Najciekawsze konferencje – zaproszenia, relacje

Wiesz o ciekawym wydarzeniu, chcesz aby Twoja konferencja znalazła się tutaj? Napisz do nas: woipip@woipip.pl

 

Webinarium Zalecenia dla położnych rodzinnych/położnych POZ dotyczące postępowania w stanie epidemii SARS–CoV–2

Webinarium Zalecenia dla położnych rodzinnych/położnych POZ dotyczące postępowania w stanie epidemii SARS–CoV–2 z udziałem Pani dr hab. Grażyny Iwanowicz-Palus, Konsultanta Krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego oraz dr Grażyny Bączek, Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego oraz Olgi Ślifirskiej – psychologa.

https://www.mazowieckie.edukacjapoloznej.pl/

 

Patronat nad cyklem webinariów objęło Polskie Towarzystwo Położnych.

 


Odstąpienie od udziału w XV Ogólnopolskiej Konferencji Dyrektorów ds. Pielęgniarstwa, Pielęgniarek Naczelnych i Przełożonych.

 

 


Zaproszenie na studia podyplomowe „Niekomercyjne Badania Kliniczne – projektowanie, realizacja i zarządzanie”

Szanowni Państwo,

w imieniu kierownika projektu dr Antoniny Dziedzic-Danel oraz kierownika studiów podyplomowych prof. dr hab. Anny Wiela-Hojeńskiej, mam przyjemność przesłać zaproszenie (w załączeniu) na studia podyplomowe pn. Niekomercyjne Badania Kliniczne – projektowanie, realizacja i zarządzanie”, które prowadzone będą na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (pierwsza edycja, 10.2020 – 06.2021). Unikalny kierunek studiów z szerokim zakresem zagadnień związanych z niekomercyjnymi badaniami klinicznymi.

Studia podyplomowe skierowane są do pracowników podmiotów leczniczych realizujących szpitalne usługi medyczne oraz pracowników organów założycielskich podmiotów leczniczych, m.in. lekarzy-badaczy, koordynatorów, personelu pomocniczego, ekonomistów, statystyków, prawników. Szczegółowe informacje o studiach podyplomowych oraz warunkach rekrutacji znajdują się na stronie internetowej: http://www.studiabadaniakliniczne.umed.wroc.pl/ .

Rejestracja kandydatów zaplanowana jest od 8 września 2020r. od godziny 10:00 do 10 września 2020r. do godziny 10:00.

Studia podyplomowe są częścią projektu „Akademia Badań Klinicznych – rozwój kompetencji zespołów badawczych w podmiotach leczniczych świadczących usługi szpitalne oraz lekarzy zatrudnionych w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej”,
nr PO WR.05.02.00-00-0008/19-00, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Oś Priorytetowa V.

 

zaproszenie


Zaproszenie na bezpłatne Szkolenie Online – firma Pelargos

 

Szanowni Państwo,

 

w nawiązaniu do naszych wspólnych działań odnośnie szkoleń,

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie on-line dla Pielęgniarek i Położnych pt. „ Pielęgnacja noworodka w warunkach domowych”

link: https://elearning.easygenerator.com/55a74aa3-0974-4d62-8f71-d5e08f69e818

Ze względu na dotychczasową sytuację epidemiologiczną  w kraju, Pelargos organizuje  tylko i wyłącznie szkolenia on-line minimum do końca roku 2020.

 

 

Z wyrazami szacunku,

koordynator projektu

_________________
Małgorzata Czerwonka

Mob.: +48 604 643 856
Mob.: +48 602 735 704
m.czerwonka@pelargos.com.pl

Zaproszenie na debatę

 

Szanowni Państwo,

Ostatnie wydarzenia w kraju i na świecie postawiły nas w obliczu ogromnych zmian – zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Firma Skamex, będąc na co dzień związana z branżą medyczną bardzo wyraźnie dostrzega wymagania i potrzeby personelu, wynikające z trudnej sytuacji w szpitalach.

Jakiś czas temu mieliśmy okazję wspomnieć, że nasza firma jest partnerem i współorganizatorem akcji zainicjowanej przez redakcję „Gazety Wyborczej” pod hasłem „Pod Dobrą Opieką”. Idea tej kampanii wydaje się teraz jeszcze mocniejsza. W związku z jej przebiegiem chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na to, jak ważny jest zawód pielęgniarki dla każdego z nas.

W ramach kontynuacji wspomnianej kampanii – mając na względzie bezpieczeństwo oraz cenny czas personelu – planowane wcześniej debaty przeniesione zostaną do sfery online. W związku z tym chcielibyśmy serdecznie zaprosić Panią do udziału w debacie „Bezpieczeństwo w zawodzie pielęgniarki i położnej”, w której duży nacisk zostanie położony na aspekty pracy w warunkach pandemii.

Wspomniana dyskusja jest o tyle wyjątkowa, że pozwoli na wymianę doświadczeń ekspertów i odbiorców z całej Polski, a głównymi jej uczestnikami będą dyrektorzy szpitali, przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, przedstawiciele urzędów, niezależni eksperci, a przede wszystkim pielęgniarki i położne, które będą miały okazję wyrazić swoje potrzeby.

Pierwsza debata odbędzie się już 8 września w godzinach 17.30-19.00. Aby wziąć udział w powyższym wydarzeniu należy zarejestrować się, klikając w link: https://cutt.ly/vfxHJuF.

Dodatkowo – firma Skamex przygotowała dla uczestników wydarzenia coś specjalnego. Udział w każdej z debat organizowanych w ramach akcji „Pod Dobrą Opieką” wiąże się z otrzymaniem dostępu do jednego videoszkolenia z cyklu „Akademia Skamex”.

To seria edukacyjna, zawierająca 6 unikalnych videowykładów prowadzonych przez lek. Sławomira Gondka. Każdy z filmów porusza istotne problemy współczesnego pielęgniarstwa i wskazuje konkretne rozwiązania, które są na nie odpowiedzią.

