 1995 roku, prowadzi warsztaty, szkolenia i programy rozwojowe dla menadżerów
 • „Prawo pracy” – Zygmunt Sitko, Z-ca Oddziałowego SOR, SKDJ
 • „Zasady bezpiecznej farmakoterapii w warunkach szpitalnych” – lek. Sławomir Ogórek, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie
 • „Odpowiedzialność zawodowa pielęgniarek i położnych. Aktualności  dotyczące różnych aspektów wykonywania zawodu w aspekcie doświadczeń z czasu pandemii i przepisów prawa” – dr hab. n. prawnych Anna Augustynowicz, adiunkt w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Zajmuje się problematyką odpowiedzialności prawnej personelu medycznego oraz prawami pacjenta i prawami personelu medycznego. Autorka szeregu publikacji w tym zakresie.

 

Organizator: Polskie Centrum Edukacji. Kontakt: pce@pce.com.pl kom. 607995604

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.pce.com.pl

 


Szkolenie: Restrukturyzacja szpitali

Szanowni Państwo,

zapraszam na szkolenie Rafała Janiszewskiego: Ustawa o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa – omówienie projektu , które odbędzie się 1 lutego 2022 r.
w godzinach: 10.00-13.00

 

Podczas szkolenia omówimy:

 1. Kategorie szpitali pod względem ich kondycji finansowej.
 2. Szczegółowe kryteria kwalifikacji do kategorii A, B, C, D.
 3. Zmiana konstrukcji sieci podstawowego zabezpieczenia szpitalnego – kto i na jakich zasadach zakwalifikuje się do nowej sieci ?
 4. Omówienie przepisów zmieniających inne ustawy regulujące pracę szpitali.
 5. Zmiana struktury szpitali a nowa sieć onkologiczna.

 

Koszt uczestnictwa:

400 zł netto od osoby – zgłoszenia do 28 stycznia 2022 r.

450 zł netto od osoby – zgłoszenia od 29 stycznia 2022 r.

Formularz

Z pozdrowieniami

Katarzyna Moczulska

Doradca

tel. 607 407 202

tel. 22/ 610 42 39


Zasady postępowania z „trudnym pacjentem”
– czyli o sztuce komunikacji, manipulacji i relacji.

 

Szkolenie Rafała Janiszewskiego, które w poprzedniej edycji cieszyło się Państwa największym uznaniem!

Wykład w formie on-line odbędzie się 25 stycznia 2022 r. (wtorek)
w godz.: 10:00 – 13:00

W trakcie szkolenia Rafał Janiszewski przedstawi:

 

 1. Co jest najważniejsze w rozmowie
 2. Typy osobowości i zachowań – jak lepiej zrozumieć rozmówcę
 3. Typy trudnych rozmówców – jak szybko rozpoznać osobę dominującą, sceptyczną, konfrontacyjną czy doniosłą?
 4. Magiczne słowa zmieniające ton rozmowy. Predykaty i inne „klucze” dotarcia do trudnego rozmówcy
 5. Sztuka manipulacji jako narzędzie do porozumienia
 6. Rozmowa z dzieckiem pacjentem

 

Szczegółowy program szkolenia – w załączeniu.
Szkolenie internetowe odbędzie się na platformie Teams – nie wymaga instalacji programu.
Dołączenie do szkolenia on-line możliwe jest jedynie poprzez kliknięcie w przesyłany przez nas link.

Szkolenie będzie nagrywane.
Po zakończeniu szkolenia udostępnimy Państwu materiały: prezentację oraz link do nagranego szkolenia.

formularz


Szkolenie: Zmiany na 2022 rok

 

Przewidywane zmiany w systemie finansowania świadczeń zdrowotnych na bieżący rok, które odbędzie się 19 stycznia 2022 r.
w godzinach: 10.00-13.00

 

Podczas szkolenia omówimy:

 1. Zmiany dotyczące rozliczania ryczałtu
 2. Modyfikacje zakresu i sposobu rozliczania świadczeń:
 1. w leczeniu szpitalnym
 2. w AOS
 1. Świadczenia koordynowane i prognoza dotycząca świadczeń w sieci onkologicznej
 2. Dyskusja, odpowiedzi na Państwa pytania.

 

Koszt uczestnictwa:

400 zł netto od osoby– zgłoszenia do 17 stycznia 2022 r.

500 zł netto od osoby – zgłoszenia od 18 stycznia 2022 r.

Formularz


Szkolenie – Stawka kapitacyjna w POZ

 

Współczynniki podnoszące stawkę kapitacyjną w POZ, które odbędzie się 24 stycznia 2022 r.
w godzinach: 10.00-13.00

 

Podczas szkolenia omówimy:

 

 1. Podstawowe stawki kapitacyjne w POZ
 2. Współczynniki dodatkowe za świadczenia gwarantowane
 3. Współczynnik dla chorób przewlekłych
 4. Współczynniki stawek pielęgniarki POZ i pielęgniarki szkolnej
 5. Rozliczanie z NFZ świadczeń nie ujętych w stawce kapitacyjnej (dodatkowych)
 6. Kluczowe aspekty dokumentacji medycznej w POZ

 

Koszt uczestnictwa:

350 zł netto od osoby– zgłoszenia do 17 stycznia 2022 r.

450 zł netto od osoby – zgłoszenia od 18 stycznia 2022 r.

Formularz

Informacje

 


RAKTWÓRCZE DZIAŁANIE ALKOHOLU I PROFILAKTYKA RAKA PIERSI

Szanowni Państwo,

Przesyłam link https://nipip.pl/rakpiersi/ do informacji o webinarze „RAKOTWÓRCZE DZIAŁANIE ALKOHOLU I PROFILAKTYKA RAKA PIERSI” 18.01.2022 R. GODZ. 13:00 z prośbą o rozpowszechnienie na Państwa stronach i profilach społecznościowych


Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD) w praktyce Pielęgniarki i Położnej

Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD) w praktyce Pielęgniarki i Położnej webinarium 11 stycznia 2022 r. godz. 13.00

Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD) w praktyce Pielęgniarki i Położnej


E-RECEPTY I PORADA PIELĘGNIARSKA OD A DO Z W PRAKTYCE

Szkolenie Online

 

TERMIN: 12 lutego 2022r. g. 9:00-16:30

PROGRAM:

Pacjent z problemem np.: ból gardła, ból ucha, zapalenie zatok… po tych warsztatach nie będziesz mieć już problemu! Od rozpoznania (wirusowe czy bakteryjne) po wystawienie e-recepty na odpowiedni produkt leczniczy oraz prawidłowe udokumentowanie.

 

Zakres szkolenia:

 • wywiad i badanie przedmiotowe pacjenta
 • skierowanie na badania laboratoryjne
 • wystawienie recepty i e-recepty samodzielnie oraz w ramach kontynuacji leczenia
 • grupy produktów leczniczych, na które mogą zlecać samodzielnie pielęgniarki i położne
 • wystawienie zlecenia na wyroby medyczne (w tym cykliczne)
 • prowadzenie dokumentacji medycznej (w tym elektronicznej)
 • aplikacje ułatwiające wystawianie recept i e-recept
 • wystawianie recept w ramach pro auctore i pro familiae oraz prowadzenie dokumentacji
 • indywidualna praktyka, recepty, dokumentacja
 • kontrola NFZ

 

PROWADZĄCY: Jerzy Krukowski – mgr pielęgniarstwa, spec. piel. op. paliat, Kierownik kursów Wywiad i badanie fizykalne oraz Ordynowanie leków i wypisywanie recept oraz wieloletni praktyk, biegły sądowy z zakresu pielęgniarstwa

 

Organizator: Polskie Centrum Edukacji. Kontakt: pce@pce.com.pl kom. 607995604

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.pce.com.pl


 

V Ogólnopolska Konferencja Pielęgniarek, Położnych i innych zawodów medycznych „Zdrowie i jakość pracy personelu medycznego w erze post covid”

 

TERMINY:

21–23 marca 2022 r. Busko-Zdrój

13–15 czerwca 2022 r. Gdańsk Sobieszewo

07–09 września 2022 r. Mazury

16–18 listopada 2022 r. Ustroń

 

PROGRAM:

 • Jak skutecznie komunikować się w zespole. Lekarz-Pielęgniarka-Pacjent. Skutki błędów w komunikacji na jakość życia zawodowego i osobistego
 • Czy choroby zawodowe są nieuniknione? Wybrane przykłady. Najczęstsze zaniedbania. Możliwości profilaktyki
 • Jak uchronić się od bólu i polepszyć codzienną jakość życia. Odkryj to co nieoczywiste i poznaj świadomy trening w nowatorskiej odsłonie
 • Wypalenie zawodowe czy wyczerpanie? Odkryj granice i reaguj
 • Odpowiedzialność zawodowa pielęgniarek i położnych. Aktualności  dotyczące różnych aspektów wykonywania zawodu w aspekcie doświadczeń z czasu pandemii i przepisów prawa
 • Sposoby na rozładowanie zestresowanego zdenerwowanego czy roszczeniowego pacjenta lub członków rodziny
 • Procedury a  minimalizowanie ekspozycji zawodowej
 • Najczęstsze błędy żywieniowe  po przebytym covid.19. Co pomaga a co utrudnia pełen powrót do formy

 

Organizator: Polskie Centrum Edukacji. Kontakt: pce@pce.com.pl kom. 607995604

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.pce.com.pl

 

 

 

 

Konferencja w Warszawie Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe

14 stycznia w Warszawie „Dawka wiedzy dla medyka- szkolenie interdyscyplinarne).

Zapisy będą dostępne od 21.12.2021, które są pod adresem biuro@pielegniarkicyfrowe.pl

https://www.pielegniarkicyfrowe.pl/

https://www.pielegniarkicyfrowe.pl/2021/12/23/dawka-wiedzy-dla-medyka-szkolenie-interdyscyplinarne/

 

https://www.pielegniarkicyfrowe.pl/2022/01/04/nasi-wykladowcy/

Z poszanowaniem

Katarzyna Kowalska


Jak sobie radzić ze stresem pocovidowym? – oferta szkoleniowa dla Izby Pielęgniarek i Położnych

 

Szanowni Państwo

Personel medyczny, a zwłaszcza Pielęgniarki i Pielęgniarze, w trudnym czasie pandemii zmagają się z silnym, chronicznym obciążeniem psychicznym. Długotrwały wysiłek fizyczny i emocjonalny, poczucie zagrożenia osobistego przy niezmiennie wysokich oczekiwaniach osobistych i społecznych – pacjentów i ich i naszych bliskich, mogą szybko doprowadzić do przeciążenia i wyczerpania. Dotkliwe objawy chronicznego funkcjonowania w napięciu wpisują się w obraz dwóch zespołów: stresu pourazowego i  wypalenia zawodowego. Radzenie sobie ze stresem, zapobieganie jego kumulacji oraz profilaktyczne wdrażanie zasad wspierających pracę pod dużym obciążeniem, to w obecnej sytuacji epidemicznej kompetencje bardzo potrzebne i ważne.

W odpowiedzi na problemy zgłaszane przez personel pielęgniarski opracowaliśmy szkolenie zatytułowane Jak sobie radzić ze stresem pocovidowym – szkolenie dla personelu pielęgniarskiego. Szkolenie prowadzi Dominik Adamek – psycholog, terapeuta, interwent kryzysowy, trener warsztatu umiejętności psychospołecznych, członek zespołu wsparcia psychologicznego dla Pracowników Ochrony Zdrowia w Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii oraz Zespołu pomocy psychologicznej dla pracowników Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w czasie pandemii. Specjalista w zakresie rozwijania umiejętności radzenia sobie w kryzysach zawodowych i trudnych sytuacjach w pracy.

Szkolenie zostało zrealizowane w formie stacjonarnej w:

– Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach

– Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie

– Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie

oraz, ze względu na sytuację epidemiczną w formie zdalnej w

– Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Opolu

Każda z edycji szkolenia spotkała się z uznaniem uczestników, którzy w anonimowych ankietach ewaluacyjnych ocenili je, jako bardzo przydatne w codziennej praktyce zawodowej.

 

Program szkolenia:

Jak sobie teraz radzić?

W trakcie wydarzenia są omawiane i przetrenowane możliwości działania i zachowania w trudnych sytuacjach w pracy w ochronie zdrowia, a także radzenia sobie z ich niepożądanymi konsekwencjami.

Rozmawiamy o tym:

– jak funkcjonujemy w sytuacjach trudnych: kiedy jesteśmy przeciążeni, nie mamy możliwości zaspokojenia naszych potrzeb, warunki utrudniają wykonywanie obowiązków, a zdrowie i inne nasze wartości są zagrożone,

– na jakie konsekwencje jesteśmy narażeni i co mają one wspólnego z Zespołem Stresu Pourazowego i  Zespołem Wypalenia Zawodowego,

– jak na co dzień zapobiegać konsekwencjom długotrwałego funkcjonowania w sytuacjach trudnych,

– jak zadbać o siebie, kiedy już doświadczamy skutków przedłużających się, nadmiernych obciążeń,

– kiedy i gdzie zgłosić się po specjalistyczną pomoc.

Wspólnie ćwiczymy:

– samoocenę naszych zasobów, pozwalających na skuteczne radzenie sobie ze stresem

– określenie bieżących potrzeb i wybór optymalnych rozwiązań najważniejszych problemów,

– budowanie możliwego realizacji planu przeciwdziałania i profilaktyki stresu,

– analizę sytuacji kryzysowych i naszych zasobów osobistych,

– poszerzanie perspektywy o szanse i możliwości,

– określanie potrzebnego wsparcia i sposoby jego pozyskiwania,

W ramach realizacji szkolenia w formie zdalnej zapewniamy:

– przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia przez prelegenta

– możliwość dyskusji i zadawania pytań prelegentowi

– graficzne opracowanie plakatu promującego wydarzenie (do zamieszczenia na kanałach informacyjnych Izby)

– udostępnienie platformy szkoleniowej wraz z profesjonalną obsługą techniczną

– organizację zgłoszeń i rejestrację uczestników

– szeroką sprawozdawczość w zakresie uczestników i statystyk wydarzenia

– materiały dla uczestników do pracy własnej (w wersji elektronicznej)

– opcjonalnie oferujemy również wystawienie w formie elektronicznej certyfikatów potwierdzających udział w wydarzeniu

Całkowity koszt usługi dla Izby wynosi 2700zł netto, (dla wydarzenia do 500 uczestników). W przypadku pozyskania wsparcia podmiotu partnerskiego, kwota może ulec obniżeniu.

W załączeniu przykładowy plakat promujący wydarzenie, istnieje również możliwość realizacji stacjonarnej.

Gorąco zachęcamy do współpracy, w kwestii szczegółów – jesteśmy do dyspozycji.

Łącząc wyrazy szacunku

Piotr Kaczmarczyk

 

 

 

 


02.12.2021- LECZENIE WSPOMAGAJĄCE W ONKOLOGII – Zaproszenie na bezpłatne Webinarium

 

Szanowni Państwo,
w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego – serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium „LECZENIE WSPOMAGAJĄCE W ONKOLOGII”.

Szkolenie odbędzie się w dniu 2 grudnia br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-02-12-2021.konfeo.com/pl/groups
Powyższe wydarzenie jest certyfikowane. Szczegóły i program w załączeniu.

Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: www.programedukacjionkologicznej.pl

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,
Katarzyna Kowalska i Ewa Podymniak

PRIMOPRO Sp. z o. o. Sp. K.
Organizator
Programu Edukacji Onkologicznej

 

Strona internetowa PEO:

www.programedukacjionkologicznej.pl

Facebook PEO:

https://www.facebook.com/ProgramEdukacjiOnkologicznej/

Facebook Grupa zamknięta Akademii Pielęgniarstwa Onkologicznego:

https://www.facebook.com/groups/peo.apo/

 

 


Szkolenia – kancelaria Janiszewski

Szanowni Państwo, zapraszamy na nasze nadchodzące szkolenia:

Szkolenie on-line w godz. 10-13.

Szkolenie on-line w godz. 10-13.

Program, informacje organizacyjne oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się w załączeniu.

Szkolenia odbywają się w programie Teams – nie wymaga instalacji programu.
Dołączenie do szkolenia możliwe jest jedynie poprzez kliknięcie w przesyłany przez nas link.

Szkolenia są nagrywane.
Po zakończeniu szkolenia udostępnimy Państwu materiały: prezentację oraz link do nagrania

Z pozdrowieniami

Anna Janiszewska
Kierownik działu doradców

 

 


Szkolenie Rafała Janiszewskiego z dokumentacji

Szanowni Państwo, 

zapraszamy na najbliższe STACJONARNE szkolenie właściciela Kancelarii – Rafała Janiszewskiego, które odbędzie się w centrum Warszawy
– 350m. od dworca PKP WARSZAWA CENTRALNA

 

Raportowanie zdarzeń medycznych. EDM – elektroniczna dokumentacja medycznaktóre odbędzie się 23 listopada 2021 r.
w godz. 9:30 – 14

Formularz

Program


3. edycja ogólnopolskiej konferencji pt.: „OPIEKA DŁUGOTERMINOWA W POLSCE – DZISIAJ I JUTRO” (25-26.11.2021, Warszawa)

 

Szanowni Państwo,

Powołując się na przyznanie przez Panią Zofię Małas – Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych patronatu nad wydarzeniem, w imieniu Zarządu Związku Stowarzyszeń Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” chciałabym serdecznie zaprosić Państwa do udziału oraz poprosić o rozpropagowanie wśród członków Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych informacji o 3. edycji ogólnopolskiej konferencji poświęconej aktualnej sytuacji w opiece długoterminowej.

 

Konferencja „OPIEKA DŁUGOTERMINOWA W POLSCE – DZISIAJ I JUTRO” odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2021 roku w hotelu Novotel Warszawa Centrum (ul. Marszałkowska 94). W tym roku zdecydowaliśmy się zorganizować ją w formie hybrydowej. Na potrzeby konferencji przygotowana została strona www.opiekadlugoterminowa2021.pl, dzięki której każda osoba, zainteresowana tematyką konferencji, po bezpłatnym zarejestrowaniu będzie mogła brać w niej czynny udział online. Na stronie będą dostępne „na żywo” wszystkie debaty, a także ich nagrania po zakończeniu.

Udział stacjonarny będzie limitowany (max. liczba miejsc wynosi 150 zgodnie z aktualnie obowiązującymi regulacjami epidemiologicznymi) i wiąże się z koniecznością zakupu biletu wejściowego.

 

Dla ułatwienia załączam link rejestracyjny https://www.niesamodzielnym.pl/index.php?page=rejestracja

 

Ogólnopolska konferencja „Opieka długoterminowa w Polsce – dzisiaj i jutro” jest kontynuacją poprzednich edycji spotkań poświęconych szerokim konsultacjom społecznym na temat rozwiązań systemowych wspierających długofalowy rozwój opieki długoterminowej w Polsce. Podczas tegorocznej edycji będziemy dyskutować m.in. o: celach i wyzwaniach deinstytucjonalizacji, kadrach medycznych i opiekuńczych, higienie i pielęgnacji pacjentów niesamodzielnych, nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej przeprowadzanej w domu pacjenta oraz sukcesach i porażkach w poszukiwaniu optymalnych standardów opieki długoterminowej.

program


Webinar Zalecenia Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w 2021 roku

Dzień dobry,

Przesyłam zaproszenie na webinar Zalecenia Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w 2021 roku, który odbędzie się 8 listopada 2021, godz. 19.00-21.00 w serwisie edukacjapacjenta.pl.

Podczas webinaru Pani prof. dr hab. n. med. Irina Kowalska, Wiceprezes i Pełnomocnik Zarządu Głównego ds. Zaleceń Klinicznych Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Pani Alicja Szewczyk, Konsultant krajowa w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego i Prezes Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii omówią Zalecenia Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w zakresie leczenia i opieki nad pacjentem z cukrzycą typu 2 i wpływie zaleceń na pracę pielęgniarek

Rejestracja:

https://www.edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/8/

 


Szkolenie on-line dla pielęgniarek i położnych

Szanowni Państwo,
zapraszam do udziału w szkoleniu on-line pt.: Raportowanie zdarzeń medycznych i prowadzenie EDM w pracy pielęgniarki i położnej
które odbędzie się 18 listopada w godzinach: 10 – 13. 

Program szkolenia:

 1. Aktualny stan prawny dotyczący pracy pielęgniarki i położnej– omówienie
 2. Co to jest EDM, a czym jest dokumentacja w postaci elektronicznej?
 3. Co jest dokumentem?
 4. „Pielęgniarskie” podpisy elektroniczne:
  1. Kwalifikowany, Niekwalifikowany, Certyfikat ZUS – kiedy trzeba?
 5. IKP
 6. P1 – co raportuje pielęgniarka i położna?
 7. 40+ – pierwszy program z wykorzystaniem EDM
 8. Prowadzenie EDM – część warsztatowa
  1. Raportowanie zdarzeń medycznych – praktyczne wskazówki
  2. Udostępnianie EDM
 9. Najczęściej występujące „informatyczne błędy” w pielęgniarskim EDM
 10. Odpowiedzi na pytania uczestników

 

Program, informacje organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w załączeniu.

Szkolenie odbędzie się na platformie Microsoft Teams – nie wymaga instalacji programu
– dołączenie do szkolenia internetowego możliwe jest jedynie poprzez kliknięcie w przesyłany przez nas link.

Szkolenie będzie nagrywane.
Po zakończeniu szkolenia udostępnimy Państwu materiały: prezentację oraz link do nagranego szkolenia.

formularz


Koordynator w POZ – Szkolenie on-line

 

Szanowni Państwo, zapraszam do udziału w szkoleniu on-line
pt.: Koordynator w POZ – rola i znaczenie
które odbędzie się 22 listopada w godzinach: 10-12.

