W Teatrze Ateneum w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Finału XII Konkursu Pielęgniarka Roku 2016.

Jego temat przewodni to „BEZPIECZNA PIELĘGNIARKA = BEZPIECZNY PACJENT”.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie. W uroczystości wzięli udział: Józefa Szczurek-Żelazko- Wiceminister Zdrowia, Elżbieta Lanc- Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Zofia Małas – Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Maria Kózka- Konsultant Krajowy w dziedzinie Pielęgniarstwa, Beata Cholewka – Dyrektor Departamentu Zdrowia, Maria Królak- Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, Elżbieta Madajczyk- Przewodnicząca Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

 Z przyjemnością informujemy, że koleżanka Anna Boguszewska zatrudniona w SP Szpitalu Klinicznym Im. Prof. W. Orłowskiego w Warszawie, w etapie wojewódzkim konkursu uzyskała największą liczbę punktów i reprezentowała nas w finale konkursu. Gratulujemy Koleżance.

 Tytuł Pielęgniarki Roku 2016 uzyskała koleżanka Kinga Nowak zatrudniona w szpitalu powiatowym w Chrzanowie, drugie miejsce zajęła Renata Nowak pracująca w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, trzecie Paulina Wróbel zatrudniona w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu.

W imieniu Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych składamy koleżankom serdeczne gratulacje.