Tematem pierwszego ze szkoleń, które udostępnimy uczestnikom debaty będzie wykład pt.: „Jak usprawnić pracę, zachowując bezpieczeństwo pacjenta i swoje? – Szczególnie w kontakcie z pacjentami chorymi na COVID-19 oraz pacjentami przebywającymi długookresowo w szpitalu.”

Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się online – na naszym wydarzeniu. Jeszcze raz serdecznie zapraszam. W przypadku pytań – pozostaję do dyspozycji.

program

 


Webinarium RODO

Prometriq Akademia Zarządzania zaprasza wszystkie osoby prowadzące indywidualne praktyki lekarskie, stomatologiczne i pielęgniarskie, a także pracowników podmiotów medycznych na bezpłatne webinarium „RODO w Twojej praktyce”, dzięki któremu uzyskają Państwo możliwość uporządkowania dokumentacji RODO zgodnie z aktualnymi wytycznymi.

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu „Intensywny kurs menedżerski dla pracowników ochrony zdrowia” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatnie publikację „RODO w twojej praktyce. Pytania i odpowiedzi”, materiały szkoleniowe (pendrive i prezentacja) oraz certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę.

16.09.2020, godzina 10:00

Zapisy: sekretariat@prometriq.pl. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Z pozdrowieniami

mgr inż. Sylwia Miezio
Inspektor Ochrony Danych

 


eProInfantis 2020 International – 8-9 października 2020 | Konferencja „Żywienie a zdrowie prokreacyjne kobiety” – 6 listopada 2020r.

 

 1. Międzynarodowa konferencja pediatryczno-neonatologiczna eProInfantis 2020 International, 8-9 października br., 

Proinfantis to cykl konferencji naukowo-szkoleniowych skierowanych do pediatrów, neonatologów, położnych i pielęgniarek. Poprzednie (stacjonarne) edycje konferencji cieszyły się dużą popularnością (średnio ponad 300 osób), jednak ostatnią edycję (eProInfantis 2020) zorganizowaliśmy w dniu 19 czerwca 2020r. w formie konferencji online ze streamingiem na żywo. Oczywiście przyczyną zmiany formy Konferencji była pandemia wirusa SARS-CoV-2, która spowodowała niemałe zmiany w naszym życiu osobistym i zawodowym, co zapewne dotyka Państwa na co dzień.

 

eProInfantis 2020 okazał się bardzo dużym sukcesem, a liczba uczestników przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Osoby które nie mogły wziąć udziału w obradach w dniu 19 czerwca otrzymały możliwość uzupełnienia pominiętych wykładów w ciągu 2 tygodni, w celu uzyskania certyfikatu z punktami edukacyjnymi. Takie elastyczne podejście w połączeniu z bezpieczeństwem (w obecnej sytuacji epidemiologicznej uczestnicy mają możliwość wysłuchania wykładów w bezpiecznych warunkach, bez kontaktu z innymi osobami), wygodą (możliwość wzięcia udziału w konferencji „bez wychodzenia z domu” z dowolnego miejsca na Ziemi), oszczędnością czasu (uczestnicy nie tracą czasu na dojazd do miejsca gdzie odbywa się konferencja), oszczędnością pieniędzy (niższa opłata za udział w konferencji w porównaniu do stacjonarnej konferencji oraz brak kosztów dojazdu i noclegu) oraz dostępem do nagranych wykładów spowodowały, że zainteresowanie ze strony uczestników było bardzo duże, a oceny wydarzenia bardzo pozytywne.

 

eProInfantis 2020 International to konferencja z udziałem wykładowców zagranicznych oraz tłumaczeniem symultanicznym ze streamingiem na żywo. Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 października 2020r. Na czwartek 8 października mamy zaplanowane e-warsztaty praktyczne w godzinach popołudniowych, natomiast w piątek 9 października całodniowe obrady. Jesteśmy w trakcie tworzenia programu, który wkrótce ujrzy światło dzienne. Liczymy, że kolejne wydarzenie z cyklu eProInfantis spotka się z równie pozytywnym odbiorem wśród Państwa.

 

Szczegółowe informacje oraz rejestracja:

https://www.proinfantis.pl/

https://www.facebook.com/proinfantis/

 

 1. II Konferencja „Żywienie a zdrowie prokreacyjne kobiety”, 6 listopada 2020r.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji Konferencji pt. „Żywienie a Zdrowie Prokreacyjne Kobiety”. Tematyka Konferencji wpisuje się w najnowsze trendy naukowe i praktyczne, które dotyczą wpływu diety na zdrowie człowieka.

 

Przy udziale wybitnych postaci ze świata nauki, którzy przyjęli nasze zaproszenie do udziału w spotkaniu, chcemy przedstawić najnowszą wiedzę na temat nutrigenomiki, wpływu mikrobioty na zdrowie człowieka, znaczenia prawidłowej podaży folianów, żelaza i witamin dla zdrowia prokreacyjnego kobiety. Tematem spotkania będzie też współzależność potencjału genetycznego człowieka i diety oraz ich korelacja z rozwojem wewnątrzmacicznym płodu. Prawidłowe żywienie kobiety ma ogromny wpływ za zdrowie prokreacyjne i zdrowie przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że dobór tematów i wykładowców zapewni najwyższy poziom Konferencji i spełni Państwa oczekiwania.

 

Konferencja skierowana jest do lekarzy (ginekologów, położników, pediatrów, neonatologów), dietetyków, farmaceutów oraz położnych i osób zainteresowanych zdrowym odżywianiem.

 

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w formie konferencji online ze streamingiem na żywo. Nowa odsłona Konferencji to merytoryczne prelekcje z udziałem wykładowców z całej Polski, ale także dyskusje po zakończeniu każdej sesji (uczestnicy będą mogli zadawać pytania na live-czacie).