Program szkolenia:

 1. Podstawa prawna – kto musi wyznaczyć koordynatora?
 2. Rola i zadania koordynatora.
 3. Dane gromadzone przez koordynatora.
 4. Dokumentacja w pracy koordynatora POZ.
 5. Praktyczne wskazówki dla koordynatorów.

Program, informacje organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w załączeniu.

Szkolenie odbędzie się na platformie Microsoft Teams – nie wymaga instalacji programu
– dołączenie do szkolenia internetowego możliwe jest jedynie poprzez kliknięcie w przesyłany przez nas link.

Szkolenie będzie nagrywane.
Po zakończeniu szkolenia udostępnimy Państwu materiały: prezentację oraz link do nagranego szkolenia.

Formularz


Szkolenie stacjonarne z dokumentacji i raportowania

Szanowni Państwo,

zapraszamy na szkolenie stacjonarne pt.: Raportowanie zdarzeń medycznych. EDM – elektroniczna dokumentacja medyczna.

Informacje organizacyjne:

Termin szkolenia:  23 listopada 2021r.
Czas trwania: 9:30 – 14:00
Miejsce: Warszawa (350 metrów od Dworca PKP Warszawa Centralna)

Program szkolenia:

 1. Zastosowanie systemów informatycznych w podmiocie leczniczym do tworzenia dokumentacji w postaci elektronicznej.
 2. Dokumentacja medyczna: papierowa czy tylko elektroniczna?
 3. Dokument medyczny – co nim jest w odniesieniu do obowiązującego prawa.
 4. Wytwarzanie, wymiana i udostępnianie danych w EDM.
 5. Skanowanie dokumentów – kiedy potrzebne?
 6. Podpisy elektroniczne – omówienie.
 7. Raportowanie zdarzeń medycznych do Platformy P1.
 8. Kto ma prawo, a kto obowiązek dokonywania wpisów do dokumentacji w postaci elektronicznej.
 9. Udostępnianie dokumentacji medycznej prowadzonej w postaci elektronicznej.

 

Zapewniamy słodki poczęstunek oraz wodę butelkowaną. W Sali szkoleniowej będzie dostępny płyn do dezynfekcji rąk oraz maseczki ochronne.

Informacje organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w załączeniu


Szkolenie: Harmonogramy przyjęć

Szanowni Państwo,

zapraszam do udziału w szkoleniu on-line pt.: Harmonogramy przyjęć w  podmiocie leczniczym, które odbędzie się 3 listopada w godzinach: 10 – 13.

 

Program szkolenia:

 1. Podstawy prawne harmonogramów przyjęć.
 2. Czy wszystkie świadczenia zdrowotne objęte są harmonogramem przyjęć?
 3. Status świadczeniobiorcy w harmonogramie przyjęć.
 4. Dane gromadzone przez świadczeniodawców w harmonogramie przyjęć.
 5. Zakres i tryb przekazywanych danych do Narodowego Funduszu Zdrowia.
 6. Praktyczne zastosowanie – jak prawidłowo umieszczać pacjenta w harmonogramie przyjęć?

 

Informacje organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w załączeniu.

 

Szkolenie odbędzie się na platformie Microsoft Teams – nie wymaga instalacji programu

– dołączenie do szkolenia internetowego możliwe jest jedynie poprzez kliknięcie w  link.

 


22-23.10.2021 – 2-DNIOWA BEZPŁATNA SESJA PODCZAS V KONGRESU ONKOLOGII POLSKIEJ

 

Szanowni Państwo,
w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologicznego oraz organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego – serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w dwudniowej sesji dla pielęgniarek i personelu medycznego, która odbędzie się w dniach 22-23 października br. podczas V KONGRESU ONKOLOGII POLSKIEJ.
Zapraszamy do rejestracji na stronie: https://kongres-onkologii-polskiej-22-23-10-2021.konfeo.com/pl/groups

Powyższe wydarzenie jest certyfikowane, a uczestnictwo na poziomie 50% obecności uprawnia do jego otrzymania.
W razie dodatkowych pytań, pozostajemy do dyspozycji,

Z poważaniem,
Ewa Podymniak i Katarzyna Kowalska

PRIMOPRO Sp. z o. o. Sp. K.
Organizator
Programu Edukacji Onkologicznej

 

Strona internetowa PEO:

www.programedukacjionkologicznej.pl

Facebook PEO:

https://www.facebook.com/ProgramEdukacjiOnkologicznej/

Facebook Grupa zamknięta Akademii Pielęgniarstwa Onkologicznego:

https://www.facebook.com/groups/peo.apo/


Bezpłatne szkolenia z zakresu standardów organizacyjnych w patomorfologii dla pielęgniarek

 

W trosce o podniesienie jakości diagnostyki patomorfologicznej w Ministerstwie Zdrowia rozpoczęła się w 2019 r. realizacja projektu pn. Wsparcie procesu poprawy jakości w patomorfologii poprzez wdrożenie standardów akredytacyjnych oraz wzmocnienie kompetencji kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi współfinansowanego ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 

W ramach ww. projektu zostały opracowane zestawy standardów organizacyjnych oraz postępowania w diagnostyce patomorfologicznej – Wytyczne dla zakładów/pracowni patomorfologii oraz standardy akredytacyjne dla jednostek diagnostyki patomorfologicznej (JDP). Dokument ten, w formie Obwieszczenia, został ogłoszony przez Ministra Zdrowia dn. 24 września br. W ramach oceny organizacji badań patomorfologicznych została zwrócona między innymi uwaga na postępowanie z materiałem do badania od pobrania do momentu przekazania do zakładu patomorfologii, gdyż jest to kluczowy etap mający wpływ na możliwość wykonania tzw. badań dodatkowych (np. z zakresu technik biologii molekularnej).

 

Aktualnie w ramach tego projektu rozpoczyna się seria szkoleń online z zakresu standardów organizacyjnych i akredytacyjnych w patomorfologii.

 

W trakcie bezpłatnego jednodniowego szkolenia, w ciekawej formule chcemy omówić następujące zagadnienia: rola badań patomorfologicznych w kompleksowej opiece nad pacjentem, badanie patomorfologiczne od A do Z, kontrola jakości i koszty w badaniu patomorfologicznym.

Szkolenia adresowane są do pracowników podmiotów leczniczych realizujących świadczenia w zakresie patomorfologii oraz pracowników podmiotów leczniczych korzystających z badań patomorfologicznych.

 

Szkolenia poprowadzą: prof. dr hab. n. med. Andrzej Marszałek, prof. dr hab. n. med. Renata Langfort oraz prof. dr hab. n. med. Janusz Ryś.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych przygotowano dwie edycje szkolenia z zakresu standardów organizacyjnych w patomorfologii w dniach 3 lub 4 listopada 2021 r. adresowane będą w szczególności dla pielęgniarek, w tym pielęgniarek operacyjnych.

 

Szczególnie interesujący dla tej grupy zawodowej może być panel 2 (od godz. 10:55 do godz. 12:50) zawierający wykład prof. Andrzeja Marszałka pn. „Etapy przedzakładowe badania” zorientowany na zadania wykonywane przez pielęgniarki operacyjne oraz dyskusja (sesja pytań/odpowiedzi), która będzie miała miejsce po zakończeniu tego panelu.

 

Szczegółowe informacje na temat szkoleń oraz formularz rejestracyjny dostępne są na dedykowanej stronie internetowej: www.standardywpatomorfologii.pl/

 


 

Konferencja PTW (14-15.10.2021)

Szanowni Państwo,

jako organizator logistyczny Konferencji Polskiego Towarzystwa Wakcynologii „COVID-19: wielka lekcja wakcynologii”, która została zaplanowana na termin 14-15.10.2021 pozwalamy sobie na kontakt w związku ze zbliżającym się Wydarzeniem.

W imieniu Komitetu Naukowego pod przewodnictwem Pana Prof. Ernesta Kuchara uprzejmie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu naukowym.

Konferencja będzie mieć formę hybrydową – stacjonarnie dla prelegentów, zaproszonych Gości oraz części uczestników w hotelu Novotel Airport w Warszawie w oraz w formie transmisji on-line dla pozostałych uczestników. Nagrania z konferencji będą dostępne po zalogowaniu na stronie internetowej przez 2 tygodnie po wydarzeniu (od 19 października do 2 listopada).

Podczas Konferencji eksperci z PTW poruszą tematykę szczepień przeciwko COVID-19, ale również szczepień obowiązkowych i zalecanych i ich przyszłości.

Program wydarzenia jest dostępny na stronie https://konferencjaptw2021.pl/

W załączniku przesyłam szczegółowe zaproszenie oraz baner konferencyjny.

Zwracamy się z uprzejmym zapytaniem o możliwość dystrybucji zaproszenia do członków Państwa Izby Pielęgniarek i Położnych. Będziemy wdzięczni za możliwość nawiązania współpracy, a w razie pytań pozostajemy do dyspozycji.

 

Pytania proszę kierować do:

Paulina Karpińska – Event Manager BATUMI

Tel: +48 537 999 534

E-mail: paulina.karpinska@batumi-agency.pl

 


 

07.10.2021- LECZENIE WSPOMAGAJĄCE W ONKOLOGII – Zaproszenie na bezpłatne Webinarium

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego – serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium „LECZENIE WSPOMAGAJĄCE W ONKOLOGII”.

Szkolenie odbędzie się w dniu 7 października br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-07-10-2021.konfeo.com/pl/groups

Powyższe wydarzenie jest certyfikowane. Szczegóły i program w załączeniu.

Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: www.programedukacjionkologicznej.pl


23 Międzynarodowej Konferencji Opieki Długoterminowej

Szanowni Państwo,

W imieniu Fundacji TZMO „Razem Zmieniamy Świat” serdecznie zapraszamy do udziału w 23 Międzynarodowej Konferencji Opieki Długoterminowej, która w tym roku przebiegać będzie pod przewodnim tytułem:

„Nadzwyczajne czasy. Nadzwyczajne potrzeby?
Ochrona życia i zdrowia psychicznego podopiecznych i pracowników w instytucjach opieki długoterminowej.
Konsekwencje pandemii SARS-CoV-2″.

Konferencja odbędzie się w dniach 21-24 września 2021 r., w formule online i jest bezpłatna.

Zapraszamy do rejestracji na stronie www.mkod.pl

Program ramowy:

21 września 2021
19:00 – WIECZÓR INAUGURACYJNY

22 września 2021

SESJA 1 – 12.00 – 13.30

Wszystko, co powoli zaczynamy widzieć – konsekwencje pandemii dla podopiecznych, pracowników i kadry menedżerskiej instytucji opieki długoterminowej.

SESJA 2 – 13.45 – 15.00

Organizacja opieki długoterminowej w instytucjach podczas pandemii SARS-CoV-2. Doświadczenia placówek z różnych krajów świata i wnioski na przyszłość.

23 września 2021

SESJA 3 – 12.00 – 13.30

Potrzeby i zdrowie psychiczne podopiecznych opieki długoterminowej.

SESJA 4 – 13.45 – 15.30

Jakość życia, jakość opieki. Niezaspokojone potrzeby podopiecznych.

24 września 2021
12.00 – 14.00 Panel dyskusyjny Dyrektorów Instytucji Opieki Długoterminowej w Polsce

Szczegółowy program na stronie www.mkod.pl

Licząc na Państwa obecność,
Komitet Organizacyjny
Międzynarodowej Konferencji Opieki Długoterminowej

 

 


„Szczepienia ochronne z uwzględnieniem obecnej sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19”.  

Szanowni Państwo

Polskie Towarzystwo Wakcynologii, w odpowiedzi na ciągłą potrzebę aktualizacji wiedzy przedstawicieli zawodów medycznych w zakresie szczepień, zwłaszcza w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną, podjęło decyzję o kontynuacji cyklu Certyfikowanych Kursów Szczepień on-line pt. „Szczepienia ochronne z uwzględnieniem obecnej sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19”.

PTW – informacja mailingowa dla Partnerów wydarzenia 2021_2022

Kurs szczepień PTW – program

 


Webinarium „LECZENIE PRZECIWNOWOTWOROWE”.

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego – serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium „LECZENIE PRZECIWNOWOTWOROWE„.

Szkolenie odbędzie się w dniu 16 września br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-16-09-2021.konfeo.com/pl/groups

Powyższe wydarzenie jest certyfikowane. Szczegóły i program w załączeniu.

Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: www.programedukacjionkologicznej.pl

 

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,

Katarzyna Kowalska i Ewa Podymniak

PRIMOPRO Sp. z o. o. Sp. K.

Koordynator
Programu Edukacji Onkologicznej

 

 


Bezpłatna konferencja Choroby rzadkie

Szanowni Państwo,

Nawiązując do wystąpienia Ministra Adama Niedzielskiego z dnia 24 sierpnia 2021 r. w Instytucie Matki i Dziecka o rządowym planie dotyczącym chorób rzadkich przekazujemy informacje o bezpłatnej konferencji.

Bezpłatna konferencja Choroby rzadkie


 

Collegium Medicum Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

 

Szanowni Państwo,

Wydział Medyczny. Collegium Medicum Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie prowadzi rekrutację na studia licencjackie na kierunku pielęgniarstwo. Studia dzienne, bezpłatne.

W załączeniu ogłoszenie


Studia pomostowe Warszawska Uczelnia Medyczna

Warszawska Uczelnia Medyczna @szkolapwsbia,  prowadzi rekrutację na studia pielęgniarskie: licencjackie, magisterskie i pomostowe licencjackie!

Najstarsza niepubliczna uczelnia w Polsce przyszłym pielęgniarkom i pielęgniarzom, gwarantuje:

 • Pełne przygotowanie do zawodu
 • Kadrę dydaktyczną złożoną z praktyków zawodu
 • Profesjonalnie wyposażone pracownie pielęgniarstwa i położnictwa
 • Udział w praktykach i stażach zawodowych na terenie najlepszych placówek ochrony zdrowia

Dla pracujących w zawodzie pielęgniarek i pielęgniarzy – studia pomostowe licencjackie.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: https://wumed.edu.pl/pl/kierunki-studiow/pielegniarstwo.html

POLECAMY!


Szkolenie dla pielęgniarek w Ostrołęce 04-05.09

Szanowni Państwo,

W weekend 04-05.09 organizujemy w Ostrołęce szkolenie dla pielęgniarek z cyklu Akademia Opieki Długoterminowej obejmujące praktyczne aspekty żywienia, leczenia ran i rehabilitacji.

Szkolenie jest bezpłatne, przeznaczone dla pielęgniarek posiadających uprawnienia do odwiedzania pacjentów w domu lub zainteresowanych tym tematem. Dla dojeżdżających przewidujemy nocleg.

Cykl uzyskał honorowy patronat Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz patronat medialny Magazynu Pielęgniarek i Położnych.

Szkolenia odbyły się już w 17 miastach z wielkim sukcesem, a obecnie planujemy jeszcze kilka edycji, aby dotrzeć z edukacją do każdego województwa.

 

Obowiązuje rejestracja poprzez stronę: https://www.pielegniarki.prenatalis-polska.pl/

 

Otrzymywaliśmy dotychczas same pozytywne opinie od uczestników a mamy jeszcze sporo wolnych miejsc, warto by ta wartościowa wiedza dotarła do szerokiego grona.

 


Szkolenia Agencji Rozwoju Szpitali a MBA w ochronie zdrowia

Szanowni Państwo.

Dzielimy się z Państwem uwagami na temat lektury opublikowanego przez MZ dokumentu ZAŁOŻENIA REFORMY PODMIOTÓW LECZNICZYCH WYKONUJĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ LECZNICZĄ W RODZAJU ŚWIADCZENIA SZPITALNE.

W części „Jakość zarządzania – kadra menedżerska” (s.32) można odszukać informację o tym, że podmiotem leczniczym kierować będzie mogła osoba, która zdała państwowy egzamin organizowany przez Agencję Rozwoju Szpitali (ARS jeszcze nie istnieje) lub studia podyplomowe MBA – zarządzanie w ochronie zdrowia.

 

Ponadto sugerowane są obowiązkowe szkolenia uzupełniające z zakresu m.in.:

 • komunikacji z lekarzami,
 • stosowania narzędzi projakościowych i efektywności ekonomicznej (np. HB HTA)
 • szkolenia z obsługi narzędzi IT stosowanych w jednostkach ochrony zdrowia.

 

W przypadku gdy przez dwa kolejne lata kierownik podmiotu leczniczego nie uzyska niezbędnej, wymaganej, minimalnej liczby punktów (70% możliwych do zdobycia) może zostać odwołany z zajmowanego stanowiska.

 

Miło nam poinformować, że studia podyplomowe Prometriq MBA w ochronie zdrowia ONLINE, których 40 edycja zaczyna się 25 września br. znacznie przekraczają wymagania wskazane przez MZ. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą informacją i ukończenia studiów (2 semestry) zanim powstanie ASP a proponowane przepisy wejdą w życie.

https://prometriq.pl/mba-online-2/

Prometriq MBA w ochronie zdrowia 40

Założenia reformy szpitalnictwa


Szkolenia dla pielęgniarek

 

AOD_2021_ZAPROSZENIE online v2


Szkolenia online „Bezpieczeństwo prawne pielęgniarki i położnej”

Szanowni Państwo,

Zgodnie z zapowiedzią wcześniejszą przekazujemy szczegóły dotyczące szkolenia online „Bezpieczeństwo prawne pielęgniarki i położnej”. Termin został wyznaczony na 15 września 2021. Zachęcamy do wzięcia udziału. Szczegóły znajdują się w załączniku. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji

szkolenie bezpieczństwo prawne


Bezpłatne szkolenie HB HTA – zaproszenie

Szanowni Państwo

Prometriq Akademia Zarządzania w oparciu o umowę z firmą Asseco Data Systems S.A. zaprasza pracowników podmiotów medycznych na bezpłatne szkolenie Wstęp do HB-HTA (Hospital Based Health Technology Assessment). Szkolenia realizowane są w formie webinarowej na platformie Webex. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe w formie elektronicznej z indywidualnym zabezpieczeniem. Szkolenie kończy się zaliczeniem w formie ankiety elektronicznej, które upoważnia do uzyskania certyfikatu. Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne dzięki finansowaniu ze strony Europejskiego Funduszu Szkoleniowego (EFS).

Terminy, program szkoleń oraz formularz rekrutacyjny: https://prometriq.pl/hb-hta/

Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Dziękujemy za przekazanie informacji wszystkim zainteresowanym osobom.

 

40. edycja Promeriq MBA w ochronie zdrowia (od 25 września 2021 r.)

Szanowni Państwo.

Prometriq Akademia Zarządzania zaprasza do udziału w 40. edycji programu MBA w ochronie zdrowia (studia podyplomowe ONLINE z trzydniową sesją stacjonarną w Sopocie – X 2021).

W obecnie trwającej, 39. edycji Promeriq MBA uczestniczy ponad 100 menedżerów zdrowia, w tym 52% w randze członków zarządu i dyrektorów. Dotychczasowe sesje słuchacze ocenili na 4,53 w skali 1-5.

Studia podyplomowe MBA stanowią najwyższy stopień certyfikacji kompetencji menedżerskich w Polsce. W załączeniu przesyłamy informator i zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.prometriq.pl

Wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia do 30 czerwca br. uzyskają 50% upustu na zakup pakietu startowego MBA zawierającego m.in. komplet podręczników Prometriq MBA oraz niedostępną w księgarniach publikację „Przedefiniowanie systemu opieki zdrowotnej” autorstwa Prof. M. Portera i E. Olmsted Teisberg. Serdecznie zapraszamy do kontaktu (tel. 698 101 798, e-mail: mba@prometriq.pl).

 

Prometriq Akademia Zarządzania w Sopocie działa od 1998 roku. Menedżerom ochrony zdrowia proponujemy m.in.:

 

 1. Studia podyplomowe MBA – zarządzanie w ochronie zdrowia, https://prometriq.pl/mba-online-2/
 2. Studia podyplomowe Inspektor Ochrony Danych w Podmiocie Wykonującym Działalność Leczniczą, https://prometriq.pl/iod/
 3. Usługi monitorowania zgodności z RODO w ramach sieci certyfikowanych inspektorów ochrony danych RODONET, https://rodonet.pl/
 4. Bezpłatny udział w spotkaniach klubu MBA – dla wszystkich menedżerów zainteresowanych stałym rozwojem kompetencji, https://prometriq.pl/mba-klub-absolwenta/

 

 

Webinary:

Dzień dobry

w imieniu Fundacji Kobiety w chirurgii chciałabym zapytać o możliwość udostępnienia wiadomości o organizowanych przez nas webinarach za pośrednictwem Państwa strony i mediów społecznościowych. Zależy nam by jak najwięcej osób skorzystało z wydarzenia, temat jest dla wielu osób palący i istotny. Poniżej szczegóły a w załączeniu grafiki oraz zdjęcia prowadzących.

 

Fundacja Kobiety w chirurgii rozpoczyna cykl rozmów poświęconych przejawom dyskryminacji, molestowania i mobbingu w miejscu pracy. Przed nami spotkania i warsztaty z prawniczkami oraz psycholożkami.
Webinary poprowadzą doświadczone specjalistki:

12.05 ŚRODA 18:30 – Spotkanie z adwokatką Anna Mazurczak specjalistką Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego „Dyskryminacja i molestowanie w  miejscu pracy”
Zapisy: https://forms.gle/V3wBE3rQA1wJJyFE9

26.05 ŚRODA 18:30 – Spotkanie z adwokatką Elżbietą Niezgódka założycielką organizacji Woman Labour Matters
„Wymagający szef czy mobber?”
Zapisy: https://forms.gle/Ne8JyoE72pFWJrnc8

Doświadczanie przemocy w miejscu pracy ma ogromny wpływ nie tylko na nasze życie zawodowe. Odbija się na zdrowiu psychicznym i fizycznym, na relacjach z rodziną i przyjaciółmi.
Być może ktoś obok Ciebie potrzebuje pomocy ale mówienie o tym czego doświadcza jest zbyt trudne. Pomóż nam udostępniając wydarzenie.