 

Głównymi zaletami konferencji w takiej formie są: bezpieczeństwo (w obecnej sytuacji epidemiologicznej uczestnicy mają możliwość wysłuchania wykładów w bezpiecznych warunkach, bez kontaktu z innymi osobami), wygoda (możliwość wzięcia udziału w konferencji „bez wychodzenia z domu” z dowolnego miejsca na Ziemi), oszczędność czasu (uczestnicy nie tracą czasu na dojazd do miejsca gdzie odbywa się konferencja), oszczędność pieniędzy (niższa opłata za udział w konferencji w porównaniu do stacjonarnej konferencji oraz brak kosztów dojazdu i noclegu) oraz dostęp do nagrań wykładów  przez okres 12 miesięcy.

 

Mamy nadzieję, że nowa forma konferencji online spotka się z Państwa akceptacją.

 

Szczegółowe informacje oraz rejestracja:

https://zywienieaprokreacja.pl/

https://www.facebook.com/zywienieaprokreacja/

program

Pozdrawiam serdecznie,
Best regards,

mgr inż. Tomasz Pikuła
kom: +48 667 367 128
e-mail: tpikula@ump.edu.pl
Katedra i Klinika Neonatologii
ul. Polna 33, 60-535 Poznań
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Tomasz Pikuła, Msc
phone: +48 667 367 128
e-mail: tpikula@ump.edu.pl
Department of Neonatology
33, Polna Street, 60-535 Poznań, Poland
Poznan University of Medical Sciences

 

 


Webinarium Dla Położnych – Nowości w Ginekologii i Położnictwie. Cz. II

 

Koleżanki i Koledzy,

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że w dniu 18 września br. o godzinie 13.30 rozpocznie się druga część dedykowanego dla Położnych webinarium „Nowości w ginekologii i położnictwie”.

Podjęliśmy się realizacji tego projektu edukacyjnego z dużym zapałem wynikającym z ogromnego szacunku jakim darzymy PT Przedstawicieli tej grupy zawodowej a także z naszego przekonania o niemożliwej do przeceniania roli jaką odgrywają Położne w ochronie zdrowia współczesnych kobiet. Wielce dla nas zaszczytne pozytywne opinie uczestników o pierwszym Webinarium, które odbyło sie 19 czerwca, zmobilizowały nas do kontynuacji tego cyklu i przygotowania drugiej części tej konferencji. Uwzględniliśmy w niej nowe tematy w dużej części zasugerowane nam przez Was po pierwszym spotkaniu.  Webinarium będzie realizowane na żywo i będzie miało charakter w pełni interaktywny z możliwością zadawania nam pytań, na które po każdej sesji odpowiemy. Gorąco zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu –  rejestracja możliwa jest na stronie www.polozna.alltus.pl.

Ciesząc się na kolejne spotkanie z Państwem 18 września,
przesyłamy wyrazy szacunku i sympatii.

Prof. dr hab. Violetta Skrzypulec-Plinta

Prof. dr hab. Tomasz Paszkowski

 

 


IV OGÓLNOPOLSKIE E-FORUM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

 

Szanowni Państwo,
w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu IV Ogólnopolskiego Forum Pielęgniarki i Położnej do sieci i zaprezentowaniu konferencji w wersji online.
Udział będzie bezpłatny – wszyscy uczestnicy, którzy wpłacili opłatę konferencyjną – otrzymają zwrot 100% środków. Zapraszamy do śledzenia zmian na stronie www.fpp.edu.pl i do udziału w IV Ogólnopolskim E-FORUM Pielęgniarki i Położnej z dostępem do wykładów w dniach 9 – 18 październik 2020 r. Każdy uczestnik E-FORUM otrzyma certyfikat, a my ze swojej strony gwarantujemy najwyższej klasy wykłady przedstawione przez największych ekspertów świata medycyny. Wszystkie nasze działania zostały skierowane na zapewnienie Państwu maksimum bezpieczeństwa i dostarczenie maksimum wiedzy jakże niezbędnej w Waszej codziennej pracy. Zapraszamy.

 


Bezpłatnej konferencji online „Główne problemy w opiece nad seniorem z perspektywy szpitala i jego rodziny”

 

Szanowni Państwo,

Fundacja Razem Zmieniamy Świat, w dniach 8-11 września 2020 r.,  zaprasza do udziału w bezpłatnej konferencji online „Główne problemy w opiece nad seniorem z perspektywy szpitala i jego rodziny”.

Celem Konferencji jest wymiana doświadczeń pomiędzy tymi jednostkami, które realizują program „Damy Radę – wyjdę ze szpitala i co dalej?” (https://damy-rade.info/profesjonalisci/projekt-dla-szpitali—wyjde-ze-szpitala-i-co-dalej-, wydyskutowanie najbardziej efektywnych rozwiązań wspierających rodzinę w opiece nad przewlekle chorym, przybliżenie założeń programu tym wszystkim, którzy jeszcze do niego nie przystąpili, a także nawiązanie do najbardziej aktualnych problemów funkcjonowania szpitala w kontekście opieki nad seniorem i zagwarantowania bezpieczeństwa epidemiologicznego w dobie pandemii.

Program: „Damy Radę – wyjdę ze szpitala i co dalej?”.

Honorowym Patronatem objęła go Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Uczestniczy w nim 80 placówek. Materiały edukacyjne projektu wykorzystywane są przez nie do realizacji Standardów Akredytacyjnych Centrum Monitorowania Jakości, konkretnie do standardu CO13: pacjenci i ich rodziny uzyskują niezbędną wiedzę do zrozumienia dalszego przebiegu leczenia i przystosowania do czynności ułatwiających życie codzienne oraz do standardu CO12: w szpitalu prowadzi się program edukacji zdrowotnej.

Więcej informacji o konferencji wraz  z linkiem rejestracyjnym

https://damy-rade.info/profesjonalisci/konferencja-online

 

W załączeniu baner/

program i zaproszenie na konferencję.

 


Model szkolenia  kadr administracyjnych na potrzeby  systemu ochrony zdrowia.

 

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, iż w Ministerstwie Zdrowia realizowany jest projekt pn. Opracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu szkolenia kadr administracyjnych na potrzeby systemu ochrony zdrowia, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Przedmiotowy projekt zakłada przeprowadzenie szkoleń przygotowujących do wykonywania czynności administracyjnych w podmiotach leczniczych.

Z uwagi, iż nadrzędnym celem projektu jest opracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu szkolenia kadr administracyjnych na potrzeby systemu ochrony zdrowia na rzecz podniesienia kompetencji osób zatrudnionych na stanowiskach administracyjnych w podmiotach leczniczych w zakresie m.in. prowadzenia dokumentacji medycznej, wyłoniony zostanie zespół ekspertów do wypracowania ww. modelu szkolenia.

Mając na uwadze powyższe informujemy, iż w dniu 11 sierpnia 2020 r. pod linkiem: https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/publication/view/1257930

w Bazie Konkurencyjności opublikowano ogłoszenie nr 1257930, pt. „Wypracowanie modelu szkolenia do wykonywania pracy na stanowisku sekretarka/rz medyczna/y lub na innym stanowisku, na którym realizowane są zadania związane m. in. z prowadzeniem dokumentacji medycznej w ramach prac zespołu ekspertów”, z terminem składania ofert do dnia 18 sierpnia 2020 r.

 

 

Z poważaniem

Departament Kwalifikacji Medycznych i Nauki

 


Monografia Naukowe podstawy standardu opieki okołoporodowej.

Szanowni Państwo

Zapraszamy do zapoznania się z monografią Naukowe podstawy standardu opieki okołoporodowej.

Wszystkim uczestnikom projektów Prometriq oraz instytucjom współpracującym oferujemy możliwość nabycia książki z bonifikatą.

Zamówienia objęte promocją przyjmujemy do 20 sierpnia 2020 r. Prosimy o wykorzystanie załączonego formularza. Zlecenia będą realizowane w kolejności zgłoszeń.

Nowy standard organizacyjny opieki okołoporodowej obowiązuje od 1 stycznia br. na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Naukowe podstawy standardu opieki okołoporodowej to obowiązkowa pozycja w gabinecie każdego lekarza-położnika i położnej.

Zapraszamy również do zakupu innych naszych publikacji w cenach promocyjnych.

Koszt wysyłki wynosi 12,30 zł za paczkę – dotyczy zamówień poniżej 10 egz., większe zamówienia wysyłamy bez opłat.

 

Szczegóły w załączniku.

Prometriq Akademia Zarządzania

 


IV OGÓLNOPOLSKIE E-FORUM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

Szanowni Państwo,

w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu IV Ogólnopolskiego Forum Pielęgniarki i Położnej do sieci i zaprezentowaniu konferencji w wersji online.

Udział będzie bezpłatny – wszyscy uczestnicy, którzy wpłacili opłatę konferencyjną – otrzymają zwrot 100% środków. Zapraszamy do śledzenia zmian na stronie www.fpp.edu.pl i do udziału w IV Ogólnopolskim E-FORUM Pielęgniarki i Położnej z dostępem do wykładów w dniach 9 – 18 październik 2020 r. Każdy uczestnik E-FORUM otrzyma certyfikat, a my ze swojej strony gwarantujemy najwyższej klasy wykłady przedstawione przez największych ekspertów świata medycyny. Wszystkie nasze działania zostały skierowane na zapewnienie Państwu maksimum bezpieczeństwa i dostarczenie maksimum wiedzy jakże niezbędnej w Waszej codziennej pracy. Zapraszamy.

 

 


Szkolenie e-MBA w koordynowanej opiece zdrowotnej

 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu e-MBA w koordynowanej opiece zdrowotnej, w ramach projektu „Intensywny kurs menedżerski dla pracowników ochrony zdrowia”, współfinansowanego z Funduszy Europejskim w ramach programu POWER 2014-2020.

Jest to cykl 12 spotkań prowadzonych przez ekspertów-praktyków czynnie uczestniczących w procesie modernizacji systemu ochrony zdrowia w Polsce. Szkolenie uzupełniane jest materiałami dostępnymi na platformie e-learningowej. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Szkolenia odbędą się w następujących lokalizacjach:

– Gdynia

– Warszawa

– Kraków

– Olsztyn

Zapraszamy osoby sprawujące funkcje kierownicze i pracowników administracji podmiotów leczniczych, NFZ, podmiotów tworzących i innych instytucji ochrony zdrowia.

Prometriq e-MBA

Formularz rekrutacyjny, harmonogram spotkań i więcej informacji dostępne na stronie: http://prometriq.pl/power/

Obowiązuje kolejność zapisów!

W razie pytań, zachęcamy do kontaktu – tel. 698 101 798

 


IV OGÓLNOPOLSKIE FORUM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ 2020

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w IV OGÓLNOPOLSKIM FORUM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ 2020. Spotkanie odbędzie się w dniach 9-10 Października w Gdyni.

Podczas konferencji zostaną poruszone zagadnienia dotyczące szczepień ochronnych u dzieci i dorosłych i u pacjentów w grupach ryzyka ze szczególnym naciskiem na komunikację z trudnym pacjentem. W części praktycznej uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z nowymi wytycznymi dotyczącymi interpretacji badań laboratoryjnych w tym również badania EKG.
Poruszone zostaną także zagadnienia związane z chorobami układu moczowego, niedoborem witamin i innych pierwiastków a także szeroko przyjrzymy się schorzeniom układu oddechowego.
Wykłady poprowadzą doświadczeni specjaliści z zakresu nefrologii, wakcynologii, chorób zakaźnych i pediatrii.

Udział w konferencji jest płatny.

Program konferencji oraz rejestracja dostępne na stronie https://fpp.edu.pl/konferencje/gdynia

 

 

 


Zmiany w prawie karnym – znaczenie dla środowiska medycznego

 

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na szkolenie online z prawnikiem – Pawłem Strzelcem, który podczas szkolenia 24 sierpnia 2020 r.

Zmiany w prawie karnym – znaczenie dla środowiska medycznego 

odpowie na nurtujące Państwa pytania.