Zapraszamy


Webinar HiPP Expert

Witam serdecznie,

 

Chciałabym zaprosić wszystkich członków Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze. Szczegóły zamieszczone są poniżej. Ponadto rejestrując się na stronie jest możliwość zamówienia bezpłatnie książki „Edukacja położnej”, Wydawnictwo PZWL, Warszawa, 20

Zapraszamy na bezpłatny webinar z cyklu HiPP Expert dla pielęgniarek i położnych! 🩺

Temat najbliższego spotkania:

👉 Zaburzenia rozwoju neurologicznego u noworodków, niemowląt i małych dzieci.

👉  Więcej informacji:

https://hippexpert.hipp.pl/webinary/zaburzenia-rozwoju-neurologicznego-u-noworodkow-niemowlat-i-malych-dzieci

 

 

 

 

PORÓD DOMOWY JAKO ALTERNATYWA PORODU RODZINNEGO W DOBIE PANDEMII”.

 

Szanowni Państwo,

 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy wraz z Komisją ds. Położnych serdecznie zaprasza na VIII KONFERENCJĘ Z CYKLU: „BYDGOSKIE SPOTKANIA POŁOŻNYCH”

Z OKAZJI KRAJOWEGO DNIA POŁOŻNEJ pt.: „PORÓD DOMOWY JAKO ALTERNATYWA PORODU RODZINNEGO W DOBIE PANDEMII”.

Serdecznie zapraszamy

kobiety w ciąży i położne

oraz  wszystkich zainteresowanych tematyką porodów domowych

 

Porody domowe

w ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne wśród Polek,

a panująca od ponad roku  pandemia

spowodowała dodatkowo kilkukrotny wzrost zainteresowania.

Kobiety boją się rodzić w szpitalach, ponieważ  obawiają się głównie rodzenia bez osoby towarzyszącej i tego, że mogą zostać rozdzielone z dzieckiem. Sprawę komplikuje fakt, że w obecnych warunkach część oddziałów ginekologiczno-położniczych zawiesiła swoje funkcjonowanie.

Jest pełna klasyfikacja schorzeń, dolegliwości, a nawet stylu życia

 które predysponują do porodu domowego.

Zatem:

Czy każda kobieta może rodzić w domu?

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc urodzić w domu?

Jakie formalności musi spełnić położna, aby mogła przyjąć poród w domu?.

Na te pytania i inne odpowiedzą eksperci zaproszeni do udziału w

VIII KONFERENCJI Z CYKLU:

„BYDGOSKIE SPOTKANIA POŁOŻNYCH”

Z OKAZJI KRAJOWEGO DNIA POŁOŻNEJ

pt:

 „PORÓD DOMOWY JAKO ALTERNATYWA PORODU RODZINNEGO W DOBIE PANDEMII”


Bezpłatne Webinarium – LECZENIE PRZECIWNOWOTWOROWE – 06.05.2021

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego – serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium „LECZENIE PRZECIWNOWOTWOROWE”.

Szkolenie odbędzie się w dniu 6 maja br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-06-05-2021.konfeo.com/pl/groups

 

Powyższe wydarzenie jest certyfikowane. Szczegóły i program w załączeniu.

 

Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: www.programedukacjionkologicznej.pl

 

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,

Katarzyna Kowalska i Ewa Podymniak


 

Webinarium Dla Położnych 2021 – Nowości w Ginekologii i Położnictwie.

 

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że w dniu 14 maja br. odbędzie się kolejna część dedykowanego Położnym webinarium „Nowości w ginekologii i położnictwie„.

Podjęliśmy się realizacji tego projektu edukacyjnego z dużym zapałem wynikającym z ogromnego szacunku jakim darzymy PT Przedstawicieli tej grupy zawodowej a także z naszego przekonania o niemożliwej do przeceniania roli jaką odgrywają Położne i Położnicy w ochronie zdrowia współczesnych kobiet. Wielce dla nas zaszczytne pozytywne opinie uczestników po zeszłorocznych Webinariach, zmobilizowały nas do kontynuacji tego cyklu i przygotowania kolejnej części tej konferencji. Uwzględniliśmy w niej nowe tematy w dużej części zasugerowane nam przez Was po poprzednich spotkaniach. Webinarium będzie realizowane na żywo i będzie miało charakter w pełni interaktywny z możliwością zadawania nam pytań, na które po każdej sesji odpowiemy. Gorąco zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

Wszelkie szczegóły oraz skrypt do rejestracji znajdują się na stronie www.polozna.alltus.pl

Ciesząc się na kolejne spotkanie z Państwem 14 maja,
przesyłamy wyrazy szacunku i sympatii.

Prof. dr hab. n.med. Violetta Skrzypulec-Plinta

Prof. dr hab. n.med. Tomasz Paszkowski

 

 

 


Webinar_Rola i wpływ pielęgniarki na powrót pacjenta do AOS

 


Konferencję naukowo-szkoleniową w ramach XXIII Zjazdu Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych.

Szanowni Państwo ,

w imieniu Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych oraz własnym mam zaszczyt zaprosić Państwa na naszą konferencję Naukowo – Szkoleniową , która odbędzie się 12 maja on – line.

Link do rejestracji na to wydarzenie znajduje się w załączniku


Webinar_Rola i wpływ pielęgniarki na powrót pacjenta do AOS

W ramach Akademii Pielęgniarstwa Diabetologicznego Boehringer Ingelheim zapraszamy na webinar Rola i wpływ pielęgniarki na powrót pacjenta do AOS, który odbędzie się z udziałem 27 kwietnia 2021 o godz. 19.00 w serwisie edukacjapacjenta.pl.

Rolę pielęgniarki w AOS i jak ta rola będzie się zmieniać pod wpływem aktualnej sytuacji epidemiologicznej, potrzeby i obawy pacjentów przed wizytą w AOS oraz model współpracy pielęgniarki i pacjenta omówi dr n. o zdr. Beata Stepanow, prezes SED i Monika Bolanowska, coach i trener. Wspólnie zastanowią się czy wskazany model współpracy jest wystarczający do zaspokojenia potrzeb i obaw pacjentów, aby pojawili się w AOS i jakie korzyści z tej zmiany odczuje pacjent, pielęgniarka i lekarz?

Patronat merytoryczny nad webinarem objął SED, patronat honorowy PTD.

Link do bezpłatnej rejestracji znajduje się: Tutaj

 

Będę wdzięczna za umieszczenie załączonego zaproszenia na stronie oraz na Facebooku Okręgowej Izby i podlinkowanie/przekierowanie do strony z bezpłatną rejestracją:

 

https://www.edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/5/

 


Webinar 21.04.2021

Roszczenia wobec pielęgniarek, położnych i nie tylko. Sprawy karne i cywilne. Czy można było tego uniknąć? Aspekt medyczny (pielęgniarski, lekarski, farmaceutyczny), prawny oraz finansowy i zarządczy. Studium przypadku.

21.04.2021 godz. 13:00 i 17:00 (wyjątkowo spotkamy się o godz. 13:00)

O czym będziemy rozmawiać:

 1. Najczęstsze przyczyny roszczeń wobec pielęgniarek i położnych.
 2. Konsekwencje roszczeń dla pielęgniarek, położnych oraz innych członków zespołu terapeutycznego oraz podmiotu leczniczego.
 3. Samodzielność zawodowa pielęgniarek i położnych a sprawy sporne.
 4. Zapobieganie sprawom spornym, roszczeniom. O czym należy pamiętać?

 

Webinar objęty patronatem:                                                                        

Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy

PREZENTERZY

 

mgr piel. Maria Budnik – Szymoniuk                         

Pielęgniarka, specjalista w dziedzinie zarządzania w ochronie zdrowia, nauczyciel akademicki w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, ekspert w dziedzinie procedur wysokiego ryzyka

mec. Jolanta Budzowska

Radca prawny, partner w kancelarii BUDZOWSKA FIUTOWSKI I PARTNERZY. RADCOWIE PRAWNI z siedzibą w Krakowie. Została wpisana na listę Radców Prawnych w 1996 r.

ORGANIZATOR

Fundacja Akademia Aesculap

 1. Tysiąclecia

64-300 Nowy Tomyśl

Tel. + 48 61 44 20 350

e-mail: info@aesculap-akademia.pl

*Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami Fundacji Akademia Aesculap, zaznacz w formularzu rejestracji zgodę: „Chcę otrzymywać na bieżąco najnowsze newslettery oraz zaproszenia na inne wydarzenia od Akademii Aesculap na podany wyżej adres e-mail“.

Zaproszenie 21.04.2021

 

Studia podyplomowe EMBA dla pielęgniarek i położnych.

Informację o studiach podyplomowych EMBA dla pielęgniarek i położnych.

 

https://nipip.pl/zapraszamy-na-studia-podyplomowych-executive-master-of-business-administration-emba-dla-pielegniarek-i-poloznych/

 


Podejrzewasz, że pacjent jest ofiarą przemocy!?

Co dalej? Jak udzielić pomocy?  Jakie są Twoje obowiązki?

15 maja 2021 – godz. 8.00-12.45

12 czerwca 2021 – godz. 8.00-12.45

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie on-line

„Rozpoznawanie i przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Realizacja procedury Niebieskiej Karty – szkolenie dla pielęgniarek i położnych ” dla członków Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Szkolenie poprowadzi doświadczony specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma materiały i certyfikat.

UWAGA!!! Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy prowadzi Ośrodek Kształcenia Podyplomowego WOIPiP:

szkolenia@woipip.pl tel. (22) 633-35-98

 

 


Studia podyplomowych Executive Master of Business Administration EMBA dla Pielęgniarek i Położnych.

 

Zapraszamy na studia podyplomowych Executive Master of Business Administration EMBA dla Pielęgniarek i Położnych.

Studia podyplomowe Executive Master of Business Administration EMBA organizowane przez Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie skierowane są do osób, które zajmują, bądź będą zajmować najwyższe stanowiska w systemie ochrony zdrowia.

Celem kształcenia na poziomie Executive Master of Business Administration EMBA jest rozwijanie i pogłębianie umiejętności nie­zbędnych w osiągnięciu sukcesu zawodowego. Studia przygotowują do pracy menedżerskiej wyższego szczebla.

Do głównych założeń programu Executive Master of Business Administration EMBA dla Pielęgniarek i Położnych należą:

ü  rozszerzanie i pogłębianie wiedzy menedżerskiej,

ü  przekazanie zasad stosowania nowoczesnych narzędzi analitycznych z zakresu zarządzania,

ü  przygotowanie do analizy organizacji,

ü  ukształtowanie praktycznych umiejętności menedżerskich: współdziałania z otoczeniem, komunikowania się, prowadzenia negocjacji, inicjowania zmian, zarządzania zamianą, wrażliwej reakcji na problemy społeczne.

ü  Studia Master of Business Administration (MBA) uprawnia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem skarbu państwa.

ü  Podstawa prawna: art. 19 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. – o zasadach zarządzania mieniem państwowym (Dz.U. z 2020, poz. 735).

Warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie wykształcenia pielęgniarskiego/ położniczego.

Studia kończą się egzaminem w formie testu.

Dla Członków oraz Członkiń Izb Pielęgniarskich obowiązuje 10%-owy rabat z tytułu czesnego.

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt z Panią:

Ramoną Vu

Kolegium Kształcenia Podyplomowego

Akademia Ekonomiczno Humanistyczna w Warszawie

E-mail: r.vu@vizja.pl

Tel. kom.: +48 577 152 077

 

 

 


Zaproszenie_webinar_Podstawy prawne i zasady rozliczania porady pielęgniarskiej w AOS

https://www.edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/3


Zaproszenie na bezpłatne Webinarium – WYBRANE PROBLEMY WSPÓŁCZESNEJ ONKOLOGII CZĘŚĆ I – 01.04.2021

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego – serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium „WYBRANE PROBLEMY WSPÓŁCZESNEJ ONKOLOGII CZĘŚĆ I”.

Szkolenie odbędzie się w dniu 1 kwietnia br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-01-04-2021.konfeo.com/pl/groups

 

Powyższe wydarzenie jest certyfikowane. Szczegóły i program w załączeniu.

 

Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: www.programedukacjionkologicznej.pl

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,

Katarzyna Kowalska i Ewa Podymniak


Szkolenia dla pielęgniarek i położnych

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na najbliższe szkolenia dla pielęgniarek i położnych:

 

E-RECEPTY I PORADA PIELĘGNIARSKA OD A DO Z W PRAKTYCE 

Online 20 marca 2021 r.

 

 • MARCOWE SZKOLENIE Z OKAZJI DNIA KOBIET W SPECJALNEJ CENIE

Cena szkolenia: 260 zł/os.

Pełny program szkolenia, formularz zgłoszeniowy oraz informacje organizacyjne dostępne na naszej stronie internetowej: kliknij TUTAJ.

 

Akredytacja w POZ

Online 29 -30 marca 2021 r.

 

 • Praktyczna realizacja standardów CMJ dla Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Cena: 570 zł/os.

Pełny program szkolenia, formularz zgłoszeniowy oraz informacje organizacyjne dostępne na naszej stronie internetowej: kliknij TUTAJ.

 

XV Jubileuszowa Ogólnopolska Konferencja Położniczo-Neonatologiczno-Pediatryczna

Szczyrk, 10 -13 maja 2021 r.

 

Cena: 1190 zł/os.

Pełny program szkolenia, formularz zgłoszeniowy oraz informacje organizacyjne dostępne na naszej stronie internetowej: kliknij TUTAJ.


Zaproszenie_panel_dyskusyjny_16032021

zaproszenie na panel dyskusyjny: Jak zmienia się współpraca lekarza diabetologa, pielęgniarki i pacjenta w zespole interdyscyplinarnym, który odbędzie się 16 marca 2021, godz. 19 w serwisie edukacjapacjenta.pl:

 

Uczestnicy panelu:

 

prof. dr hab. Agnieszka Szadkowska – Klinika Pediatrii, Diabetologii, Endokrynologii i Nefrologii, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Sekretarz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego –  odpowiedzialna za współpracę z organizacjami pielęgniarek

lek. med. Alicja Milczarczyk – Kierownik Pododdziału Diabetologii Kliniki Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii CSK MSW w Warszawie

mgr Alicja Szewczyk – Konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego, Prezes Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii

dr n. o zdr. Beata Stepanow – Prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej

mgr Anna Śliwińska – Prezes Stowarzyszenia Diabetyków

 

Partnerzy:

Polska Federacja Edukacji w Diabetologii

Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków

 

Partner programu edukacyjnego:

Boehringer Ingelheim

https://www.edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/2/panel


Zaproszenie na bezpłatne dwudniowe Webinarium – „PRACA PERSONELU MEDYCZNEGO W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA (COVID-19) cz. II” – 17-18.03.2021 r.

 

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego – serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w dwudniowym webinarium „PRACA PERSONELU MEDYCZNEGO W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA (COVID-19) cz. II”.

Szkolenie odbędzie się w dniach 17-18 marca br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-17-18-03-2021.konfeo.com/pl/groups

 

Powyższe wydarzenie jest certyfikowane. Szczegóły i program w załączeniu.

 

Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: www.programedukacjionkologicznej.pl

 

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,

Katarzyna Kowalska i Ewa Podymniak

 


 

Konferencja online „Urologia post-Covid 19”

 

Szanowni Państwo,

Mając na uwadze szczególne problemy z dostępnością leczenia dla pacjentów urologicznych i onkologicznych w dobie przedłużającej się pandemii Covid-19 serdecznie zapraszam do udziału w konferencji naukowej online pt „Urologia post-Covid 19” w dniu 20 marca 2021. Wydarzenie organizujemy dla lekarzy urologów, onkologów, ginekologów, nefrologów , lekarzy rodzinnych  oraz innych specjalizacji zainteresowanych tematyką.

W trakcie konferencji porozmawiamy między innymi o, tym jak wygląda opóźnienie leczenia pacjentów ze strony zarówno NFZ jak i lekarza, skutkach dla pacjentów z nowotworami układu moczowego oraz jakie mogą być konsekwencje opóźnień u chorych z innymi dolegliwościami moczowymi. Szczegółowy program znajduje się poniżej. Kierownikiem naukowym spotkania został prof. Piotr Radziszewski, dodatkowo w czasie konferencji, swoje przemyślenia będą przedstawiać wybitni specjaliści z dziedziny urologii i onkologii np. prof. Piotr Chłosta, prof. Artur Antoniewicz, Prof. Tomasz Demkow .

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Gorąco zachęcam do udziału w spotkaniu,  poniżej przesyłam bezpośredni link do rejestracji udziału w wydarzeniu : https://www.debaty-zdrowie.pl/uro-postcovid/

 

Z wyrazami szacunku.

Kamila Lewińska

 

Program wydarzenia – 20.03.2021:

08:30-09:00

 

Sesja I: Evidence based medicine

 

Przedstawienie artykułu

Dr Piotr Zapała

Dr Paweł Rajwa

Dr hab. Roman Sosnowski

  Sesja II: Sesja inauguracyjna
09:00-09:25

 

Wnioski z analizy opóźnień w wykonywaniu zabiegów operacyjnych w urologii Prof. Artur A. Antoniewicz
09:25-09:50

 

Co trzeba zmienić aby nadrobić opóźnienia? Prof. Piotr Chłosta
09:50-10:10

 

Jak z perspektywy NFZ powinno wyglądać redukowanie opóźnień spowodowanych COVID Dyr.  Daniel Rutkowski
10:10-10:30

 

Potrzeby, możliwości, realia Prof. Piotr Radziszewski
10:30-10:45 Przerwa kawowa
Sesja III: Nowotwory 
10:45-11:40

 

Rak Stercza
10:45-10:55

 

Co powodują opóźnienia  w leczeniu i diagnostyce – EBM? Prof. Artur A. Antoniewicz
10:55-11:05

 

Zmiana diagnostyki minimalizująca skutki opóźnień Dr Anna K. Czech
11:05-11:15

 

Zmiana leczenia zabiegowego minimalizująca skutki opóźnień Prof. Piotr Chłosta
11:15-11:25

 

Zmiana leczenia systemowego  minimalizująca skutki opóźnień Prof. Paweł Wiechno
11:25-11:40

 

Dyskusja okrągłego stołu Prof. Artur A. Antoniewicz, Dr Anna K. Czech, Prof. Piotr Chłosta, Prof. Paweł Wiechno
11:40-12:00

 

Przerwa kawowa
Rak Urotelialny
12:00-12:10

 

Co powodują opóźnienia  w leczeniu i diagnostyce-EBM Prof. Tomasz Demkow
12:10-12:20

 

Zmiana diagnostyki minimalizująca skutki opóźnień Dr Piotr Zapała
12:20-12:30

 

Zmiana leczenia zabiegowego minimalizująca skutki opóźnień Prof. Artur A. Antoniewicz
12:30-12:40

 

Zmiana leczenia systemowego  minimalizująca skutki opóźnień Dr hab. Jakub Kucharz
12:40-12:55

 

Dyskusja okrągłego stołu Prof. Tomasz Demkow, Dr Piotr Zapała, Prof. Artur A. Antoniewicz, Dr hab. Jakub Kucharz
Rak nerki
12:55-13:05

 

Co powodują opóźnienia  w leczeniu i diagnostyce -EBM ? Prof. Piotr Radziszewski
13:05-13:15

 

Zmiana diagnostyki minimalizująca skutki opóźnień Dr Michał Sutkowski
13:15-13:25

 

Zmiana leczenia zabiegowego minimalizująca skutki opóźnień Prof. Piotr Radziszewski
13:25-13:35

 

Zmiana leczenia systemowego  minimalizująca skutki opóźnień Dr Piotr Tomczak
13:35-13:50

 

Dyskusja okrągłego stołu Prof. Piotr Radziszewski, Dr Michał Sutkowski, Dr Piotr Tomczak
13:50-14:00

 

Przerwa kawowa
Rak jądra
14:00-14:10

 

Co powodują opóźnienia  w leczeniu i diagnostyce-EBM Dr hab. Roman Sosnowski
14:10-14:25

 

Zmiana diagnostyki i leczenia minimalizująca skutki opóźnień Prof. Paweł Wiechno
Sesja IV: BPH
14:25-14:35

 

Co powodują opóźnienia  w leczeniu i diagnostyce-EBM Prof. Piotr Radziszewski
14:35-14:55 Tadalafil w terapii LUTS w przebiegu BPH – nowy standard leczenia

Wykład sponsorowany – Adamed

Dr hab. Tomasz Borkowski
14:55-15:05

 

Przerwa kawowa
Sesja V: Kamica
15:05-15:20

 

 

Co powodują opóźnienia  w leczeniu i diagnostyce -EBM Dr Paweł Rajwa

 

15:20-15:35 Zmiana diagnostyki i leczenia minimalizująca skutki opóźnień Dr Marek Zawadzki
15:35-15:45

 

Przerwa kawowa
Sesja VI: Infekcje
15:45-16:00

 

Co powodują opóźnienia  w leczeniu i diagnostyce-EBM Dr hab. Dariusz Kawecki
16:00-16:15

 

Zmiana diagnostyki i leczenia minimalizująca skutki opóźnień Prof. Piotr Radziszewski
16:15-16:25

 

Przerwa kawowa
Sesja VII Urologia Czynnościowa
16:25-16:40

 

Co powodują opóźnienia  w leczeniu i diagnostyce-EBM Dr Tomasz Piecha
16:40-16:55

 

Zmiana diagnostyki i leczenia minimalizująca skutki opóźnień Prof. Piotr Radziszewski

 

 

 

 


Odchodzić w czasach COVID-19 – to bardzo potrzebna konferencja

Szanowni Państwo,

mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkową e-konferencję
„Współczesne Wyzwania Opieki Paliatywnej” pod hasłem „Odchodzić w czasach COVID-19”, która odbędzie się w dniach 10-11 marca 2021 r.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 500 uczestników – wspólnie chcemy rozpocząć społeczną dyskusję o odchodzeniu w czasach pandemii i roli personelu medycznego w nowych warunkach.

Patronatu honowego wydarzeniu udzieliły: Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej, Stowarzyszenie Naukowe Leczenia Ran, Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej, dr Izabela Kaptaczz, Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej, dr Mariola Rybka.

 

 

Zarejestruj się już teraz:

 

Dołącz do ogólnopolskiej konferencji »

 

 

https://everethnews.pl/webinary/profilaktyka-zakazen-a-sprzatanie-i-dezynfekcja-w-placowkach-ochrony-zdrowia-rejestracja/

 

Certyfikowane szkolenia online Opieka w domu pacjenta

Zapraszamy na pierwsze, bezpłatne, certyfikowane szkolenie z cyklu Opieka w domu pacjenta.

Temat: Demencja. Czy myślimy o tym samym?

Termin: 04.03.2021 r., godz. 18:00

Prowadząca: mgr Iwona Przybyło, pielęgniarka

 

Demencja zmienia osoby które się z nią zmagają. Na skutek tych zmian potrafią odmawiać opieki, jedzenia, kąpieli, leczenia. Chcemy pokazać jak za pomocą nowych technik i zmiany podejścia można pomóc im, sobie i ich rodzinom, aby w tej trudnej chorobie choć część rzeczy mogła być łatwiejsza. Jak te techniki wykorzystać, żeby radzić sobie z oporem, agresją, przeciwstawianiem się zabiegom leczniczym i pielęgnacyjnym.

Szkolenie przygotowane jest w oparciu wytyczne promowane w ostatnich latach przez czołowe światowe organizacje zajmujące się osobami żyjącymi z demencją.

Rodziny nie zawsze rozumieją co dzieje się z ich bliskim, trudno jest im reagować na rozwój choroby i zmiany które powoduje. Będziemy mówić o powszechnych problemach w opiece nad osobą żyjącą z demencją w domu a także sposobach w jaki można przygotować rodzinę do radzenia sobie z nimi.

 

Na szkoleniu zostaną poruszone zagadnienia:

 • Zmiany poznawcze w różnych rodzajach demencji i dopasowanie do nich opieki.
 • Radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w opiece
 • Agresja i pobudzenie
 • Demencja –  więcej niż problemy z pamięcią.
 • Jak rozmawiać z rodziną o demencji
 • Nie każda demencja to choroba Alzheimera. Mnogość demencji – inne często występujące jej rodzaje.

 

Rejestracja i więcej tematów szkoleniowych na stronie: https://damy-rade.info/szkolenia-dla-personelu-pielegniarsko-opiekunczego

 

Więcej informacji oraz harmonogram szkoleń znajduje się na stronie: www.damy-rade.info, w zakładce Szkolenia

 

 

 


Wnioski konkursowe Value Based Healthcare do 5 marca br. – zaproszenie na webinarium

Trwa nabór wniosków do polskiej edycji międzynarodowego konkursu „Value Based Healthcare Dragon’s Grant and Endorsement” – zgłoszenia przyjmowane są do 5 marca 2021 r.

Webinarium informacyjne odbędzie się w ramach Klubu Absolwenta Prometriq MBA w dniu 25 lutego br. o godzinie 18.30. Zapisy sekretariat@prometriq.pl.

 

Prometriq Akademia Zarządzania jako partner konkursu zaprasza podmioty medyczne do składania aplikacji. W razie potrzeby chętnie służymy pomocą w przygotowaniu wniosku.

Wszystkie osoby, które nadeślą aplikacje spełniające warunki konkursu uhonorujemy publikacją książkową autorstwa prof. M. Portera i prof. E. Teisberg REDEFINING HEALTH CARE w j. polskim.

 aplikacja

Konkurs Dragons GRANT VBHC


Szkolenia online dla Pielęgniarek i Położnych

Serdecznie zapraszamy na najbliższe szkolenia:

 

PORADA PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ POZ  

Online 6 lutego 2021 r.

I Porada okiem prawnika – dr Anna Augustynowicz

II Porada pielęgniarki –mgr Jerzy Krukowski

 • Przepisy
 • Co to jest porada pielęgniarska?
 • Personel
 • Zakres świadczenia
 • Dostępność badań
 • Standard i organizacja udzielania świadczenia
 • Miejsce udzielania świadczeń
 • Wyposażenie w sprzęt, aparaturę medyczna i produkty lecznicze
 • Sprawozdawczość
 • Finansowanie
 • Wystawianie recept
 • Elementy badań fizykalnych

II Porada położnej – mgr Marika Kaczmarek

 • Zakres świadczeń, które może wykonywać położna w ramach porady położnej
 • Finansowanie porady położnej
 • Porada położnej a samodzielność zawodowa

 

Cena szkolenia: 310 zł/os.

Pełny program szkolenia, formularz zgłoszeniowy oraz informacje organizacyjne dostępne na naszej stronie internetowej: kliknij TUTAJ.

 

 

E-RECEPTY I PORADA PIELĘGNIARSKA OD A DO Z W PRAKTYCE

Online 13 lutego 2021 r.

Pacjent z problemem np.: ból gardła, ból ucha, zapalenie zatok… po tych warsztatach nie będziesz mieć już problemu! Od rozpoznania (wirusowe czy bakteryjne) po wystawienie e-recepty na odpowiedni produkt leczniczy oraz prawidłowe udokumentowanie.

Zakres szkolenia:

 • wywiad i badanie przedmiotowe pacjenta
 • skierowanie na badania laboratoryjne
 • wystawienie recepty i e-recepty samodzielnie oraz w ramach kontynuacji leczenia
 • grupy produktów leczniczych, na które mogą zlecać samodzielnie pielęgniarki i położne
 • wystawienie zlecenia na wyroby medyczne (w tym cykliczne)
 • prowadzenie dokumentacji medycznej (w tym elektronicznej)
 • aplikacje ułatwiające wystawianie recept i e-recept
 • wystawianie recept w ramach pro auctore i pro familiae oraz prowadzenie dokumentacji
 • indywidualna praktyka, recepty, dokumentacja
 • kontrola NFZ

Prowadzący: mgr Jerzy Krukowski

 

 

Cena szkolenia: 295 zł/os.

Pełny program szkolenia, formularz zgłoszeniowy oraz informacje organizacyjne dostępne na naszej stronie internetowej: kliknij TUTAJ.

 

 


NOWOCZESNA PERINATOLOGIA – OD PROBLEMU DO ROZWIĄZANIA

Zapraszamy na webinar „NOWOCZESNA PERINATOLOGIA – OD PROBLEMU DO ROZWIĄZANIA”, 11-13.03.2021

Program_Sesja Położnych


Współczesne Wyzwania Opieki Paliatywnej

Konferencji online skierowana do pielęgniarek i lekarzy „Współczesne Wyzwania Opieki Paliatywnej ONLINE”, która odbędzie się w dniach 10-11 marca 2021 r. (www.wyzwaniaopiekipaliatywnej.pl). 

W programie wydarzenia znajdą się m.in. takie tematy, jak: rola pielęgniarki i lekarza w opiece nad pacjentem odchodzącym w czasach COVID-19, najważniejsze zasady profilaktyki zakażeń w hospicjach i nie tylko – rozwaga i bezpieczeństwo, duszności u chorych w opiece paliatywnej, nowoczesne metody leczenia bólu w opiece paliatywnej, owrzodzenia i rany nowotworowe, skale medyczne mające zastosowanie w pielęgniarstwie opieki paliatywnej, odpowiedzialność zawodowa i prawna pielęgniarek opieki paliatywnej, żywienie, leki, płynoterapia i wiele, wiele innych.

 

 

 


Studiach Podyplomowych MBA on-line.

 

Szanowni Państwo!
Wyzwaniami roku 2021 dla menedżerów ochrony zdrowia są: sytuacja pandemiczna i planowane reformy systemu zdrowia, w tym utworzenie korpusu menedżerów ochrony zdrowia.

 

Tym z państwa, którzy nie chcą odkładać w czasie swojego dalszego rozwoju menedżerskiego proponujemy udział w Studiach Podyplomowych MBA on-line.

W załączniku znajdziecie Państwo nowatorski program Prometriq „e-MBA w ochronie zdrowia”, którego ukończenie pozwala na uzyskanie następujących dokumentów:

 1. Certyfikat ukończenia programu „e-MBA w ochronie zdrowia” wydany przez Prometriq Akademię Zarządzania w Sopocie
 2. Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Master of Business Administration o profilu Zarządzanie w Ochronie Zdrowia Collegium Humanum w Warszawie zgodnie z programem akredytowanym przez Apsley Business School w Londynie
 3. Certyfikat potwierdzający posiadanie uprawnień do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek z udziałem Skarbu Państwa (zgodnie z art. 19 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. – o zasadach zarządzania mieniem państwowym (Dz.U. z 2018, poz. 1182)
 4. Certyfikat potwierdzający posiadanie uprawnień do pełnienia funkcji kierowniczej w podmiocie leczniczym (zgodnie z art. 46 Ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. 2011 Nr 112 poz. 654)

 

Osoby za­interesowanie podjęciem studiów zapraszamy również do udziału w webinarium informacyjnym, które reali­zujemy w dniu 30 stycznia i 6 marca 2021 r.

Wszystkich Państwa zapraszamy na bezpłatne webinaria w ramach Klubu Absolwenta e-MBA Prometriq (szczegóły na stronie www.prometriq.pl).

Z góry dziękujemy za przekazanie naszego zaproszenia również innym osobom zaintere­sowanym doskonaleniem swoich kompetencji.

 

 


Bezpłatne webinarium MBA w ochronie zdrowia

Szanowni Państwo!

Prometriq Akademia Zarządzania zaprasza pracowników podmiotów medycznych na bezpłatne webinarium „MBA w ochronie zdrowia”, które odbędzie się 30.01.2021 roku.

Szczegóły w załączniku. Zapisy: sekretariat@prometriq.pl

Liczba miejsc ograniczona.

 


Ostatnie bezpłatne Webinarium „WYBRANE PROBLEMY WSPÓŁCZESNEJ ONKOLOGI”– 04.02.2021 r.

 

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego – serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium „WYBRANE PROBLEMY WSPÓŁCZESNEJ ONKOLOGII”.

Szkolenie odbędzie się w dniu 4 lutego br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-04-02-2021.konfeo.com/pl/groups

 

Powyższe wydarzenie jest certyfikowane. Szczegóły i program w załączeniu.

 

Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: www.programedukacjionkologicznej.pl

 

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,

Katarzyna Kowalska i Ewa Podymniak

 

 


Studia podyplomowe MBA on-line

Szanowni Państwo!
Wyzwaniami roku 2021 dla menedżerów ochrony zdrowia są: sytuacja pandemiczna i planowane reformy systemu zdrowia, w tym utworzenie korpusu menedżerów ochrony zdrowia.

 

Tym z państwa, którzy nie chcą odkładać w czasie swojego dalszego rozwoju menedżerskiego proponujemy udział w Studiach Podyplomowych MBA on-line.

W załączniku znajdziecie Państwo nowatorski program Prometriq „e-MBA w ochronie zdrowia”, którego ukończenie pozwala na uzyskanie następujących dokumentów:

 1. Certyfikat ukończenia programu „e-MBA w ochronie zdrowia” wydany przez Prometriq Akademię Zarządzania w Sopocie
 2. Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Master of Business Administration o profilu Zarządzanie w Ochronie Zdrowia Collegium Humanum w Warszawie zgodnie z programem akredytowanym przez Apsley Business School w Londynie
 3. Certyfikat potwierdzający posiadanie uprawnień do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek z udziałem Skarbu Państwa (zgodnie z art. 19 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. – o zasadach zarządzania mieniem państwowym (Dz.U. z 2018, poz. 1182)
 4. Certyfikat potwierdzający posiadanie uprawnień do pełnienia funkcji kierowniczej w podmiocie leczniczym (zgodnie z art. 46 Ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. 2011 Nr 112 poz. 654)

 

Osoby za­interesowanie podjęciem studiów zapraszamy również do udziału w webinarium informacyjnym, które reali­zujemy w dniu 30 stycznia i 6 marca 2021 r.

Wszystkich Państwa zapraszamy na bezpłatne webinaria w ramach Klubu Absolwenta e-MBA Prometriq (szczegóły na stronie www.prometriq.pl).

 


WEBINARIUM DLA POŁOŻNYCH- 17.12.2020 r./ g. 18.30

Szanowni Państwo 

Zapraszamy serdecznie na bezpłatne webinarium dla Położnych.

„Macierzyństwo w czasach pandemii” – to temat, który warto podjąć w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Swoimi doświadczeniami podzieli się z Państwem dr Jadwiga Łuczak – Wawrzyniak, specjalista psycholog kliniczny,

kierownik zespołu psychologów jedynego w Polsce szpitala ginekologiczno –położniczego z całodobowym dostępem do opieki psychologicznej. Pani Doktor wraz z zespołem od samego początku pandemii wspierają pacjentki, którym przyszło

rodzić w dobie obostrzeń. Odpowie na nurtujące nas pytania, podpowie jak radzić sobie w sytuacji stresogennej, która przecież dotyka nie tylko pacjentki, ale także cały personel medyczny.

 

17.12.2020 r. G. 18.30 – 20.00

 

LINK DO LOGOWANIA

https://polozne.gr8.com/

 

MACIERZYŃSTWO W CZASACH PANDEMII:

 • wpływ sytuacji na jakość świadczeń zdrowotnych
 • skutki obostrzeń na postrzeganie sytuacji przez kobiety w czasie ciąży i połogu
 • stres – jako zagrożenie lub wyzwanie dla kobiety, rodziny i położne

LOGOWANIE POPRZEZ LINK PROWADZI PAŃSTWA BEZPOŚREDNIO DO „POKOJU”, W KTÓRYM ODBYWA SIĘ WEBINAR

Prosimy o przekopiowanie linka i wklejenie go do przeglądarki Chrome

https://polozne.gr8.com/

Info znajdziecie również pod linkiem:

https://miralex.pl/produkt/macierzynstwo-w-czasach-pandemii-webinarium-17-12-2020-r-g-18-30/

oraz na FB

https://www.facebook.com/events/176130877541140

Podczas webinarium będzie też okazja, by porozmawiać na temat współpracy ze Szkołami Rodzenia w kontekście szkoleń dla Państwa klientek.

ZAPRASZAMY

Ewa Bielak

Menedżer Projektu

502 348 830

bielak@miralex.pl

 

 

 

 


Bezpłatne szkolenie on-line nt. terapii oddechowej u chorych na COVID-19

 

Szanowni Państwo,

w imieniu dr hab. med. Szczepana Cofty w załączniku przekazuję Państwu zaproszenie do uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu on-line dla personelu medycznego zaangażowanego w opiekę nad pacjentami w trakcie leczenia i po przebyciu COVID-19.

 

Serdecznie zapraszamy do rejestracji – szczegółowy program szkolenia na stronie:

www.konferencje.skpp.edu.pl

 

 

 


Webinarium „Postępowanie z odpadami medycznymi skażonymi SARS-CoV-2”

Szanowni Państwo

W grudniu 2020 Narodowy Instytut Leków wznawia organizowanie kursów i szkoleń! Jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną związaną z pandemią COVID-19, szkolenia odbędą się wyłącznie w trybie online.

W związku z tym, rozpoczynamy zapisy na nieodpłatne webinarium:

„Postępowanie z odpadami medycznymi skażonymi SARS-CoV-2”, które odbędzie się we wtorek 22 grudnia 2020 r, godz. 1400-1500.

Szczegóły i rejestracja:

https://tiny.pl/7618l

 

 


Webinarium „BADANIA KLINICZNE CZ.I”.

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego, serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium „BADANIA KLINICZNE CZ.I”.

Szkolenie odbędzie się w dniu 10 grudnia o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-10-12-2020.konfeo.com/pl/groups

 

Szczegóły i program w załączeniu.

Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: www.programedukacjionkologicznej.pl

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,

 

Ewa Podymniak i Katarzyna Kowalska

PRIMOPRO Sp. z o. o. Sp. K.
Koordynator
Programu Edukacji Onkologicznej

 

Strona internetowa PEO:

www.programedukacjionkologicznej.pl

Facebook PEO:

https://www.facebook.com/ProgramEdukacjiOnkologicznej/

Facebook Grupa zamknięta Akademii Pielęgniarstwa Onkologicznego:

https://www.facebook.com/groups/peo.apo/

 


Konferencja PolSenior2


Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Naukowego projektu PolSenior2 zapraszamy na cykl ogólnopolskich konferencji pt. Badanie poszczególnych obszarów stanu zdrowia osób starszychw tym jakości życia związanej ze zdrowiem poświęconych prezentacji najważniejszych wyników badania PolSenior2.Jesteśmy przekonani, że wydarzenia przyczynią się do dalszego upowszechniania wiedzy w obszarze geriatrii oraz gerontologii i takich zmian w systemie ochrony zdrowia, a także opieki socjalnej, które przełożą się na zapewnienie coraz lepszej opieki osobom starszym w Polsce.PolSenior2 to ogólnopolskie badanie stanu zdrowia starszych Polaków, ich sytuacji społeczno-ekonomicznej oraz jakości życia realizowane w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 ze środków Ministerstwa Zdrowia.
W ramach projektu przebadano reprezentatywną względem wieku, płci i miejsca zamieszkania grupę 6000 Polaków, w wieku 60 i więcej lat. Metodologia badania opierała się na badaniach kwestionariuszowych, analizie wielu parametrów krwi i moczu respondentów, prostych testach sprawnościowych oraz pomiarach ważnych dla zdrowia osób starszych parametrów, takich jak m.in.: ciśnienie krwi czy siła uścisku dłoni. Ważnym elementem badania były również skale i testy wchodzące w skład Całościowej Oceny Geriatrycznej.Mamy nadzieję, że uzyskane wyniki badania PolSenior2, zaprezentowane na konferencjach, będą istotnym głosem w dyskusji nad dalszym kształtowaniem polityki zdrowotnej i społecznej tak, aby adekwatnie odpowiadała na potrzeby rosnącej liczby osób starszych w naszym kraju.Harmonogram i tematyka konferencji30 listopada br. w godzinach 10:00-12:30 – Wielkie problemy geriatryczne i psychogeriatria7 grudnia br. w godzinach 10:00-12:30 – Sytuacja zdrowotna seniorów w PolsceProsimy o wcześniejsze zarejestrowanie na stronie
www.konferencjapolsenior2.pl
Osoby, które już się wcześniej zarejestrowały nie muszą ponownie tego robić.
Wystarczy w dniu wydarzenia zalogować się na stronie www.konferencjapolsenior2.pl używając loginu i hasła podanych podczas rejestracji.Konferencje będą transmitowane online. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań na czacie.Jako organizatorom zależy nam na dotarciu do jak najszerszego grona osób zaangażowanych w problematykę gerontologii i geriatrii, dlatego zachęcamy do przekazywania tej informacji do osób oraz instytucji, które według Państwa mogą być zainteresowane prezentowanymi zagadnieniami.
Dodatkowe informacje o projekcie PolSenior2:
www.polsenior2.gumed.edu.pl
Z poważaniem
PolSenior2
Badanie poszczególnych obszarów stanu zdrowia osób starszych, w tym jakości życia związanej ze zdrowiemCel Operacyjny nr 5 Narodowego Programu Zdrowia:
Promocja Zdrowego i Aktywnego Starzenia się (NPZ COnr5, p.4.2)Realizacja – 2018-2020
Finansowanie – Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Program Zdrowia
Główny realizator – Gdański Uniwersytet Medyczny

 


Bezpłatna konferencja online „Opieka długoterminowa w Polsce – dzisiaj i jutro” – 25-27.11.2020 – trwa rejestracja

Szanowni Państwo, w imieniu Koalicji „Na pomoc niesamodzielnym”, serdecznie zapraszamy  do udziału w bezpłatnej konferencji „Opieka długoterminowa w Polsce – dzisiaj i jutro” online. Konferencja została objęta patronatem Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.

 

Szczegółowe informacje oraz rejestracja na stronie:

www.opiekadlugoterminowa2020.pl

 

W ramach konferencji, w ciągu trzech dni (25 – 27 listopada) odbędzie się sześć interaktywnych debat (trzy poranne i trzy popołudniowe):

 

DEBATA 1: Koronawirus w opiece długoterminowej. W poszukiwaniu optymalnej strategii na przyszłość – 25.11.2020, godz. 10:00 – 12:00 DEBATA 2: Koordynowana opieka długoterminowa – czy zmarnowaliśmy ostatnie 12 miesięcy? – 25.11.2020, godz. 13:00 – 15:00

 

DEBATA 3: Innowacyjne produkty w opiece długoterminowej oraz instytucjonalnej – czy to się opłaca? – 26.11.2020, godz. 10:00 – 12:00 DEBATA 4: Żywienie w opiece długoterminowej – jakie rozwiązania są najlepsze? – 26.11.2020, godz. 13:00 – 15:00

 

DEBATA 5: Pozaszpitalna wentylacja mechaniczna – czy dobrze już było? – 27.11.2020, godz. 10:00 – 12:00 DEBATA 6: Deinstytucjonalizacja opieki długoterminowej – pusty slogan czy strategiczny cel rządu? – 27.11.2020, godz. 13:00 – 15:00

 

Interaktywna transmisja „na żywo” będzie dostępna bezpłatnie na dedykowanej wydarzeniu stronie internetowej www.opiekadlugoterminowa2020.pl.