PROGRAM:

 • Co oznacza nowelizacja art. 37 a § 1 k.k. kodeksu karnego?
 • Na podstawie jakich przepisów odpowiadają karnie osoby wykonujące zawody medyczne?
 • Wpływ odpowiedzialności karnej na odpowiedzialność majątkową środowiska medycznego.
 • Praktyczne rady w przypadku wezwania na przesłuchanie w charakterze świadka i podejrzanego.
 • Tajemnica zawodowa w postępowaniu karnym.

 

Cena szkolenia to jedyne 47 zł/os.

Bez kosztów dojazdu, bez kosztów noclegu, bez ryzyka.

Komfort miejsca, gdzie spotkamy się online na żywo.

 

Informacje organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy dostępne po kliknięciu TUTAJ.

 

 

 

Pozdrawiam,

Anna Osińska

 


Konferencja z cyklu FORUM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ 2020

 

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji z cyklu FORUM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ 2020

Spotkanie odbędzie się w Warszawie w dn. 19.09.2020

Podczas konferencji zostaną poruszone zagadnienia dotyczące szczepień ochronnych u dzieci i dorosłych i u pacjentów w grupach ryzyka ze szczególnym naciskiem na komunikację z trudnym pacjentem. W części praktycznej uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z nowymi wytycznymi dotyczącymi interpretacji badań laboratoryjnych w tym również badania EKG.
Poruszone zostaną także zagadnienia związane z chorobami układu moczowego, niedoborem witamin i innych pierwiastków a także szeroko przyjrzymy się schorzeniom układu oddechowego.
Wykłady poprowadzą doświadczeni specjaliści z zakresu nefrologii, wakcynologii, chorób zakaźnych i pediatrii.

Udział w sesjach jest bezpłatny. Program konferencji oraz rejestracja dostępne na stronie www.fpp.pl

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w konferencji z cyklu Forum Pielęgniarki i Położnej 2020.

program

 


Bezpłatne Webinarium – 27.07.2020 r. i 7.08.2020

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej organizatora Programu Edukacji Onkologicznego, w ramach którego działa Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego, serdecznie zapraszamy studentów i pracowników medycznych do bezpłatnego udziału w webinarium „BADANIA KLINICZNE”, które odbędzie się w dwóch częściach.

Szkolenie odbędzie się w dniach:

Część I – 27 lipca br. o godzinie 18.00.

Bezpośrednia rejestracja na stronie:  https://apo-web-27-07-2020.konfeo.com/pl/groups

Część II – 7 sierpnia br. o godzinie 18.00

Bezpośrednia rejestracja na stronie: https://apo-web-07-08-2020.konfeo.com/pl/groups

Szczegóły i programy w załączeniu.

Wszystkie planowane bezpłatne szkolenia dostępne na stronie: http://programedukacjionkologicznej.pl/akademia-pielegniarstwa-onkologicznego/

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji,

Ewa Podymniak i Katarzyna Kowalska


Konferencja 2020 MIĘDZYNARODOWYM ROKIEM PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

 

Komisja d/s Położnych działająca przy WOIPiP pod honorowy patronatem Okręgowej Rady Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych wraz z Zakładem Dydaktyki Ginekologiczno – Położniczej, Wydziału Nauki o Zdrowiu, WUM.  Zapraszamy położne i pielęgniarki na konferencję

2020 MIĘDZYNARODOWYM ROKIEM PIELĘGNIARKI I POŁOZNEJ 

W dniach 02 – 04.10.2020r.

Miejsce konferencji 05-130 Zegrze, Hotel 500, ul. Warszawska 31A

Program

 


Podmioty lecznicze w 2020 roku – praktyczne aspekty prawa pracy z uwzględnieniem zmian wprowadzonych w czasie epidemii”.

Szanowni Państwo, dzięki Waszej determinacji oraz wsparciu przy podejmowaniu decyzji, udało nam się wspólnie z Panem Piotrem Ciborskim i Panią Katarzyną Isbrandt zaplanować szkolenie 3-dniowe, dostosowując wybrane terminy i możliwości logistyczne do panującej sytuacji w kraju. Przygotowaliśmy szkolenie, jak zawsze ukierunkowane tylko na zagadnienia dotyczące służby zdrowia, nt.

“Podmioty lecznicze w 2020 roku – praktyczne aspekty prawa pracy z uwzględnieniem zmian wprowadzonych w czasie epidemii”.

W celu zachowania reżimu sanitarnego informujemy, że grupa będzie ograniczona do 40 osób.

Z racji olbrzymiego zainteresowania sygnalizujemy, iż o zakwalifikowaniu się na szkolenie będzie decydować kolejność przesłanych zgłoszeń.

 

TERMIN SZKOLENIA

16-18 WRZESIEŃ 2020 R.

ZAKOPANE

Hotel Crocus**** – ul. Chałubińskiego 40

   CENA: 1690 ZŁ/OS.

 

Szczegóły programu

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie

W związku z licznymi sugestiami, mimo wprowadzonego stanu epidemii, postanowiliśmy dla Państwa zaplanować kolejną edycję szkolenia 3-dniowego z zakresu prawa pracy w podmiotach leczniczych. Uwzględniając nasze 11-letnie doświadczenie w realizowaniu szkoleń dla zakładów opieki zdrowotnej  oraz koncentrując się na sugestiach Klientów, przygotowaliśmy po raz kolejny ofertę we współpracy z dwojgiem Prowadzących.

Skala trudności zagadnień merytorycznych w czasie epidemii oraz ilość zapytań i wątpliwości, drastycznie wzrosły. Czynniki te zdeterminowały naszą decyzję o zwiększeniu liczby godzin szkolenia, rozkładając cześć merytoryczną po raz pierwszy  na trzy dni, umożliwiając Państwu wyczerpanie tematu.

 

Z racji kilkudniowej formy w trakcie zajęć dyskutowane są trudne przypadki sygnalizowane przez Uczestników, co dodatkowo podkreśla warsztatowy wymiar prowadzonych zajęć. Nasze szkolenie jest też dla Państwa obecnie jedyną okazją do bezpośredniego spotkania i wymiany poglądów w gronie tylko pracowników służby zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie

Elżbieta Płużka

Akademia Rozwoju Budżetu


„Debridement – jak skutecznie oczyścić ranę?”

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy na ciekawy webinar z cyklu „Postępowanie z raną LIVE” pod hasłem „Debridement – jak skutecznie oczyścić ranę?”, który poprowadzi dr hab. n. med. Marek Kucharzewski, Prezes Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran.

W trakcie webinaru będzie możliwość zadawania pytań. Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymają w prezencie czasopismo „Forum Leczenia Ran”.

Udział w webinarze jest bezpłatny.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Nie możesz tego przegapić!

 

Zapisz się »

 

IV Konferencja Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych NEONURSING 2020 – Procedury w pielęgniarstwie neonatologicznym

Serdecznie zapraszamy do udziału w  IV Konferencja Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych NEONURSING 2020Procedury w pielęgniarstwie neonatologicznym, która odbędzie się w zmienionej formule jako konferencja online ze streamingiem na żywo czyli e-NEONURSING 2020

Termin e-Konferencji 18 września 2020 (piątek) .

Wszystkie informacje razem z programem, kosztami udziału oraz formularzem rejestracji są już dostępne na stronie   https://www.ptpipn.pl/konferencje-i-warsztaty.htm

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z organizatorem logistycznym: biuro@provena.com.pl lub 695 271 227

 

Akcja Moc Wiedzy dla Pielęgniarek i Położnych

 

Szanowni Państwo,

W ramach akcji Moc Wiedzy dla Pielęgniarek i Położnych, przygotowaliśmy dla Państwa środowiska, specjalne rabaty na prenumeratę naszych czasopism oraz na katalog ponad 170 publikacji, które mogą Państwa szczególnie zainteresować. Akcja potrwa do 7 czerwca, a cała oferta jest dostępna pod adresem https://pzwl.pl/pielegniarki-i-polozne?utm_source=nppip&utm_medium=banner&utm_campaign=apip_npip_20200505

 

Dodatkowo, przy okazji tego wydarzenia, wraz z Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim, wydaliśmy bezpłatny ebook pt.: „Procedury pielęgniarskie w obliczu pandemii COVID-19”, który jest dostępny do pobrania pod tym samym linkiem. Uzupełnieniem tego poradnika są, filmy instruktażowe, które tak jak cały ten projekt, zostały przygotowane, po to żeby ułatwić pracę środowisku medycznemu w tym trudnym czasie.

 

Zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursie, który dla Państwa przygotowaliśmy na naszym fanpege’u na Facebooku. Konkurs potrwa do 31 maja i jest dostępny pod linkiem: https://www.facebook.com/pzwl.wydawnictwo.lekarskie/photos/a.404270669588444/3568812023134277/?type=3&theater

 

Serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony akcji.

 

Z wyrazami szacunku,

Zespół PZWL Wydawnictwa Lekarskiego

Konkurs dla Położnych

Dzień dobry, chciałabym zainteresować Państwa naszą aplikacją edukacyjną Ask Med Now oraz trwającym tam konkursem dla położnych. Do wygrania jest 30 książek o tematyce położniczej. Więcej informacji pod tym linkiem https://www.facebook.com/AskMedNow/photos/a.566626944166212/694425934719645/?type=3&theater

Byłoby nam bardzo miło, gdyby zechcieli Państwo udostępnić informację szerszemu gronu Położnych, by jak najwięcej pań miało szansę wziąć udział.

Pozdrawiam,

Anna Pachura

Office Assistant

 

Oferta szkoleń webinaryjnych

 

Szanowni Państwo

Przygotowaliśmy dla Państwa nową ofertę szkoleniową, której tematyka odpowiada aktualnej, dynamicznej sytuacji epidemiologicznej. Proponujemy szkolenia w formie internetowych webinariów, w której uczestnicy za pośrednictwem internetu mogą brać czynny udział, jednocześnie zachowując zalecany dystans społeczny. Dzięki nowym technologiom możemy lepiej dbać o Państwa bezpieczeństwo, jednocześnie utrzymując wysoki poziom merytoryczny, dostosowany do indywidualnych oczekiwań grupy. Słuchacze naszych szkoleń, dzięki doświadczonej kadrze nabywają nowych, przydatnych kompetencji, opcjonalnie potwierdzanych imiennym certyfikatem. Orientacyjny zakres tematyczny innych szkoleń zamieściliśmy w  ofercie ogólnej. Jeśli zachodzi taka potrzeba, jesteśmy gotowi przygotować również szkolenia o  innej, wskazanej przez Zamawiającego tematyce, dobierając doświadczoną, specjalistyczną kadrę trenerską.

 

Oferta

Oferta szkoleniowa związana z obecną sytuacją epidemiologiczną

Studia podyplomowe Executive Master of Business Administration EMBA organizowane przez Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną

Studia podyplomowe Executive Master of Business Administration EMBA organizowane przez Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie skierowane są do osób, które zajmują, bądź będą zajmować najwyższe stanowiska w systemie ochrony zdrowia.

Celem kształcenia na poziomie Executive Master of Business Administration EMBA jest rozwijanie i pogłębianie umiejętności nie­zbędnych w osiągnięciu sukcesu zawodowego. Studia przygotowują do pracy menedżerskiej wyższego szczebla.

 

Do głównych założeń programu Executive Master of Business Administration EMBA dla Pielęgniarek i Położnych należą:

 • rozszerzanie i pogłębianie wiedzy menedżerskiej,
 • przekazanie zasad stosowania nowoczesnych narzędzi analitycznych z zakresu zarządzania,
 • przygotowanie do analizy organizacji,
 • ukształtowanie praktycznych umiejętności menedżerskich: współdziałania z otoczeniem, komunikowania się, prowadzenia negocjacji, inicjowania zmian, zarządzania zamianą, wrażliwej reakcji na problemy społeczne.

 

Zajęcia prowadzone są przez praktyków, którzy dzielą się swoim bogatym doświadczeniem zarówno w obszarach zarządzania, ekonomii, marketingu, public relations, zarządzania ryzykiem, czy współpracy z instytucjami publicznymi. Nasi Wykładowcy posiadają bardzo szerokie doświadczenie na poziomie eksperckim.