 

———————————————————

KOALICJA NA POMOC NIESAMODZIELNYM

Związek Stowarzyszeń zarejestrowany w KRS pod numerem: 0000659917 Biuro Koalicji:

 1. Hajoty 49, 01-821 Warszawa

tel.: +48 22 279 49 02

www.niesamodzielnym.pl

 


Webinarium RODO

Szanowni Państwo
Prometriq Akademia Zarządzania zaprasza pracowników podmiotów medycznych na bezpłatne webinarium „RODO w praktyce medycznej – błędy, które wciąż popełniamy”.

Spotkanie odbędzie się 01.12.2020 o godzinie 10:00. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa.
Zapisy: sekretariat@prometriq.pl.
Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

 


I Ogólnopolska Konferencja Warszawskiej Uczelni Medycznej – Współczesna pielęgniarka i położna w dobie aktualnych potrzeb zdrowotnych i zagrożeń

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji Warszawskiej Uczelni Medycznej – Współczesna pielęgniarka i położna w dobie aktualnych potrzeb zdrowotnych i zagrożeń w dniu 21 listopada 2020.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny, dotyczy między innymi tematyki związanej z innowacyjnością w obszarze ochrony zdrowia a w szczególności w obszarze pielęgniarstwa i położnictwa.

Wydarzenie zaistnieje wyłącznie on-line. Jego przebieg będzie można śledzić podczas internetowej transmisji, m.in. na kanale Youtube i Facebook uczelni.
Szczegółowy program konferencji znajduje w zakładce AGENDA.

Patronat nad naszym wydarzeniem objęły: Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe, COMARCH Healthcare, Podkarpackie Centrum Dydaktyczne w Rzeszowie, Fantomy Medyczne i Szkoleniowe, oraz Rynek Zdrowia.

dr Waldemar Dębski, prof. WUMed
R E K T O R
Warszawskiej Uczelni Medycznej

dr hab. Joanna Jasińska, prof. WUMed


Prorektor ds. Dydaktycznych i Rozwoju
Warszawskiej Uczelni Medycznej

https://konferencja.wumed.edu.pl/

 

II Ogólnopolski Kongres pielęgniarek i położnych „Wiem, więc szczepię”

Szanowni Państwo,

Przesyłam informację o II Ogólnopolskim Kongresie pielęgniarek i położnych „Wiem, więc szczepię” z prośbą o rozpowszechnienie na swoich stronach internetowych oraz wśród członków okręgowych izb pielęgniarek i położnych

 

https://nipip.pl/ii-ogolnopolski-kongres-pielegniarek-i-poloznych-wiem-wiec-szczepie/

Strona rejestracji: wiemwiecszczepie.pl


„Zakażenia, które przysłonił nam COVID-19”

Dzień dobry,
mamy ogromny zaszczyt zaprosić na e-konferencję Forum Zakażeń ONLINE – „Zakażenia, które przysłonił nam COVID-19” (www.fz2020.pl), która odbędzie się w dniach 2-4 grudnia 2020 r.

Program konferencji i wszystkie szczegóły znajdą Państwo tutaj: www.fz2020.pl.
To największe wydarzenie tego typu w Polsce.

E-konferencja jest skierowana do lekarzy, pielęgniarek, mikrobiologów, ratowników medycznych, członków Zespołów ds. Kontroli Zakażeń, diagnostów laboratoryjnych i pracowników laboratoriów.

Każdy uczestnik otrzyma:
• dostęp do interaktywnych wykładów i warsztatów prowadzonych przez ekspertów,
• po konferencji – dostęp do nagrań wszystkich wystąpień przez 60 dni,
• imienny certyfikat z punktami edukacyjnymi,
• dostęp do wirtualnej wystawy firm 3D z dostępem do przydatnych materiałów edukacyjnych.

Dla osób, które mają opłaconą konferencję II Forum Zakażeń udział w e-konferencji Forum Zakażeń ONLINE jest bezpłatny.

Przewodniczącą Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, redaktor naczelna czasopisma naukowego „Forum Zakażeń”.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa:
www.fz2020.pl


Klub absolwenta Prometriq eMBA w ochronie zdrowia – nieodpłatne webinaria

 

Szanowni Państwo zainteresowani tematyką zarządzania w ochronie zdrowia, uczestnicy i absolwenci kursów organizowanych przez Prometriq.

 

Zgodnie z zapowiedziami postanowiliśmy uruchomić dla Państwa cykl dodatkowych spotkań pod nazwą Klub absolwenta Prometriq.

Spotkania będą poświęcone wybranym przez nas, ważnym i ciekawym aspektom zarządzania w ochronie zdrowia. Poniżej znajdziecie Państwo propozycje kilku z nich.

Jesteśmy również otwarci na podpowiedzi dotyczące interesujących Państwa tematów. Postaramy się je intersująco opracować lub zaprosić kompetentnych gości.

Klub absolwenta Prometriq jest otwarty dla wszystkich nieodpłatnie. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom, które może ona zaciekawić.

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na FB www.facebook.com/prometriq i wsparcia działań związanych z promocją nowych edycji naszych kursów.

 

 

Z pozdrowieniami

dr Piotr Szynkiewicz, prezes zarządu Prometriq Akademia Zarządzania w Sopocie

 

 

Harmonogram zajęć Klubu absolwetna Prometriq eMBA w ochronie zdrowia

 

Zajęcie odbywają się w czwartki w godzinach 18.30-20.00 (te spotkania są dedykowane absolwentom i osobom, których jeszcze nie znamy) oraz w soboty w godzinach 9-13.00 (te zajęcia dedykowane są potencjalnym uczestnikom nowych kursów – prezentujemy wybrane fragmenty zajęć, aby zainteresować kandydatów i zachęcić do udziału w naszym kursie). Z góry dziękujemy za przekazanie naszego zaproszenia zainteresowanym osobom.

 

 

Data i godzina Temat
12 listopada 2020, czwartek, godzina 18.30-20.00 Wartość usług medycznych wg postulatów Micheala Portera – recenzja książki Redefining Health Care
21 listopada 2020, sobota, godzina 9-13.00 Wstęp do eMBA w ochronie zdrowia cz. 1 – dla osób zainteresowanych udziałem w cyklu e-MBA w ochronie zdrowia
10 grudnia 2020, czwartek, godzina 18.30-20.00 Kompetencje cyfrowe pracowników sektora zdrowia
19 grudnia 2020, sobota, godzina 9-13.00 Wstęp do eMBA w ochronie zdrowia cz. 2 – dla osób zainteresowanych udziałem w cyklu e-MBA w ochronie zdrowia
9 stycznia 2021, sobota, godzina 9-13.00 HB HTA w Polsce i na świecie – przegląd doniesień z prasy fachowej
14 stycznia 2021, czwartek, godzina 18.30-20.00 Wstęp do eMBA w ochronie zdrowia cz. 1 – dla osób zainteresowanych udziałem w cyklu e-MBA w ochronie zdrowia
13 lutego 2021, sobota, godziny 9-13.00 Wstęp do eMBA w ochronie zdrowia cz. 2 – dla osób zainteresowanych udziałem w cyklu e-MBA w ochronie zdrowia
18 lutego 2021, czwartek, godziny 18.30-20.00 Peter Drucker, Henry Mintzberg i Clayton Christensen – recenzje książek

 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie mailowe sekretariat@prometriq.pl. Po rejestracji otrzymacie Państwo link do platformy webinarowej.

Prometriq zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie i harmonogramie spotkań. Wszystkie osoby zarejestrowane zostaną w takim przypadku powiadomione z wyprzedzeniem.

 

 

 

 

 


Szkolenie RODO

 

Szanowni Państwo! Prometriq Akademia Zarządzania zaprasza pracowników podmiotów medycznych na bezpłatne webinarium „RODO w praktyce medycznej”.

27.10.2020 godz. 11-13.

Szczegóły oraz zapisy: sekretariat@prometriq.pl

Ilość miejsc ograniczona.


VI Warszawskie Seminarium UroRadioOnkologii”, „XI Warszawskie Seminarium NeuroUrologii”

Szanowna Pani Prezes,

W imieniu Komitetu Naukowego oraz organizatora, zapraszam do udziału w dwóch wydarzeniach naukowych:

– „VI Warszawskie Seminarium UroRadioOnkologii”

– „XI Warszawskie Seminarium Neurourologii”

Oba kongresy odbędą się w trybie online.

Podczas VI edycji UroRadioOnkologii, która odbędzie się 21.11.2020 (sobota), skupimy się na badaniach obrazowych, onkouroekonomii, oraz raku nerki, prostaty i pęcherza.

12.12.2020 (sobota) już po raz XI będziemy mieli okazję ocenić działania z zakresu NeuroUrologii. Tegoroczny pogram obejmuje urologię czynnościową, uroginekologię i farmakoterapię.

Szerokie grono ekspertów w swoich dziedzinach przedstawi aktualne problemy, z którymi spotykają się lekarze w swojej codziennej praktyce, a w trakcie debat spróbują je omówić przedstawiając swoje opinie i doświadczenia.

W załączeniu przesyłam zaproszenia oraz programy wydarzeń.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Seminariach.

Rejestracja jest możliwa poprzez stronę internetową:

oraz w formie listy osób zainteresowanych wzięciem udziału, przesłanej na adres:

kongresy@debaty-zdrowie.pl.

 

Z poważaniem

Zuzanna Nowacka

Tel. 602 767 735

Bezpłatne szkolenie on-line – firma Pelargos

Dzień dobry,

zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym bezpłatnym szkoleniu on-line, które poprowadzą:

dr n. o zdr. Anna D. Talar  „NDT- Bobath czy metoda Vojty – która z metod rehabilitacji niemowląt jest lepsza”

 • prof. dr hab. n. med. Piotr Albrecht  pt. „Czynnościowe zaburzenia pokarmowe u niemowląt”

Pierwsze 1000 osób, które ukończą szkolenie otrzyma:

 • certyfikat uczestnictwa (on-line)
 • skrypty tematyczne (on-line)
 • upominek (przesyłka kurierska)

____________________________________________________________________________________________________

https://www.pelargos.pl/oferta/konferencje-i-szkolenia/szkolenia-dla-pielegniarek-i-poloznych/

https://elearning.easygenerator.com/334a2bc9-7e41-4a4b-aa7c-3ebeb7ccdba5/#/login

zaproszenie


Bezpłatny webinar „Pacjent i opiekun. Komfort i bezpieczeństwo pacjenta i opiekuna podczas przemieszczania”

Dzień dobry,

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar „Pacjent i opiekun. Komfort i bezpieczeństwo pacjenta i opiekuna podczas przemieszczania”.

Webinar jest on-line i odbędzie się 22 października o godzinie 10:00 (czas trwania 1 godzina).

Naszą prelegentką jest Pani Joanna Szwedo pielęgniarka, specjalista opieki długoterminowej i paliatywnej.

Patronat nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. 

Link do zapisów na webinar

https://evenea.pl/pl/wydarzenie/akademiawinncarewebinar

 

Więcej informacji o wydarzeniu

https://akademia.winncare.pl/webinar/

 

Zwracam się z serdeczną prośba do Państwa o umieszczenie informacji o wydarzeniu na swoich kanałach informacyjnych.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Jeżeli mają Państwo pytania jestem do dyspozycji pod telefonem i mailem.

Pozdrawiam serdecznie,

Agata Mirosław-Rak

Best Regards / Pozdrawiam
Agata Mirosław-Rak
Marketing consultant
+48 606 227 097
amr@winncare.pl


Webinarium „BADANIA KLINICZNE CZ.I”.

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego, serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium „BADANIA KLINICZNE CZ.I”.

Szkolenie odbędzie się w dniu 22 października br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-22-10-2020.konfeo.com/pl/groups

 

Szczegóły i program w załączeniu.

Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: www.programedukacjionkologicznej.pl

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,

Ewa Podymniak i Katarzyna Kowalska

Strona internetowa PEO:

www.programedukacjionkologicznej.pl

Facebook PEO:

https://www.facebook.com/ProgramEdukacjiOnkologicznej/

Facebook Grupa zamknięta Akademii Pielęgniarstwa Onkologicznego:

https://www.facebook.com/groups/peo.apo/


POD DOBRĄ OPIEKĄ. WDZIĘCZNOŚĆ PACJENTÓW I SZACUNEK LEKARZY – CZY ZAWSZE IDĄ W PARZE? DEBATA ONLINE 06.10.2020, GODZ. 17.30-19.00

POD DOBRĄ OPIEKĄ. WDZIĘCZNOŚĆ PACJENTÓW I SZACUNEK LEKARZY – CZY ZAWSZE IDĄ W PARZE? DEBATA ONLINE 06.10.2020, GODZ. 17.30-19.00

 

„Gazeta Wyborcza” wraz z Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych oraz firmami ARJO, Skamex i Novamed zainicjowała i prowadzi akcję „Pod dobrą opieką”, której celem jest dyskusja i próba znalezienia sposobów na zmianę społecznego odbioru zawodu pielęgniarki i położnej, promocja tych zawodów, poprawa warunków pracy położnej i pielęgniarki, a także polepszenie ich relacji z lekarzami i pacjentami.

Zapraszamy na przedostatnią debatę w cyklu „Pod dobra opieką”, której tematem przewodnim będzie szacunek w zawodzie pielęgniarki i położonej.

Czy wdzięczność pacjentów i szacunek lekarzy zawsze idą w parze? Czy pielęgniarki spotykają się z agresją ze strony pacjentów: psychologiczną, słowną, a nawet fizyczną?

Poruszymy także kwestię roli pielęgniarek i położnych, które pełnią w zespołach medycznych. Czy w Polsce uda zbudować się kulturę partnerskich kontaktów, wzorem choćby rozwiązań zachodnich?

Chcielibyśmy porozmawiać także o wsparciu środowiska pielęgniarskiego przez inne grupy społeczne. Czy często zdarza się, że wśród lekarzy czy ratowników medycznych, a administracja i dyrekcja szpitala też traktuje je jako nieznaczące ogniowo?

https://nipip.pl/wdziecznosc-pacjentow-i-szacunek-lekarzy-debata-06-10-2020-godz-17-30-19-00/

 

 


Nagroda Pielęgniarska Królowej Szwecji dla pielęgniarek walczących z koronawirusem

Szanowna Pani Przewodnicząca, Szanowny Panie Przewodniczący,

 

Jak co roku mam zaszczyt zaprosić pielęgniarki i pielęgniarzy do udziału w konkursie o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji. Celem nagrody jest promocja zawodu pielęgniarskiego oraz umożliwienie rozwoju zaangażowanym pielęgniarkom i pielęgniarzom.

Jest to wyjątkowa edycja, ponieważ zgłoszenia dotyczą rozwoju opieki zdrowotnej w kontekście wyzwań, jakie stawia pandemia COVID-19. Temat prac jest bardzo szeroki, dlatego liczymy na kreatywność talentów pielęgniarskich.

http://woipip.pl/wp-content/uploads/2020/09/Nagroda-Pielęgniarska-Królowej-Szwecji-dla-pielęgniarek-walczących-z-COVID-19.pdf

Nagrodą jest stypendium w wysokości 25 000zł, dyplom od JKM Królowej Szwecji oraz indywidualny staż. Jest to wielka szansa dla laureata, a także prestiż dla Izby Pielęgniarskiej, która również otrzyma nagrodę w postaci dyplomu.

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozpropagowanie informacji o nagrodzie wśród pielęgniarek z Państwa Izby poprzez:

– zamieszczenie informacji na stronie internetowej Izby

– przekazanie wiadomości mailowej do pielęgniarek

– jeśli jest taka potrzeba, wydrukowania komunikatu

Zgłoszenia można wysyłać do 6 listopada 2020 r. za pośrednictwem strony internetowej: https://qsna.awardsplatform.com/?language=pl_PL

Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt.

 


RAZEM W IMMUNOONKOLOGII

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej organizatora Programu Edukacji Onkologicznej, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego, serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w webinarium „RAZEM W IMMUNOONKOLOGII”.

Szkolenie odbędzie się w dniu 8 października br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie https://apo-web-08-10-2020.konfeo.com/pl/groups

Szczegóły i program w załączeniu.

Więcej informacji o naszej działalności znaleźć można pod adresem: www.programedukacjionkologicznej.pl

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,

Ewa Podymniak i Katarzyna Kowalska
Koordynator
Programu Edukacji Onkologicznej

 

Strona internetowa PEO:

www.programedukacjionkologicznej.pl

Facebook PEO:

https://www.facebook.com/ProgramEdukacjiOnkologicznej/

Facebook Grupa zamknięta Akademii Pielęgniarstwa Onkologicznego:

https://www.facebook.com/groups/peo.apo/


Organizowana przez Komisję d/s Położnych działającą przy WOIPiP pod honorowy patronatem Okręgowej Rady Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, KONFERENCJA „ROK 2020 MIĘDZYNARODOWYM ROKIEM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ która miała odbyć się w dniach 02 – 04.10.2020r. w ZEGRZU jest odwołana w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju. O następnym terminie konferencji zostaną państwo powiadomieni.


Webinarium Zalecenia dla położnych rodzinnych/położnych POZ dotyczące postępowania w stanie epidemii SARS–CoV–2

Webinarium Zalecenia dla położnych rodzinnych/położnych POZ dotyczące postępowania w stanie epidemii SARS–CoV–2 z udziałem Pani dr hab. Grażyny Iwanowicz-Palus, Konsultanta Krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego oraz dr Grażyny Bączek, Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego oraz Olgi Ślifirskiej – psychologa.

https://www.mazowieckie.edukacjapoloznej.pl/

 

Patronat nad cyklem webinariów objęło Polskie Towarzystwo Położnych.

 


Odstąpienie od udziału w XV Ogólnopolskiej Konferencji Dyrektorów ds. Pielęgniarstwa, Pielęgniarek Naczelnych i Przełożonych.

 

 


Zaproszenie na studia podyplomowe „Niekomercyjne Badania Kliniczne – projektowanie, realizacja i zarządzanie”

Szanowni Państwo,

w imieniu kierownika projektu dr Antoniny Dziedzic-Danel oraz kierownika studiów podyplomowych prof. dr hab. Anny Wiela-Hojeńskiej, mam przyjemność przesłać zaproszenie (w załączeniu) na studia podyplomowe pn. Niekomercyjne Badania Kliniczne – projektowanie, realizacja i zarządzanie”, które prowadzone będą na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (pierwsza edycja, 10.2020 – 06.2021). Unikalny kierunek studiów z szerokim zakresem zagadnień związanych z niekomercyjnymi badaniami klinicznymi.

Studia podyplomowe skierowane są do pracowników podmiotów leczniczych realizujących szpitalne usługi medyczne oraz pracowników organów założycielskich podmiotów leczniczych, m.in. lekarzy-badaczy, koordynatorów, personelu pomocniczego, ekonomistów, statystyków, prawników. Szczegółowe informacje o studiach podyplomowych oraz warunkach rekrutacji znajdują się na stronie internetowej: http://www.studiabadaniakliniczne.umed.wroc.pl/ .

Rejestracja kandydatów zaplanowana jest od 8 września 2020r. od godziny 10:00 do 10 września 2020r. do godziny 10:00.

Studia podyplomowe są częścią projektu „Akademia Badań Klinicznych – rozwój kompetencji zespołów badawczych w podmiotach leczniczych świadczących usługi szpitalne oraz lekarzy zatrudnionych w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej”,
nr PO WR.05.02.00-00-0008/19-00, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Oś Priorytetowa V.

 

zaproszenie


Zaproszenie na bezpłatne Szkolenie Online – firma Pelargos

 

Szanowni Państwo,

 

w nawiązaniu do naszych wspólnych działań odnośnie szkoleń,

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie on-line dla Pielęgniarek i Położnych pt. „ Pielęgnacja noworodka w warunkach domowych”

link: https://elearning.easygenerator.com/55a74aa3-0974-4d62-8f71-d5e08f69e818

Ze względu na dotychczasową sytuację epidemiologiczną  w kraju, Pelargos organizuje  tylko i wyłącznie szkolenia on-line minimum do końca roku 2020.

 

 

Z wyrazami szacunku,

koordynator projektu

_________________
Małgorzata Czerwonka

Mob.: +48 604 643 856
Mob.: +48 602 735 704
m.czerwonka@pelargos.com.pl

Zaproszenie na debatę

 

Szanowni Państwo,

Ostatnie wydarzenia w kraju i na świecie postawiły nas w obliczu ogromnych zmian – zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Firma Skamex, będąc na co dzień związana z branżą medyczną bardzo wyraźnie dostrzega wymagania i potrzeby personelu, wynikające z trudnej sytuacji w szpitalach.

Jakiś czas temu mieliśmy okazję wspomnieć, że nasza firma jest partnerem i współorganizatorem akcji zainicjowanej przez redakcję „Gazety Wyborczej” pod hasłem „Pod Dobrą Opieką”. Idea tej kampanii wydaje się teraz jeszcze mocniejsza. W związku z jej przebiegiem chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na to, jak ważny jest zawód pielęgniarki dla każdego z nas.

W ramach kontynuacji wspomnianej kampanii – mając na względzie bezpieczeństwo oraz cenny czas personelu – planowane wcześniej debaty przeniesione zostaną do sfery online. W związku z tym chcielibyśmy serdecznie zaprosić Panią do udziału w debacie „Bezpieczeństwo w zawodzie pielęgniarki i położnej”, w której duży nacisk zostanie położony na aspekty pracy w warunkach pandemii.

Wspomniana dyskusja jest o tyle wyjątkowa, że pozwoli na wymianę doświadczeń ekspertów i odbiorców z całej Polski, a głównymi jej uczestnikami będą dyrektorzy szpitali, przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, przedstawiciele urzędów, niezależni eksperci, a przede wszystkim pielęgniarki i położne, które będą miały okazję wyrazić swoje potrzeby.

Pierwsza debata odbędzie się już 8 września w godzinach 17.30-19.00. Aby wziąć udział w powyższym wydarzeniu należy zarejestrować się, klikając w link: https://cutt.ly/vfxHJuF.

Dodatkowo – firma Skamex przygotowała dla uczestników wydarzenia coś specjalnego. Udział w każdej z debat organizowanych w ramach akcji „Pod Dobrą Opieką” wiąże się z otrzymaniem dostępu do jednego videoszkolenia z cyklu „Akademia Skamex”.

To seria edukacyjna, zawierająca 6 unikalnych videowykładów prowadzonych przez lek. Sławomira Gondka. Każdy z filmów porusza istotne problemy współczesnego pielęgniarstwa i wskazuje konkretne rozwiązania, które są na nie odpowiedzią.

Tematem pierwszego ze szkoleń, które udostępnimy uczestnikom debaty będzie wykład pt.: „Jak usprawnić pracę, zachowując bezpieczeństwo pacjenta i swoje? – Szczególnie w kontakcie z pacjentami chorymi na COVID-19 oraz pacjentami przebywającymi długookresowo w szpitalu.”

Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się online – na naszym wydarzeniu. Jeszcze raz serdecznie zapraszam. W przypadku pytań – pozostaję do dyspozycji.

program

 


Webinarium RODO

Prometriq Akademia Zarządzania zaprasza wszystkie osoby prowadzące indywidualne praktyki lekarskie, stomatologiczne i pielęgniarskie, a także pracowników podmiotów medycznych na bezpłatne webinarium „RODO w Twojej praktyce”, dzięki któremu uzyskają Państwo możliwość uporządkowania dokumentacji RODO zgodnie z aktualnymi wytycznymi.

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu „Intensywny kurs menedżerski dla pracowników ochrony zdrowia” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatnie publikację „RODO w twojej praktyce. Pytania i odpowiedzi”, materiały szkoleniowe (pendrive i prezentacja) oraz certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę.

16.09.2020, godzina 10:00

Zapisy: sekretariat@prometriq.pl. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Z pozdrowieniami

mgr inż. Sylwia Miezio
Inspektor Ochrony Danych

 


eProInfantis 2020 International – 8-9 października 2020 | Konferencja „Żywienie a zdrowie prokreacyjne kobiety” – 6 listopada 2020r.

 

 1. Międzynarodowa konferencja pediatryczno-neonatologiczna eProInfantis 2020 International, 8-9 października br., 

Proinfantis to cykl konferencji naukowo-szkoleniowych skierowanych do pediatrów, neonatologów, położnych i pielęgniarek. Poprzednie (stacjonarne) edycje konferencji cieszyły się dużą popularnością (średnio ponad 300 osób), jednak ostatnią edycję (eProInfantis 2020) zorganizowaliśmy w dniu 19 czerwca 2020r. w formie konferencji online ze streamingiem na żywo. Oczywiście przyczyną zmiany formy Konferencji była pandemia wirusa SARS-CoV-2, która spowodowała niemałe zmiany w naszym życiu osobistym i zawodowym, co zapewne dotyka Państwa na co dzień.

 

eProInfantis 2020 okazał się bardzo dużym sukcesem, a liczba uczestników przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Osoby które nie mogły wziąć udziału w obradach w dniu 19 czerwca otrzymały możliwość uzupełnienia pominiętych wykładów w ciągu 2 tygodni, w celu uzyskania certyfikatu z punktami edukacyjnymi. Takie elastyczne podejście w połączeniu z bezpieczeństwem (w obecnej sytuacji epidemiologicznej uczestnicy mają możliwość wysłuchania wykładów w bezpiecznych warunkach, bez kontaktu z innymi osobami), wygodą (możliwość wzięcia udziału w konferencji „bez wychodzenia z domu” z dowolnego miejsca na Ziemi), oszczędnością czasu (uczestnicy nie tracą czasu na dojazd do miejsca gdzie odbywa się konferencja), oszczędnością pieniędzy (niższa opłata za udział w konferencji w porównaniu do stacjonarnej konferencji oraz brak kosztów dojazdu i noclegu) oraz dostępem do nagranych wykładów spowodowały, że zainteresowanie ze strony uczestników było bardzo duże, a oceny wydarzenia bardzo pozytywne.

 

eProInfantis 2020 International to konferencja z udziałem wykładowców zagranicznych oraz tłumaczeniem symultanicznym ze streamingiem na żywo. Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 października 2020r. Na czwartek 8 października mamy zaplanowane e-warsztaty praktyczne w godzinach popołudniowych, natomiast w piątek 9 października całodniowe obrady. Jesteśmy w trakcie tworzenia programu, który wkrótce ujrzy światło dzienne. Liczymy, że kolejne wydarzenie z cyklu eProInfantis spotka się z równie pozytywnym odbiorem wśród Państwa.

 

Szczegółowe informacje oraz rejestracja:

https://www.proinfantis.pl/

https://www.facebook.com/proinfantis/

 

 1. II Konferencja „Żywienie a zdrowie prokreacyjne kobiety”, 6 listopada 2020r.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji Konferencji pt. „Żywienie a Zdrowie Prokreacyjne Kobiety”. Tematyka Konferencji wpisuje się w najnowsze trendy naukowe i praktyczne, które dotyczą wpływu diety na zdrowie człowieka.

 

Przy udziale wybitnych postaci ze świata nauki, którzy przyjęli nasze zaproszenie do udziału w spotkaniu, chcemy przedstawić najnowszą wiedzę na temat nutrigenomiki, wpływu mikrobioty na zdrowie człowieka, znaczenia prawidłowej podaży folianów, żelaza i witamin dla zdrowia prokreacyjnego kobiety. Tematem spotkania będzie też współzależność potencjału genetycznego człowieka i diety oraz ich korelacja z rozwojem wewnątrzmacicznym płodu. Prawidłowe żywienie kobiety ma ogromny wpływ za zdrowie prokreacyjne i zdrowie przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że dobór tematów i wykładowców zapewni najwyższy poziom Konferencji i spełni Państwa oczekiwania.

 

Konferencja skierowana jest do lekarzy (ginekologów, położników, pediatrów, neonatologów), dietetyków, farmaceutów oraz położnych i osób zainteresowanych zdrowym odżywianiem.

 

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w formie konferencji online ze streamingiem na żywo. Nowa odsłona Konferencji to merytoryczne prelekcje z udziałem wykładowców z całej Polski, ale także dyskusje po zakończeniu każdej sesji (uczestnicy będą mogli zadawać pytania na live-czacie).

 

Głównymi zaletami konferencji w takiej formie są: bezpieczeństwo (w obecnej sytuacji epidemiologicznej uczestnicy mają możliwość wysłuchania wykładów w bezpiecznych warunkach, bez kontaktu z innymi osobami), wygoda (możliwość wzięcia udziału w konferencji „bez wychodzenia z domu” z dowolnego miejsca na Ziemi), oszczędność czasu (uczestnicy nie tracą czasu na dojazd do miejsca gdzie odbywa się konferencja), oszczędność pieniędzy (niższa opłata za udział w konferencji w porównaniu do stacjonarnej konferencji oraz brak kosztów dojazdu i noclegu) oraz dostęp do nagrań wykładów  przez okres 12 miesięcy.

 

Mamy nadzieję, że nowa forma konferencji online spotka się z Państwa akceptacją.

 

Szczegółowe informacje oraz rejestracja:

https://zywienieaprokreacja.pl/

https://www.facebook.com/zywienieaprokreacja/

program

Pozdrawiam serdecznie,
Best regards,

mgr inż. Tomasz Pikuła
kom: +48 667 367 128
e-mail: tpikula@ump.edu.pl
Katedra i Klinika Neonatologii
ul. Polna 33, 60-535 Poznań
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Tomasz Pikuła, Msc
phone: +48 667 367 128
e-mail: tpikula@ump.edu.pl
Department of Neonatology
33, Polna Street, 60-535 Poznań, Poland
Poznan University of Medical Sciences

 

 


Webinarium Dla Położnych – Nowości w Ginekologii i Położnictwie. Cz. II

 

Koleżanki i Koledzy,

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że w dniu 18 września br. o godzinie 13.30 rozpocznie się druga część dedykowanego dla Położnych webinarium „Nowości w ginekologii i położnictwie”.

Podjęliśmy się realizacji tego projektu edukacyjnego z dużym zapałem wynikającym z ogromnego szacunku jakim darzymy PT Przedstawicieli tej grupy zawodowej a także z naszego przekonania o niemożliwej do przeceniania roli jaką odgrywają Położne w ochronie zdrowia współczesnych kobiet. Wielce dla nas zaszczytne pozytywne opinie uczestników o pierwszym Webinarium, które odbyło sie 19 czerwca, zmobilizowały nas do kontynuacji tego cyklu i przygotowania drugiej części tej konferencji. Uwzględniliśmy w niej nowe tematy w dużej części zasugerowane nam przez Was po pierwszym spotkaniu.  Webinarium będzie realizowane na żywo i będzie miało charakter w pełni interaktywny z możliwością zadawania nam pytań, na które po każdej sesji odpowiemy. Gorąco zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu –  rejestracja możliwa jest na stronie www.polozna.alltus.pl.

Ciesząc się na kolejne spotkanie z Państwem 18 września,
przesyłamy wyrazy szacunku i sympatii.

Prof. dr hab. Violetta Skrzypulec-Plinta

Prof. dr hab. Tomasz Paszkowski

 

 


IV OGÓLNOPOLSKIE E-FORUM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

 

Szanowni Państwo,
w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu IV Ogólnopolskiego Forum Pielęgniarki i Położnej do sieci i zaprezentowaniu konferencji w wersji online.
Udział będzie bezpłatny – wszyscy uczestnicy, którzy wpłacili opłatę konferencyjną – otrzymają zwrot 100% środków. Zapraszamy do śledzenia zmian na stronie www.fpp.edu.pl i do udziału w IV Ogólnopolskim E-FORUM Pielęgniarki i Położnej z dostępem do wykładów w dniach 9 – 18 październik 2020 r. Każdy uczestnik E-FORUM otrzyma certyfikat, a my ze swojej strony gwarantujemy najwyższej klasy wykłady przedstawione przez największych ekspertów świata medycyny. Wszystkie nasze działania zostały skierowane na zapewnienie Państwu maksimum bezpieczeństwa i dostarczenie maksimum wiedzy jakże niezbędnej w Waszej codziennej pracy. Zapraszamy.

 


Bezpłatnej konferencji online „Główne problemy w opiece nad seniorem z perspektywy szpitala i jego rodziny”

 

Szanowni Państwo,

Fundacja Razem Zmieniamy Świat, w dniach 8-11 września 2020 r.,  zaprasza do udziału w bezpłatnej konferencji online „Główne problemy w opiece nad seniorem z perspektywy szpitala i jego rodziny”.

Celem Konferencji jest wymiana doświadczeń pomiędzy tymi jednostkami, które realizują program „Damy Radę – wyjdę ze szpitala i co dalej?” (https://damy-rade.info/profesjonalisci/projekt-dla-szpitali—wyjde-ze-szpitala-i-co-dalej-, wydyskutowanie najbardziej efektywnych rozwiązań wspierających rodzinę w opiece nad przewlekle chorym, przybliżenie założeń programu tym wszystkim, którzy jeszcze do niego nie przystąpili, a także nawiązanie do najbardziej aktualnych problemów funkcjonowania szpitala w kontekście opieki nad seniorem i zagwarantowania bezpieczeństwa epidemiologicznego w dobie pandemii.

Program: „Damy Radę – wyjdę ze szpitala i co dalej?”.

Honorowym Patronatem objęła go Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Uczestniczy w nim 80 placówek. Materiały edukacyjne projektu wykorzystywane są przez nie do realizacji Standardów Akredytacyjnych Centrum Monitorowania Jakości, konkretnie do standardu CO13: pacjenci i ich rodziny uzyskują niezbędną wiedzę do zrozumienia dalszego przebiegu leczenia i przystosowania do czynności ułatwiających życie codzienne oraz do standardu CO12: w szpitalu prowadzi się program edukacji zdrowotnej.

Więcej informacji o konferencji wraz  z linkiem rejestracyjnym

https://damy-rade.info/profesjonalisci/konferencja-online

 

W załączeniu baner/

program i zaproszenie na konferencję.

 


Model szkolenia  kadr administracyjnych na potrzeby  systemu ochrony zdrowia.

 

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, iż w Ministerstwie Zdrowia realizowany jest projekt pn. Opracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu szkolenia kadr administracyjnych na potrzeby systemu ochrony zdrowia, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Przedmiotowy projekt zakłada przeprowadzenie szkoleń przygotowujących do wykonywania czynności administracyjnych w podmiotach leczniczych.

Z uwagi, iż nadrzędnym celem projektu jest opracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu szkolenia kadr administracyjnych na potrzeby systemu ochrony zdrowia na rzecz podniesienia kompetencji osób zatrudnionych na stanowiskach administracyjnych w podmiotach leczniczych w zakresie m.in. prowadzenia dokumentacji medycznej, wyłoniony zostanie zespół ekspertów do wypracowania ww. modelu szkolenia.

Mając na uwadze powyższe informujemy, iż w dniu 11 sierpnia 2020 r. pod linkiem: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/publication/view/1257930

w Bazie Konkurencyjności opublikowano ogłoszenie nr 1257930, pt. „Wypracowanie modelu szkolenia do wykonywania pracy na stanowisku sekretarka/rz medyczna/y lub na innym stanowisku, na którym realizowane są zadania związane m. in. z prowadzeniem dokumentacji medycznej w ramach prac zespołu ekspertów”, z terminem składania ofert do dnia 18 sierpnia 2020 r.

 

 

Z poważaniem

Departament Kwalifikacji Medycznych i Nauki

 


Monografia Naukowe podstawy standardu opieki okołoporodowej.

Szanowni Państwo

Zapraszamy do zapoznania się z monografią Naukowe podstawy standardu opieki okołoporodowej.

Wszystkim uczestnikom projektów Prometriq oraz instytucjom współpracującym oferujemy możliwość nabycia książki z bonifikatą.

Zamówienia objęte promocją przyjmujemy do 20 sierpnia 2020 r. Prosimy o wykorzystanie załączonego formularza. Zlecenia będą realizowane w kolejności zgłoszeń.

Nowy standard organizacyjny opieki okołoporodowej obowiązuje od 1 stycznia br. na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Naukowe podstawy standardu opieki okołoporodowej to obowiązkowa pozycja w gabinecie każdego lekarza-położnika i położnej.

Zapraszamy również do zakupu innych naszych publikacji w cenach promocyjnych.

Koszt wysyłki wynosi 12,30 zł za paczkę – dotyczy zamówień poniżej 10 egz., większe zamówienia wysyłamy bez opłat.

 

Szczegóły w załączniku.

Prometriq Akademia Zarządzania

 


IV OGÓLNOPOLSKIE E-FORUM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

Szanowni Państwo,

w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu IV Ogólnopolskiego Forum Pielęgniarki i Położnej do sieci i zaprezentowaniu konferencji w wersji online.

Udział będzie bezpłatny – wszyscy uczestnicy, którzy wpłacili opłatę konferencyjną – otrzymają zwrot 100% środków. Zapraszamy do śledzenia zmian na stronie www.fpp.edu.pl i do udziału w IV Ogólnopolskim E-FORUM Pielęgniarki i Położnej z dostępem do wykładów w dniach 9 – 18 październik 2020 r. Każdy uczestnik E-FORUM otrzyma certyfikat, a my ze swojej strony gwarantujemy najwyższej klasy wykłady przedstawione przez największych ekspertów świata medycyny. Wszystkie nasze działania zostały skierowane na zapewnienie Państwu maksimum bezpieczeństwa i dostarczenie maksimum wiedzy jakże niezbędnej w Waszej codziennej pracy. Zapraszamy.

 

 


Szkolenie e-MBA w koordynowanej opiece zdrowotnej

 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu e-MBA w koordynowanej opiece zdrowotnej, w ramach projektu „Intensywny kurs menedżerski dla pracowników ochrony zdrowia”, współfinansowanego z Funduszy Europejskim w ramach programu POWER 2014-2020.

Jest to cykl 12 spotkań prowadzonych przez ekspertów-praktyków czynnie uczestniczących w procesie modernizacji systemu ochrony zdrowia w Polsce. Szkolenie uzupełniane jest materiałami dostępnymi na platformie e-learningowej. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Szkolenia odbędą się w następujących lokalizacjach:

– Gdynia

– Warszawa

– Kraków

– Olsztyn

Zapraszamy osoby sprawujące funkcje kierownicze i pracowników administracji podmiotów leczniczych, NFZ, podmiotów tworzących i innych instytucji ochrony zdrowia.

Prometriq e-MBA

Formularz rekrutacyjny, harmonogram spotkań i więcej informacji dostępne na stronie: http://prometriq.pl/power/

Obowiązuje kolejność zapisów!

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu – tel. 698 101 798

 


IV OGÓLNOPOLSKIE FORUM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ 2020

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w IV OGÓLNOPOLSKIM FORUM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ 2020. Spotkanie odbędzie się w dniach 9-10 Października w Gdyni.

Podczas konferencji zostaną poruszone zagadnienia dotyczące szczepień ochronnych u dzieci i dorosłych i u pacjentów w grupach ryzyka ze szczególnym naciskiem na komunikację z trudnym pacjentem. W części praktycznej uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z nowymi wytycznymi dotyczącymi interpretacji badań laboratoryjnych w tym również badania EKG.
Poruszone zostaną także zagadnienia związane z chorobami układu moczowego, niedoborem witamin i innych pierwiastków a także szeroko przyjrzymy się schorzeniom układu oddechowego.
Wykłady poprowadzą doświadczeni specjaliści z zakresu nefrologii, wakcynologii, chorób zakaźnych i pediatrii.

Udział w konferencji jest płatny.

Program konferencji oraz rejestracja dostępne na stronie https://fpp.edu.pl/konferencje/gdynia

 

 

 


Zmiany w prawie karnym – znaczenie dla środowiska medycznego

 

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na szkolenie online z prawnikiem – Pawłem Strzelcem, który podczas szkolenia 24 sierpnia 2020 r.

Zmiany w prawie karnym – znaczenie dla środowiska medycznego 

odpowie na nurtujące Państwa pytania.

PROGRAM:

 • Co oznacza nowelizacja art. 37 a § 1 k.k. kodeksu karnego?
 • Na podstawie jakich przepisów odpowiadają karnie osoby wykonujące zawody medyczne?
 • Wpływ odpowiedzialności karnej na odpowiedzialność majątkową środowiska medycznego.
 • Praktyczne rady w przypadku wezwania na przesłuchanie w charakterze świadka i podejrzanego.
 • Tajemnica zawodowa w postępowaniu karnym.

 

Cena szkolenia to jedyne 47 zł/os.

Bez kosztów dojazdu, bez kosztów noclegu, bez ryzyka.

Komfort miejsca, gdzie spotkamy się online na żywo.

 

Informacje organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy dostępne po kliknięciu TUTAJ.

 

 

 

Pozdrawiam,

Anna Osińska

 


Konferencja z cyklu FORUM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ 2020

 

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji z cyklu FORUM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ 2020

Spotkanie odbędzie się w Warszawie w dn. 19.09.2020

Podczas konferencji zostaną poruszone zagadnienia dotyczące szczepień ochronnych u dzieci i dorosłych i u pacjentów w grupach ryzyka ze szczególnym naciskiem na komunikację z trudnym pacjentem. W części praktycznej uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z nowymi wytycznymi dotyczącymi interpretacji badań laboratoryjnych w tym również badania EKG.
Poruszone zostaną także zagadnienia związane z chorobami układu moczowego, niedoborem witamin i innych pierwiastków a także szeroko przyjrzymy się schorzeniom układu oddechowego.
Wykłady poprowadzą doświadczeni specjaliści z zakresu nefrologii, wakcynologii, chorób zakaźnych i pediatrii.

Udział w sesjach jest bezpłatny. Program konferencji oraz rejestracja dostępne na stronie www.fpp.pl

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w konferencji z cyklu Forum Pielęgniarki i Położnej 2020.

program

 


Bezpłatne Webinarium – 27.07.2020 r. i 7.08.2020

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej organizatora Programu Edukacji Onkologicznego, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego, serdecznie zapraszamy studentów i pracowników medycznych do bezpłatnego udziału w webinarium „BADANIA KLINICZNE”, które odbędzie się w dwóch częściach.

Szkolenie odbędzie się w dniach:

Część I – 27 lipca br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie:  https://apo-web-27-07-2020.konfeo.com/pl/groups

Część II – 7 sierpnia br. o godzinie 18.00

Bezpośrednia rejestracja na stronie: https://apo-web-07-08-2020.konfeo.com/pl/groups

Szczegóły i programy w załączeniu.