 

Uczestnicy studiów zdobędą wiedzę ekspercką i utrwalą umiejętności przydatne w pracy zawodowej dla kadry kierowniczej wyższego szczebla. Zapoznają się również z wieloma przykładami działań zachodzących w systemie ochrony zdrowia.

 

 • Studia Master of Business Administration (MBA) uprawnia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem skarbu państwa.
 • Podstawa prawna: art. 19 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. – o zasadach zarządzania mieniem państwowym (Dz.U. z 2018, poz. 1182).

 

Warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie wykształcenia pielęgniarskiego/ położniczego.

 

Studia kończą się egzaminem w formie testu.

 

Mając na uwadze indywidualne podejścia do potrzeb Uczestników, Uczelnia zastrzega prawo do wprowadzania zmian programowych stosowanie do profilu zawodowego, przygotowania merytorycznego oraz zainteresowań Uczestników. Zmiany te mogą dotyczyć max. 25% treści programowych. Podczas realizacji programu studiów jesteśmy otwarci na Państwa sugestie. Razem tworzymy naszą przyszłość.

 

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt z Panem

mgr Sławomir Jagieła, MBA
Kolegium Kształcenia Podyplomowego

Akademia Ekonomiczno Humanistyczna w Warszawie
e-mail: s.jagiela@vizja.pl

Tel. kom.: +48 511 424 424

 

Bardzo proszę o zapoznanie z ofertą Członków Izby, pięknie dziękuję. https://podyplomowe.vizja.pl/executive-master-of-business-administration-emba-dla-pielegniarek-i-poloznych

Konferencja Naukowa dla Pielęgniarek Stomijnych – online

21.05.2020 r. Konferencja Naukowa dla Pielęgniarek Stomijnych – online

Firma MIRALEX MA ZASZCZYT ZAPROSIĆ PAŃSTWA NA KONFERENCJĘ NAUKOWĄ DLA PIELĘGNIAREK STOMIJNYCH – ONLINE 21.05.2020 r. w godz. 18.00 – 19.00 webinar poprowadzi prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz

“Biegunki poresekcyjne – Kiedy i jak interweniować u pacjentów chirurgicznych? Wskazówki praktyczne” Ileostomia, Zespół krótkiego jelita, Biegunki pooperacyjne – wskazówki praktyczne.

Rejestracja online: LINK DO WYDARZENIA: https://webinar-miralex.gr8.com  udział w szkoleniu jest bezpłatny

Szczegóły na stronie:

https://miralex.pl/produkt/webinar-miralex-gr8-com/?fbclid=IwAR14N-9ZIYsRDo6uR_o_T3s1gRnxpEoJ31Jtcu1qqksp3woyaXBSC6e4so4

 

link do wydarzenia oraz rejestracja.

https://webinar-miralex.gr8.com

 

E-SEMINARIUM pt. „Najnowsze światowe i europejskie zalecenia dotyczące postępowania podczas pandemii COVID-19 w okresie okołoporodowym”. 

Szanowni Państwo,

Już w środę 20 maja o godz. 18.00 zapraszamy na darmowe E-SEMINARIUM pt. „Najnowsze światowe i europejskie zalecenia dotyczące postępowania podczas pandemii COVID-19 w okresie okołoporodowym„.

 

Do e-seminarium dołączamy rejestrując się tutaj: https://www.proinfantis.pl/webinar/

Spotkanie poprowadzi prof. Jan Mazela, a planowany czas trwania spotkania to 90 minut. Przewidujemy sesję pytań i odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania. Liczba miejsc w naszym wirtualnym pokoju jest ograniczona!

Tematyka spotkania:

– Najnowsze doniesienia ze świata

– Rekomendacje dotyczące opieki nad noworodkiem w obecnej sytuacji

– Karmienie na oddziale szpitalnym w dobie ryzyka zakażenia lub kiedy matka jest zakażona

– Kontakt matka-dziecko oraz matka-personel medyczny w dobie COVID-19

– Opieka poszpitalna – wytyczne co dalej po wypisie, co przekazać matce

– Sesja pytań i odpowiedzi

Do udziału w spotkaniu szczególnie gorąco zapraszamy panie położne.

Będziemy wdzięczni za podzielenie się tą informacją na Państwa stronie www, newsletterze lub w inny praktykowany przez Państwa sposób.

 

 

 

Szkolenie z leczenia ran nowotworowych (Webinar)

w związku z obecną sytuacją związaną z Covid-19 firma ConvaTec pragnie serdecznie zaprosić na szkolenie skierowane dla Pielęgniarek i Położnych z zakresu porad dotycząch leczenia ran nowotworowych.

Rany nowotworowe – okiem pielęgniarki” – 6 maja o godz. 18.00.

Na szkolenie można się zarejestrować klikając bezpośrednio na link – https://convatecopatrunki.clickmeeting.pl/przychodzi-pacjent-do-2/register lub klikając słowo REJESTRACJA w zamieszczonym zaproszeniu (w załączniku).

załącznik

 

URGO Medical zaprasza na nową formę szkolenia on-line!

We czwartek 02.04 o godz.18.00 odbędzie się na Facebooku webinar z dr n.med. Grzegorzem Krasowskim na temat :

Jak skutecznie skrócić czas leczenia rany

 

Poniżej link do wydarzenia

https://www.facebook.com/events/983760632026616/

 

 

 

Bezpłatne e-szkolenie Higiena rąk. Sprawdź czy znasz zasady WHO odnośnie mycia i dezynfekcji rąk.

Szkolenie e-learningowe „Higiena rąk” jest dostępne bezpłatnie wszystkim pracownikom medycznym.

Szkolenie zostało opracowane przez Prometriq na podstawie wytycznych WHO i trwa ok. 15 minut.

Krótki test końcowy umożliwia weryfikację znajomości zasad dotyczących prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk.

Zalecane jest aby wszyscy kierownicy placówek medycznych przekazali informację o szkoleniu swoim pracownikom w celu zwiększenia ich bezpieczeństwa osobistego oraz bezpieczeństwa pacjentów.