Wszystkie planowane bezpłatne szkolenia dostępne na stronie: http://programedukacjionkologicznej.pl/akademia-pielegniarstwa-onkologicznego/

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,

Ewa Podymniak i Katarzyna Kowalska


Konferencja 2020 MIĘDZYNARODOWYM ROKIEM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

 

Komisja d/s Położnych działająca przy WOIPiP pod honorowy patronatem Okręgowej Rady Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych wraz z Zakładem Dydaktyki Ginekologiczno – Położniczej, Wydziału Nauki o Zdrowiu, WUM.  Zapraszamy położne i pielęgniarki na konferencję

2020 MIĘDZYNARODOWYM ROKIEM PIELĘGNIARKI I POŁOZNEJ 

W dniach 02 – 04.10.2020r.

Miejsce konferencji 05-130 Zegrze, Hotel 500, ul. Warszawska 31A

Program

 


Podmioty lecznicze w 2020 roku – praktyczne aspekty prawa pracy z uwzględnieniem zmian wprowadzonych w czasie epidemii”.

Szanowni Państwo, dzięki Waszej determinacji oraz wsparciu przy podejmowaniu decyzji, udało nam się wspólnie z Panem Piotrem Ciborskim i Panią Katarzyną Isbrandt zaplanować szkolenie 3-dniowe, dostosowując wybrane terminy i możliwości logistyczne do panującej sytuacji w kraju. Przygotowaliśmy szkolenie, jak zawsze ukierunkowane tylko na zagadnienia dotyczące służby zdrowia, nt.

“Podmioty lecznicze w 2020 roku – praktyczne aspekty prawa pracy z uwzględnieniem zmian wprowadzonych w czasie epidemii”.

W celu zachowania reżimu sanitarnego informujemy, że grupa będzie ograniczona do 40 osób.

Z racji olbrzymiego zainteresowania sygnalizujemy, iż o zakwalifikowaniu się na szkolenie będzie decydować kolejność przesłanych zgłoszeń.

 

TERMIN SZKOLENIA

16-18 WRZESIEŃ 2020 R.

ZAKOPANE

Hotel Crocus**** – ul. Chałubińskiego 40

   CENA: 1690 ZŁ/OS.

 

Szczegóły programu

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie

W związku z licznymi sugestiami, mimo wprowadzonego stanu epidemii, postanowiliśmy dla Państwa zaplanować kolejną edycję szkolenia 3-dniowego z zakresu prawa pracy w podmiotach leczniczych. Uwzględniając nasze 11-letnie doświadczenie w realizowaniu szkoleń dla zakładów opieki zdrowotnej  oraz koncentrując się na sugestiach Klientów, przygotowaliśmy po raz kolejny ofertę we współpracy z dwojgiem Prowadzących.

Skala trudności zagadnień merytorycznych w czasie epidemii oraz ilość zapytań i wątpliwości, drastycznie wzrosły. Czynniki te zdeterminowały naszą decyzję o zwiększeniu liczby godzin szkolenia, rozkładając cześć merytoryczną po raz pierwszy  na trzy dni, umożliwiając Państwu wyczerpanie tematu.

 

Z racji kilkudniowej formy w trakcie zajęć dyskutowane są trudne przypadki sygnalizowane przez Uczestników, co dodatkowo podkreśla warsztatowy wymiar prowadzonych zajęć. Nasze szkolenie jest też dla Państwa obecnie jedyną okazją do bezpośredniego spotkania i wymiany poglądów w gronie tylko pracowników służby zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie

Elżbieta Płużka

Akademia Rozwoju Budżetu


„Debridement – jak skutecznie oczyścić ranę?”

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy na ciekawy webinar z cyklu „Postępowanie z raną LIVE” pod hasłem „Debridement – jak skutecznie oczyścić ranę?”, który poprowadzi dr hab. n. med. Marek Kucharzewski, Prezes Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran.

W trakcie webinaru będzie możliwość zadawania pytań. Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymają w prezencie czasopismo „Forum Leczenia Ran”.

Udział w webinarze jest bezpłatny.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Nie możesz tego przegapić!

 

Zapisz się »

 

IV Konferencja Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych NEONURSING 2020 – Procedury w pielęgniarstwie neonatologicznym

Serdecznie zapraszamy do udziału w  IV Konferencja Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych NEONURSING 2020Procedury w pielęgniarstwie neonatologicznym, która odbędzie się w zmienionej formule jako konferencja online ze streamingiem na żywo czyli e-NEONURSING 2020

Termin e-Konferencji 18 września 2020 (piątek) .

Wszystkie informacje razem z programem, kosztami udziału oraz formularzem rejestracji są już dostępne na stronie   https://www.ptpipn.pl/konferencje-i-warsztaty.htm

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z organizatorem logistycznym: biuro@provena.com.pl lub 695 271 227

 

Akcja Moc Wiedzy dla Pielęgniarek i Położnych

 

Szanowni Państwo,

W ramach akcji Moc Wiedzy dla Pielęgniarek i Położnych, przygotowaliśmy dla Państwa środowiska, specjalne rabaty na prenumeratę naszych czasopism oraz na katalog ponad 170 publikacji, które mogą Państwa szczególnie zainteresować. Akcja potrwa do 7 czerwca, a cała oferta jest dostępna pod adresem https://pzwl.pl/pielegniarki-i-polozne?utm_source=nppip&utm_medium=banner&utm_campaign=apip_npip_20200505

 

Dodatkowo, przy okazji tego wydarzenia, wraz z Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim, wydaliśmy bezpłatny ebook pt.: „Procedury pielęgniarskie w obliczu pandemii COVID-19”, który jest dostępny do pobrania pod tym samym linkiem. Uzupełnieniem tego poradnika są, filmy instruktażowe, które tak jak cały ten projekt, zostały przygotowane, po to żeby ułatwić pracę środowisku medycznemu w tym trudnym czasie.

 

Zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursie, który dla Państwa przygotowaliśmy na naszym fanpege’u na Facebooku. Konkurs potrwa do 31 maja i jest dostępny pod linkiem: https://www.facebook.com/pzwl.wydawnictwo.lekarskie/photos/a.404270669588444/3568812023134277/?type=3&theater

 

Serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony akcji.

 

Z wyrazami szacunku,

Zespół PZWL Wydawnictwa Lekarskiego

Konkurs dla Położnych

Dzień dobry, chciałabym zainteresować Państwa naszą aplikacją edukacyjną Ask Med Now oraz trwającym tam konkursem dla położnych. Do wygrania jest 30 książek o tematyce położniczej. Więcej informacji pod tym linkiem https://www.facebook.com/AskMedNow/photos/a.566626944166212/694425934719645/?type=3&theater

Byłoby nam bardzo miło, gdyby zechcieli Państwo udostępnić informację szerszemu gronu Położnych, by jak najwięcej pań miało szansę wziąć udział.

Pozdrawiam,

Anna Pachura

Office Assistant

 

Oferta szkoleń webinaryjnych

 

Szanowni Państwo

Przygotowaliśmy dla Państwa nową ofertę szkoleniową, której tematyka odpowiada aktualnej, dynamicznej sytuacji epidemiologicznej. Proponujemy szkolenia w formie internetowych webinariów, w której uczestnicy za pośrednictwem internetu mogą brać czynny udział, jednocześnie zachowując zalecany dystans społeczny. Dzięki nowym technologiom możemy lepiej dbać o Państwa bezpieczeństwo, jednocześnie utrzymując wysoki poziom merytoryczny, dostosowany do indywidualnych oczekiwań grupy. Słuchacze naszych szkoleń, dzięki doświadczonej kadrze nabywają nowych, przydatnych kompetencji, opcjonalnie potwierdzanych imiennym certyfikatem. Orientacyjny zakres tematyczny innych szkoleń zamieściliśmy w  ofercie ogólnej. Jeśli zachodzi taka potrzeba, jesteśmy gotowi przygotować również szkolenia o  innej, wskazanej przez Zamawiającego tematyce, dobierając doświadczoną, specjalistyczną kadrę trenerską.

 

Oferta

Oferta szkoleniowa związana z obecną sytuacją epidemiologiczną

Studia podyplomowe Executive Master of Business Administration EMBA organizowane przez Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną

Studia podyplomowe Executive Master of Business Administration EMBA organizowane przez Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie skierowane są do osób, które zajmują, bądź będą zajmować najwyższe stanowiska w systemie ochrony zdrowia.

Celem kształcenia na poziomie Executive Master of Business Administration EMBA jest rozwijanie i pogłębianie umiejętności nie­zbędnych w osiągnięciu sukcesu zawodowego. Studia przygotowują do pracy menedżerskiej wyższego szczebla.

 

Do głównych założeń programu Executive Master of Business Administration EMBA dla Pielęgniarek i Położnych należą:

 • rozszerzanie i pogłębianie wiedzy menedżerskiej,
 • przekazanie zasad stosowania nowoczesnych narzędzi analitycznych z zakresu zarządzania,
 • przygotowanie do analizy organizacji,
 • ukształtowanie praktycznych umiejętności menedżerskich: współdziałania z otoczeniem, komunikowania się, prowadzenia negocjacji, inicjowania zmian, zarządzania zamianą, wrażliwej reakcji na problemy społeczne.

 

Zajęcia prowadzone są przez praktyków, którzy dzielą się swoim bogatym doświadczeniem zarówno w obszarach zarządzania, ekonomii, marketingu, public relations, zarządzania ryzykiem, czy współpracy z instytucjami publicznymi. Nasi Wykładowcy posiadają bardzo szerokie doświadczenie na poziomie eksperckim.

 

Uczestnicy studiów zdobędą wiedzę ekspercką i utrwalą umiejętności przydatne w pracy zawodowej dla kadry kierowniczej wyższego szczebla. Zapoznają się również z wieloma przykładami działań zachodzących w systemie ochrony zdrowia.

 

 • Studia Master of Business Administration (MBA) uprawnia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem skarbu państwa.
 • Podstawa prawna: art. 19 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. – o zasadach zarządzania mieniem państwowym (Dz.U. z 2018, poz. 1182).

 

Warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie wykształcenia pielęgniarskiego/ położniczego.

 

Studia kończą się egzaminem w formie testu.

 

Mając na uwadze indywidualne podejścia do potrzeb Uczestników, Uczelnia zastrzega prawo do wprowadzania zmian programowych stosowanie do profilu zawodowego, przygotowania merytorycznego oraz zainteresowań Uczestników. Zmiany te mogą dotyczyć max. 25% treści programowych. Podczas realizacji programu studiów jesteśmy otwarci na Państwa sugestie. Razem tworzymy naszą przyszłość.

 

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt z Panem

mgr Sławomir Jagieła, MBA
Kolegium Kształcenia Podyplomowego

Akademia Ekonomiczno Humanistyczna w Warszawie
e-mail: s.jagiela@vizja.pl

Tel. kom.: +48 511 424 424

 

Bardzo proszę o zapoznanie z ofertą Członków Izby, pięknie dziękuję. https://podyplomowe.vizja.pl/executive-master-of-business-administration-emba-dla-pielegniarek-i-poloznych

Konferencja Naukowa dla Pielęgniarek Stomijnych – online

21.05.2020 r. Konferencja Naukowa dla Pielęgniarek Stomijnych – online

Firma MIRALEX MA ZASZCZYT ZAPROSIĆ PAŃSTWA NA KONFERENCJĘ NAUKOWĄ DLA PIELĘGNIAREK STOMIJNYCH – ONLINE 21.05.2020 r. w godz. 18.00 – 19.00 webinar poprowadzi prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz

“Biegunki poresekcyjne – Kiedy i jak interweniować u pacjentów chirurgicznych? Wskazówki praktyczne” Ileostomia, Zespół krótkiego jelita, Biegunki pooperacyjne – wskazówki praktyczne.

Rejestracja online: LINK DO WYDARZENIA: https://webinar-miralex.gr8.com  udział w szkoleniu jest bezpłatny

Szczegóły na stronie:

https://miralex.pl/produkt/webinar-miralex-gr8-com/?fbclid=IwAR14N-9ZIYsRDo6uR_o_T3s1gRnxpEoJ31Jtcu1qqksp3woyaXBSC6e4so4

 

link do wydarzenia oraz rejestracja.

https://webinar-miralex.gr8.com

 

E-SEMINARIUM pt. „Najnowsze światowe i europejskie zalecenia dotyczące postępowania podczas pandemii COVID-19 w okresie okołoporodowym”. 

Szanowni Państwo,

Już w środę 20 maja o godz. 18.00 zapraszamy na darmowe E-SEMINARIUM pt. „Najnowsze światowe i europejskie zalecenia dotyczące postępowania podczas pandemii COVID-19 w okresie okołoporodowym„.

 

Do e-seminarium dołączamy rejestrując się tutaj: https://www.proinfantis.pl/webinar/

Spotkanie poprowadzi prof. Jan Mazela, a planowany czas trwania spotkania to 90 minut. Przewidujemy sesję pytań i odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania. Liczba miejsc w naszym wirtualnym pokoju jest ograniczona!

Tematyka spotkania:

– Najnowsze doniesienia ze świata

– Rekomendacje dotyczące opieki nad noworodkiem w obecnej sytuacji

– Karmienie na oddziale szpitalnym w dobie ryzyka zakażenia lub kiedy matka jest zakażona

– Kontakt matka-dziecko oraz matka-personel medyczny w dobie COVID-19

– Opieka poszpitalna – wytyczne co dalej po wypisie, co przekazać matce

– Sesja pytań i odpowiedzi

Do udziału w spotkaniu szczególnie gorąco zapraszamy panie położne.

Będziemy wdzięczni za podzielenie się tą informacją na Państwa stronie www, newsletterze lub w inny praktykowany przez Państwa sposób.

 

 

 

Szkolenie z leczenia ran nowotworowych (Webinar)

w związku z obecną sytuacją związaną z Covid-19 firma ConvaTec pragnie serdecznie zaprosić na szkolenie skierowane dla Pielęgniarek i Położnych z zakresu porad dotycząch leczenia ran nowotworowych.

Rany nowotworowe – okiem pielęgniarki” – 6 maja o godz. 18.00.

Na szkolenie można się zarejestrować klikając bezpośrednio na link – https://convatecopatrunki.clickmeeting.pl/przychodzi-pacjent-do-2/register lub klikając słowo REJESTRACJA w zamieszczonym zaproszeniu (w załączniku).

załącznik

 

URGO Medical zaprasza na nową formę szkolenia on-line!

We czwartek 02.04 o godz.18.00 odbędzie się na Facebooku webinar z dr n.med. Grzegorzem Krasowskim na temat :

Jak skutecznie skrócić czas leczenia rany

 

Poniżej link do wydarzenia

https://www.facebook.com/events/983760632026616/

 

 

 

Bezpłatne e-szkolenie Higiena rąk. Sprawdź czy znasz zasady WHO odnośnie mycia i dezynfekcji rąk.

Szkolenie e-learningowe „Higiena rąk” jest dostępne bezpłatnie wszystkim pracownikom medycznym.

Szkolenie zostało opracowane przez Prometriq na podstawie wytycznych WHO i trwa ok. 15 minut.

Krótki test końcowy umożliwia weryfikację znajomości zasad dotyczących prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk.

Zalecane jest aby wszyscy kierownicy placówek medycznych przekazali informację o szkoleniu swoim pracownikom w celu zwiększenia ich bezpieczeństwa osobistego oraz bezpieczeństwa pacjentów.

Aby uzyskać dostęp do szkolenia należy skorzystać z linku https://emba.prometriq.pl i zalogować się jako gość. Platforma nie przetwarza danych osobowych ani adresów e-mail uczestników szkolenia.

 

Zespół Prometriq życzy wszystkim pracownikom medycznym bezpiecznych warunków pracy.

Szanowni Państwo

ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce oraz rekomendacje GIS i Ministerstwa Zdrowia, a przede wszystkim z troski o bezpieczeństwo wykładowców i uczestników naszej konferencji II Forum Zakażeń, podjęliśmy decyzję o przełożeniu terminu konferencji na: 3-5 grudnia 2020 r. Miejsce konferencji pozostaje bez zmian: Centrum Kongresowe Hotelu Warszawianka w Jachrance. W związku z tym konferencja II Forum Zakażeń nie odbędzie się w planowanym pierwotnie terminie 2-4 kwietnia 2020 r., ale zostaje przeniesiona na termin: 3-5 grudnia 2020 r.

Konferencja Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Alergologicznego

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem naukowym XII Konferencji Szkoleniowej PTA, która odbywa się w dniach 22-25 kwietnia 2020 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle – www.pta.med.pl/program-ramowy-xii-ks-pta. 19 sesji naukowych, w tym 10 sesji Sekcji Problemowych PTA, 11 sesji Hot Topic, 7 warsztatów szkoleniowych przygotowanych przez PTA – tak bogatego programu naszego spotkania jeszcze nie było w historii! Tegoroczna oferta edukacyjna Konferencji PTA trafi z pewnością w oczekiwania wszystkich uczestników. Gośćmi specjalnymi naszego spotkania będą światowej sławy eksperci:

 

– Prof. Anna Nowak-Węgrzyn z Nowego Jorku, która w trakcie Sesji Inauguracyjnej zaprezentuje wykład „Prewencja alergii pokarmowej”,

 

– Dr Alberto Alvarez-Perea z Madrytu, zaproszony przez PTA wykładowca reprezentujący Europejską Akademię Alergologii i Immunologii Klinicznej, który przedstawi w sesji plenarnej X temat „eHealth in allergy”,

 

– Dr Marta Krawiec z Londynu, która również w sesji plenarnej X zaprezentuje wykład „Immunoterapia w alergii pokarmowej”

Czy zgłosiłeś już swój udział w trakcie XII Konferencji Szkoleniowej PTA? Jeśli nie, to nie zwlekaj i dołącz do największego spotkania naukowo – szkoleniowego https://konferencja2020.szkoleniapta.pl. Nie pozwól by ominęło Ciebie to, co w alergologii najlepsze!

Z góry dziękuję za pomoc w promowaniu tego przedsięwzięcia Edyta Krzych-Fałta Przewodnicząca sekcji pielęgniarek alergologicznych

Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Szkoleniową „Pielęgniarstwo wobec wyzwań współczesności ”

 Chełm 27 kwietnia 2020 roku

informacje

karta zgłoszenia

klauzula RODO

Konferencja Ginekologiczno-Położnicza w Krakowie

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na konferencję, która rozpocznie się już za miesiąc:

II Ogólnopolska Konferencja Ginekologiczno-Położnicza „Współczesna opieka na każdym etapie życia kobiety”

30 – 31 marca 2020 r. Kraków, Hotel Polonia

REJESTRACJA

OPIS SZKOLENIA:

 • Nieprawidłowe krwawienia miesiączkowe
 • Żywieniowa profilaktyka kobiet w okresie okołomenopauzalnym
 • Zaburzenia dna miednicy związane z pochwą i układem moczowym
 • Profilaktyka raka piersi. Nowatorskie metody samobadania
 • Postępowanie w bólu pooperacyjnym w ginekologii i położnictwie
 • Choroby tarczycy w pigułce
 • Kto i kiedy może stosować  hipnozę w pracy z kobietami w ciąży
 • Jakość życia a techniki terapii wpływające na nastrój i emocje

 

PROWADZĄCY SZKOLENIE:

 • prof. UM Beata Pięta, Prezes Polskiego Towarzystwa Położnych
 • dr hab. inż. Zuzanna Goluch, prof. UEW Katedra Technologii Żywności i Żywienia Wydział Inżynierii Produkcji  Uniwersytet Ekonomiczny
 • dr n. med. Monika Buziak-Bereza, endokrynolog, Oddział Kliniczny Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
 • dr hab. Jarosław Woroń, specjalista farmakologii klinicznej, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Zakład Farmakologii Klinicznej UJ CM Kraków, Klinika Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej UJ CM Kraków
 • mgr Joanna Woźniak, położna, instruktor profilaktyki raka piersi, pedagog promocji zdrowia
 • Michał Koszla, mgr fizjoterapii od kilkunastu lat zajmuje się fizjoterapią kobiet w okresie połogu oraz fizjoterapią dna miednicy
 • Anna Osińska, pedagog
 • Kaja Krawczyk, jedyna w Polsce magister Hipnoterapii Klinicznej ze specjalizacją Hypnobirthing (Hipnorodzenie) z tytułem zdobytym na University of West London w Wielkiej Brytanii. Jestem nauczycielką hypnobirthing oraz założycielką Hypnos Institute

 

MIEJSCE SZKOLENIA: Kraków, Hotel Polonia, ul. Basztowa 25

 

CENA SZKOLENIA: 870 zł/os.

 

ZAPEWNIAMY: udział, materiały, wyżywienie, zakwaterowanie w pokoju 2-os.

 

DOPŁATA DO POKOJU 1-OS.: 150 zł/os.

 

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie www.pce.com.pl w zakładce szkolenia i konferencje

 

 

Bezpłatne szkolenie: E-Recepty i porada pielęgniarska od A do Z w praktyce

 

Szanowni Państwo,

 

mając na uwadze aktualnie zaistniałą sytuację epidemiologiczną związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 i zalecenia GIS oraz podejmując działania prewencyjne mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się zakażenia, w imieniu Pani Anny Dudzińskiej Przewodniczącej WOIPIP, uprzejmie informuję, że szkolenie zaplanowane na dzień 21. 03.2020 nt.: ”Porada pielęgniarska od A do Z w praktyce” zostaje odwołane.

 

 

Szanowni Państwo,

W imieniu Pani Anny Dudzińskiej Przewodniczącej WOIPiP oraz Polskiego Centrum Edukacji – Anna Osińska serdecznie zapraszamy członków WOIPiP na kolejną edycję bezpłatnego szkolenia „E-Recepty i porada pielęgniarska od A do Z w praktyce” , które odbędzie się 21 marca 2020 w godz. 9.00 – 17.00 w siedzibie WOIPiP ul. Żelazna 59, VII piętro.

Ilość miejsc jest ograniczona, a swoje zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: merytoryczny@woipip.pl  w tytule: szkolenie recepty.

Prowadzącym szkolenie jest Pan Jerzy Krukowski – mgr pielęgniarstwa, spec. pielęgniarstwa opieki paliatywnej, kierownik kursów Wywiad i badanie fizykalne oraz Ordynowanie leków i wypisywanie recept oraz wieloletni praktyk, biegły sądowy z zakresu pielęgniarstwa.

 Agenda szkolenia

Szczegółowa  tematyka szkolenia

 

Serdecznie zapraszamy!

Konferencja: Kino dla Położnej

Drodzy Państwo,

biorąc pod uwagę najnowsze rekomendacje GIS-u i mając na uwadze, prawidłowy przebieg spotkań organizowanych przez Bayer i chcąc zapewnić wysoką frekwencję podczas Naszych spotkań, podjęliśmy decyzję, że Kino dla Położnych” w dniu 17 marca zostanie przeniesione na inny termin, o którym Państwa w krótce poinformujemy.

 

 

zaproszenie

 

Konferencja Łódź SŁUGA BOŻA STANISŁAWA LESZCZYŃSKA

zaproszenie

Spotkanie dot. Szkolenia dla pielęgniarek i położnych

Szanowni Państwo,

w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia zdrowia publicznego z punktu widzenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-Co V-2 spotkanie edukacyjne organizowane przez Pelargos Sp. z o. o, przy współpracy z Warszawską Izbą Pielęgniarek i Położnych zaplanowane na dzień 15 kwietnia 2020 roku o tematyce:

 1. „NDT- Bobath czy metoda Vojty – która z metod rehabilitacji niemowląt jest lepsza”
 2. „Czynnościowe zaburzenia pokarmowe u niemowląt”

w budynku Oxford Tower przy ulicy Chałubińskiego 8, sala nr 2 w Warszawie zostaje odwołane.

Osoby, które zadeklarowały udział w szkoleniu zostaną poinformowane o  nowym terminie spotkania.

 

Zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze!

 

 

Z wyrazami szacunku,

_________________
Małgorzata Czerwonka
Młodszy Kierownik Projektu

 

 

 

Zapraszamy do udziału w Spotkaniu Edukacyjnym zorganizowanym we współpracy z Warszawską Izbą Pielęgniarek i Położnych

Zaproszenie skierowane jest do

PIELĘGNIARKI i POŁOŻNE

z oddziałów:

pediatrycznych, rehabilitacyjnych, noworodkowych, ginekologiczno-położniczych, neonatologicznych, intensywnej terapii , chirurgii , neurologicznych, urologicznych, psychiatrii, pulmonologicznych, izby przyjęć, szkół rodzenia, POZ i innych.

Termin:         15. 04. 2020 r. (środa)

Godzina:       10:00 – 14:00

Miejsce:        Budynek Oxford Tower Warszawa, ul. Chałubińskiego 8, sala nr 2 Reckitt Benckiser (Poland) S.A.NDT- Bobath czy metoda Vojty – która z metod rehabilitacji niemowląt jest lepsza.

Wykład wygłosi dr n. o zdr. Anna Talar                                                                                               

Berlin-Chemie/Menarini Polska Sp. z o.o.

Czynnościowe zaburzenia pokarmowe u niemowląt.

Wykład wygłosi mgr Magdalena Bartold

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy kierować bezpośrednio

do Małgorzaty Czerwonka z firmy Pelargos

pod numerem: 602 735 704

e-miał: m.czerwonka@pelargos.com.pl

Wszystkie uczestniczki otrzymają:

certyfikat uczestnictwa w niniejszym spotkaniu

skrypty tematyczne

poczęstunek

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Wykład organizowany jest w ramach cyklicznej współpracy z WOIPiP.

załącznik

 

 

 

 

 

Akademia Opieki Długoterminowej

Szanowni Państwo,

W weekend 21-22.03 po raz kolejny organizujemy w Warszawie szkolenie dla pielęgniarek z cyklu Akademia Opieki Długoterminowej.

Serdecznie zapraszamy pielęgniarki na szkolenie obejmujące praktyczne aspekty żywienia, leczenia ran i rehabilitacji. Szkolenie jest bezpłatne, przeznaczone dla osób posiadających uprawnienia do odwiedzania pacjentów w domu.

Cykl uzyskał honorowy patronat Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz patronat medialny Magazynu Pielęgniarek i Położnych. Pozostali partnerzy to: POLSPEN, Stowarzyszenie Udarowcy, Convatec, Krajowa Izba Fizjoterapeutów, Stowarzyszenie Apetyt na życie.

Szkolenia odbyły się już w 8 miastach z wielkim sukcesem, a w 2020 planujemy kolejne 25 spotkań, aby dotrzeć z edukacją do każdego województwa. Dla przyjezdnych zapewniamy nocleg.

Obowiązuje rejestracja poprzez stronę: https://www.pielegniarki.prenatalis-polska.pl/

program

zaproszenie

 

Warsztaty organizowane pod patronatem NRPiP. Nowe lokalizacje i terminy to:

 

L.p. MIASTO TERMIN
1 Łódź 8-9.02
2 Białystok 15-16.02
3 Olsztyn 22-23.02
4 Wodzisław Śl. 29.02-01.03
5 Rzeszów 7-8.03
6 Warszawa 21-22.03
7 Szczecin 18-19.04
8 Wrocław 25-26.04

 

II Ogólnopolska Konferencja Pielęgniarka i Położna w POZ
„Rola i zadania pielęgniarki i położnej w realizacji świadczeń POZ”

II Ogólnopolska Konferencja Pielęgniarka i Położna w POZ
„Rola i zadania pielęgniarki i położnej w realizacji świadczeń POZ”
Centrum Konferencyjne PIAP al. Jerozolimskie 202
Warszawa, 27 marca 2020

1. „Opieka koordynowana” – mgr Sławomir Jagieła, MBA – Prorektor ds. Interesariuszy Zewnętrznych. Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej. Dyrektor Instytutu Zdrowia i Spraw Społecznych. Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia.
2. „Wpływ procesu akredytacji POZ na opiekę pielęgniarską i funkcjonowanie podmiotu” – Dariusz Chmielewski, MBA – Prezes Zarządu D&G Consulting Sp. z o.o. Praktyk i ekspert rynku medycznego z ponad 20 letnim stażem zawodowym zdobytym zarówno podczas pracy w centralnej jednostce resortu zdrowia (Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia) oraz firmach doradczych świadczących profesjonalne usługi doradcze dla podmiotów leczniczych. Kierownik projektów dla kilkuset przychodni, szpitali i innych podmiotów rynku medycznego w zakresie przygotowania do procesu akredytacji Ministra Zdrowia
3. „Wszystko o receptach” – Jerzy Krukowski, mgr pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa opieki paliatywnej, kierownik kursów Wywiad i badanie fizykalne oraz Ordynowanie leków i wypisywanie recept oraz wieloletni praktyk, biegły sądowy z zakresu pielęgniarstwa\
4. „Jak rozmawiać o szczepieniach” – dr med. Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń, Prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń, Stowarzyszenie Higieny Lecznictwa
5. Radzenie sobie z przemocą, Sytuacje kryzysowe – Kornela Oblińska, inspektor Policji w stanie spoczynku, doktor nauk społecznych w dziedzinie zarządzania w środowisku informacyjnym. Członkini ogólnopolskich projektów naukowych w zakresie przeciwdziałania i zwalczania przestępczości
6. Radzenie sobie z przemocą, Postawy i podstawy prawne – Katarzyna Kowalska, Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe
7. „Komunikacja z trudnym pacjentem” – Zuzanna Rohn, trener umiejętności menedżerskich, rozwoju osobistego, audytor systemu zarządzania jakością w ochronie zdrowia
8. Prowadzenie dokumentacji elektronicznej – kilka przykładów, dzielenie się doświadczeniami

 

XIV Ogólnopolska Konferencja Położniczo-Neonatologiczno-Pediatryczna

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na:

XIV Ogólnopolska Konferencja Położniczo-Neonatologiczno-Pediatryczna

„Współczesna opieka medyczna nad matką i dzieckiem”

23 – 26 kwietnia 2020 r. Jastrzębia Góra Hotel Astor

Program:

 • „Czy  sposób karmienia noworodka i niemowlęcia   chroni przed  rozwojem  alergii, infekcji i innych   przewlekłych  chorób  zapalnych” – dr n. med. Danuta Myłek, specjalista w zakresie alergologii i dermatologii. Jest jedynym polskim członkiem naukowym prestiżowej alergologicznej organizacji naukowej: American College of Asthma, Allergy and Clinical Immunology. Współtworzyła Polski Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią
 • „Profilaktyka raka sutka w okresie ciąży i laktacji – jak się badać” – mgr Joanna Woźniak, położna, instruktor profilaktyki raka piersi, pedagog promocji zdrowia
 • „Hipnoterapia w porodzie i po porodzie” – Kaja Krawczyk, jedyna w Polsce magister Hipnoterapii Klinicznej ze specjalizacją Hypnobirthing (Hipnorodzenie) z tytułem zdobytym na University of West London w Wielkiej Brytanii. Jestem nauczycielką hypnobirthing oraz założycielką Hypnos Institute
 • „FASD – nowe wyniki dotyczące zespołów zaburzeń, związanych z następstwami spożywania alkoholu przez kobiety ciężarne. Rola pielęgniarek i położnych” – Agata Białas, mgr pielęgniarstwa, doktorantka II roku studiów doktoranckich Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Wydziale Nauk o Zdrowiu, autorka publikacji w czasopismach branżowych („Położna. Nauka i Praktyka”, „Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie”, „Położna”)
 • „Wpływ przetwarzania bodźców sensorycznych na rozwój dziecka” – mgr Joanna Agapow,  nauczyciel dyplomowany, pedagog specjalny, certyfikowany Terapeuta Integracji Sensorycznej, członek PSTIS SI
 • „W jakim wieku można rozpoznać depresję u dziecka?” – dr n. med. Izabela Łucka, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta, superwizor – aplikant Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zatrudniona w Klinice Psychiatrii Rozwojowej, Zaburzeń Psychotycznych i Wieku Podeszłego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży.  Kieruje Oddziałem Psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży
 • „Wkłucia obwodowe i centralne u dzieci” – dr n. o zdr. Katarzyna Wójtowicz, Koordynator Leczenia Onkologicznego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, w Klinice Hematologii, Onkologii Dziecięcej
 • „Nowości w zakresie pielęgnacji noworodków i niemowląt” – Aneta Muczyń
 • „Rozwój posturalny od poczęcia do wieku młodzieńczego” – Grażyna Nowak, fizjoterapeuta, Fizjostargard

WARSZTATY:

 • Warsztaty relaksacyjne w oparci o hipnozę – Kaja Krawczyk, jedyna w Polsce magister Hipnoterapii Klinicznej ze specjalizacją Hypnobirthing (Hipnorodzenie) z tytułem zdobytym na University of West London w Wielkiej Brytanii. Jestem nauczycielką hypnobirthing oraz założycielką Hypnos Institute
 • Wypalenie zawodowe – Zuzanna Rohn, trener umiejętności menedżerskich, rozwoju osobistego, audytor systemu zarządzania jakością w ochronie zdrowia

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie www.pce.com.pl w zakładce szkolenia i konferencje oraz u organizatora pod nr tel. 22 890 20 01 e-mail: pce@pce.com.pl

 

 

 

 

 

 

III Wrocławskie Sympozjum Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych.

Szanowni Państwo!

Mam zaszczyt zaprosić na III Wrocławskie Sympozjum Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych.
„Razem dla bezpieczeństwa pacjenta”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że tegoroczne Sympozjum będzie szczególne ze względu na szerszy zakres tematyki i obecność sesji dla pielęgniarek anestezjologicznych.

Tegoroczne Sympozjum poświęcone jest przedstawieniu najnowszych metod stosowanych w chirurgii minimalnie inwazyjnej oraz ukazaniu współpracy zespołu chirurgicznego z zespołem anestezjologicznym w działaniu dla dobra pacjenta. Tematyka Sympozjum obejmować będzie zagadnienia z zakresu chirurgii minimalnie inwazyjnej, chirurgii ogólnej, onkologicznej, urologii, ginekologii, chirurgii naczyniowej, neurochirurgii, ortopedii oraz kardiochirurgii.

Chciałabym, aby piękno miasta Wrocławia, szeroki zakres tematyczny konferencji oraz możliwość wymiany doświadczeń podczas spotkań towarzyskich pozwoliły Państwu zapamiętać III Wrocławskie Sympozjum Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych jako niezwykle wartościowe naukowo ale także spędzone w miłym towarzystwie wydarzenie.

Serdecznie zapraszam i z radością oczekuje Państwa we ‚Wrocławiu – Mieście Spotkań‚ w dniach 24-25.04.2020 r.

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

Izabela Szwed

 

 

Rejestracja oraz szczegółowe informacje dotyczące Sympozjum dostępne są na stronie: https://wspo.pl/

I Krajowa Konferencja Naukowa pt. „Nowoczesne spojrzenie na opiekę, leczenie i rewitalizację osób w wieku podeszłym”

Szanowni Państwo!

Wydział Nauk o Zdrowiu Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku  serdecznie zaprasza na I Krajową Konferencję Naukową pt. „Nowoczesne spojrzenie na opiekę, leczenie i rewitalizację osób w wieku podeszłym” , która odbędzie się w dniu 14 maja 2020 r.

Informacje dotyczące Konferencji  znajdują się w Komunikacie 1.

 komunikat

 

Szkolenie „Akademia Opieki Długoterminowej”

Szanowni Państwo,

kontynuując cykl szkoleń pt. „Akademia Opieki Długoterminowej”, Firma Nutricia pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych zaprasza do zapisywania na warsztaty –nowe terminy i lokalizacje.

W załączeniu zaproszenie na bezpłatne, dwudniowe szkolenie oraz program szkolenia. Prosimy o zamieszczenie informacji na stronie OIPiP.

program

plakat

 

Program w zakresie edukacji i profilaktyki depresji poporodowej
w makroregionie centralnym

 

Szanowni Państwo,

Centrum Medyczne „Żelazna” w Warszawie realizuje projekt pod nazwą „Program w zakresie edukacji i profilaktyki depresji poporodowej w makroregionie centralnym” w ramach V Osi priorytetowej Wsparcie dla obszaru zdrowia, Działanie 5.1 Programy profilaktyczne, z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.

W ramach projektu planujemy przeprowadzić działania edukacyjno-szkoleniowe skierowane
do personelu medycznego POZ (w tym pielęgniarek i położnych) z województwa mazowieckiego

w zakresie wczesnej identyfikacji depresji poporodowej oraz stosowania formularza Edynburskiej Skali Depresji Poporodowej, które mogą być przydatne w Państwa pracy zawodowej oraz pomogą Państwu wdrożyć program polityki zdrowotnej pn. „Program w zakresie edukacji i profilaktyki depresji poporodowej”.

W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Państwa do współpracy w realizowanym przez nas projekcie. W ramach współpracy oferujemy udział w bezpłatnym szkoleniu dla 3-8 osób personelu medycznego (położnych/pielęgniarek; w przypadku wolnych miejsc – lekarzy rodzinnych) oddelegowanych
z przychodni. Szkolenie będzie składało się z dwóch modułów: e-learning oraz 6h godzin szkolenia stacjonarnego. Podczas szkolenia stacjonarnego zapewnimy uczestnikom niezbędne materiały szkoleniowe oraz lunch. Ponadto zadaniem osoby zarządzającej przychodnią będzie wyznaczenie 3-4 osób, które po odbyciu naszego szkolenia, podejmą działania profilaktyczne w zakresie depresji poporodowej podczas wizyt patronażowych. Dla każdej z tych osób przewidziany jest  dodatek zadaniowy za realizację zadań związanych z programem w wysokości 150 zł brutto (z kosztami pracodawcy) za miesiąc (od 01.01.2020 przez okres 30 miesięcy).

Zachęcamy Państwa do podjęcia współpracy w naszym projekcie i zgłoszenia swojej oferty
w organizowanym naborze placówek POZ. Szczegółowe informacje dotyczące współpracy znajdą Państwo na naszej stronie internetowej (linki poniżej). W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Informacje o projekcie:

https://www.szpitalzelazna.pl/przystanek-mama-profilaktyka-depresji-poporodowej/

Informacje o naborze placówek POZ:

https://www.szpitalzelazna.pl/wp-content/uploads/2019/10/konkurs-POZ.pdf

 

Osoba do kontaktu:

dr Dorota Sys

Kierownik Projektu

e-mail: d.sys@szpitalzelazna.pl

telefon: 22 25 59 918

 

Szkoleniu e-learningowe Zaburzenia emocjonalne kobiet w okresie okołoporodowym.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy wszystkie położne i pielęgniarki do udziału w szkoleniu e-learning Zaburzenia emocjonalne kobiet w okresie okołoporodowym.

Z przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia danych statystycznych wynika, że na depresję poporodową choruje, aż co 10. kobieta. Monitorowanie zaburzeń nastroju

u matki jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania zaburzeniom psychicznym i zachowania u dzieci. Dlatego w standardzie organizacyjnym opieki okołoporodowej zaproponowano, aby rozpoznanie ryzyka depresji miało miejsce w I i III trymestrze ciąży oraz miesiąc po porodzie, w trakcie wizyty patronażowej.

 

Temat zaburzeń emocjonalnych, typowe objawy depresji, zaburzeń lękowych, sposoby oceny ryzyka wystąpienia depresji i zaburzeń nastroju w okresie okołoporodowym, Edynburską Skalę Depresji Poporodowej (EPDS) razem z zalecaną metodą jej stosowania oraz algorytmy postępowania przybliży Pani dr hab. Beata Pięta – Prezes Polskiego Towarzystwa Położnych oraz Pani Joanna Krzyżanowska-Zbucka – Ordynator Oddziału Zapobiegania Nawrotom Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, która przyjmuje pacjentki z depresją w ciąży i poporodową.

Patronat merytoryczny nad szkoleniem objęło Polskie Towarzystwo Położnych i Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Pediatrycznych. Partnerem programu edukacyjnego jest Nestle.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu oraz do zamawiania materiałów edukacyjnych do pracy z ciężarnymi i matkami oraz dla bliskich i partnerów kobiet z depresją w ciąży i poporodową w serwisie www.edukacjapacjenta.pl.

załącznik

 

 

Ośrodek Kształcenia Kadr „HIPOKRATES” w Kielcach

INFORMACJA O SPECJALIZACJI finansowanej przez MZ

W DZIEDZINIE OCHRONY ZDROWIA PRACUJĄCYCH

dla pielęgniarek

Ośrodek Kształcenia Kadr „HIPOKRATES” w Kielcach informuje, że rozpoczynamy nabór na specjalizację finansowaną ze środków Ministerstwa Zdrowia, która rozpocznie się jeszcze  w bieżącym roku.

25 osób, które otrzymają najwyższą ilość punktów z egzaminu wstępnego-testowego, będą realizować szkolenie nieodpłatnie.

Istnieje możliwość przyjęcia osób poza limitem miejsc finansowanych ze środków publicznych – pełnopłatnych pod warunkiem zdania pozytywnie egzaminu testowego.

Wymagane dokumenty w SYSTEMIE SMK

 1. Złożony poprawnie wniosek  do specjalizacji.
 2. Zaświadczenie o aktualnym zatrudnieniu i minimum 2 letnim stażu pracy w zawodzie, potwierdzone przez pracodawcę – załącznik niezbędny przed kwalifikacją.

Wnioski niekompletne będą odsyłane do uzupełnienia.

Niekompletne nie będą brać udziału w kwalifikacji wstępnej.

Termin składania wniosków do 15 grudnia 2019r.

Termin może być wydłużony, jeśli pozwoli na to umowa podpisana z MZ.

Informujemy, że do każdego rodzaju specjalizacji wymagany jest kurs specjalistyczny

Wywiad i badanie fizykalne dla pielęgniarek i położnych, oraz inne wymagane programem.

W przypadku w/w specjalizacji kurs specjalistyczny Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

dla pielęgniarek i położnych.

Kursy w/w mogą być ukończone w trakcie trwania specjalizacji i nie są warunkiem do dopuszczenia do kwalifikacji.

 • Wszystkie informacje dotyczące w/w specjalizacji mogą Państwo uzyskać osobiście
  w siedzibie Ośrodka/ telefonicznie –  041/ 341-52-65, lub na stronie internetowej:
  www.hipokrateskielce.pl

Zainteresowanych zapraszamy!

 ANKIETA

Nazywam się Agnieszka Smerdka, jestem położną i studentką Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Prowadzę badania na temat zawodu położnej.

Zwracam się z uprzejmym prośbą o udostępnienie anonimowej ankiety dla położnych na Państwa stronie internetowej oraz w miarę możliwości na funpage na facebooku.

Udział w ankiecie jest dobrowolny, a zebrane dane zostaną wykorzystane do celów naukowych.

 

Poniżej przesyłam link do ankiety.

Z poważaniem:

Agnieszka Smerdka

link do ankiety https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdmGbdF-wuDyIuDi2M7MAIEehSM7eMAFopkOm9ALd77py8AEg/viewform?usp=sf_link

 

 

 

Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych w Warszawie- Pielęgniarstwo

załącznik