Aby uzyskać dostęp do szkolenia należy skorzystać z linku https://emba.prometriq.pl i zalogować się jako gość. Platforma nie przetwarza danych osobowych ani adresów e-mail uczestników szkolenia.

 

Zespół Prometriq życzy wszystkim pracownikom medycznym bezpiecznych warunków pracy.

Szanowni Państwo

ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce oraz rekomendacje GIS i Ministerstwa Zdrowia, a przede wszystkim z troski o bezpieczeństwo wykładowców i uczestników naszej konferencji II Forum Zakażeń, podjęliśmy decyzję o przełożeniu terminu konferencji na: 3-5 grudnia 2020 r. Miejsce konferencji pozostaje bez zmian: Centrum Kongresowe Hotelu Warszawianka w Jachrance. W związku z tym konferencja II Forum Zakażeń nie odbędzie się w planowanym pierwotnie terminie 2-4 kwietnia 2020 r., ale zostaje przeniesiona na termin: 3-5 grudnia 2020 r.

Konferencja Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Alergologicznego

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem naukowym XII Konferencji Szkoleniowej PTA, która odbywa się w dniach 22-25 kwietnia 2020 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle – www.pta.med.pl/program-ramowy-xii-ks-pta. 19 sesji naukowych, w tym 10 sesji Sekcji Problemowych PTA, 11 sesji Hot Topic, 7 warsztatów szkoleniowych przygotowanych przez PTA – tak bogatego programu naszego spotkania jeszcze nie było w historii! Tegoroczna oferta edukacyjna Konferencji PTA trafi z pewnością w oczekiwania wszystkich uczestników. Gośćmi specjalnymi naszego spotkania będą światowej sławy eksperci:

 

– Prof. Anna Nowak-Węgrzyn z Nowego Jorku, która w trakcie Sesji Inauguracyjnej zaprezentuje wykład „Prewencja alergii pokarmowej”,

 

– Dr Alberto Alvarez-Perea z Madrytu, zaproszony przez PTA wykładowca reprezentujący Europejską Akademię Alergologii i Immunologii Klinicznej, który przedstawi w sesji plenarnej X temat „eHealth in allergy”,

 

– Dr Marta Krawiec z Londynu, która również w sesji plenarnej X zaprezentuje wykład „Immunoterapia w alergii pokarmowej”

Czy zgłosiłeś już swój udział w trakcie XII Konferencji Szkoleniowej PTA? Jeśli nie, to nie zwlekaj i dołącz do największego spotkania naukowo – szkoleniowego https://konferencja2020.szkoleniapta.pl. Nie pozwól by ominęło Ciebie to, co w alergologii najlepsze!

Z góry dziękuję za pomoc w promowaniu tego przedsięwzięcia Edyta Krzych-Fałta Przewodnicząca sekcji pielęgniarek alergologicznych

Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Szkoleniową „Pielęgniarstwo wobec wyzwań współczesności ”

 Chełm 27 kwietnia 2020 roku

informacje

karta zgłoszenia

klauzula RODO

Konferencja Ginekologiczno-Położnicza w Krakowie

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na konferencję, która rozpocznie się już za miesiąc:

II Ogólnopolska Konferencja Ginekologiczno-Położnicza „Współczesna opieka na każdym etapie życia kobiety”

30 – 31 marca 2020 r. Kraków, Hotel Polonia

REJESTRACJA

OPIS SZKOLENIA:

 • Nieprawidłowe krwawienia miesiączkowe
 • Żywieniowa profilaktyka kobiet w okresie okołomenopauzalnym
 • Zaburzenia dna miednicy związane z pochwą i układem moczowym
 • Profilaktyka raka piersi. Nowatorskie metody samobadania
 • Postępowanie w bólu pooperacyjnym w ginekologii i położnictwie
 • Choroby tarczycy w pigułce
 • Kto i kiedy może stosować  hipnozę w pracy z kobietami w ciąży
 • Jakość życia a techniki terapii wpływające na nastrój i emocje

 

PROWADZĄCY SZKOLENIE:

 • prof. UM Beata Pięta, Prezes Polskiego Towarzystwa Położnych
 • dr hab. inż. Zuzanna Goluch, prof. UEW Katedra Technologii Żywności i Żywienia Wydział Inżynierii Produkcji  Uniwersytet Ekonomiczny
 • dr n. med. Monika Buziak-Bereza, endokrynolog, Oddział Kliniczny Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
 • dr hab. Jarosław Woroń, specjalista farmakologii klinicznej, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Zakład Farmakologii Klinicznej UJ CM Kraków, Klinika Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej UJ CM Kraków
 • mgr Joanna Woźniak, położna, instruktor profilaktyki raka piersi, pedagog promocji zdrowia
 • Michał Koszla, mgr fizjoterapii od kilkunastu lat zajmuje się fizjoterapią kobiet w okresie połogu oraz fizjoterapią dna miednicy
 • Anna Osińska, pedagog
 • Kaja Krawczyk, jedyna w Polsce magister Hipnoterapii Klinicznej ze specjalizacją Hypnobirthing (Hipnorodzenie) z tytułem zdobytym na University of West London w Wielkiej Brytanii. Jestem nauczycielką hypnobirthing oraz założycielką Hypnos Institute

 

MIEJSCE SZKOLENIA: Kraków, Hotel Polonia, ul. Basztowa 25

 

CENA SZKOLENIA: 870 zł/os.

 

ZAPEWNIAMY: udział, materiały, wyżywienie, zakwaterowanie w pokoju 2-os.

 

DOPŁATA DO POKOJU 1-OS.: 150 zł/os.

 

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie www.pce.com.pl w zakładce szkolenia i konferencje

 

 

Bezpłatne szkolenie: E-Recepty i porada pielęgniarska od A do Z w praktyce

 

Szanowni Państwo,

 

mając na uwadze aktualnie zaistniałą sytuację epidemiologiczną związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 i zalecenia GIS oraz podejmując działania prewencyjne mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się zakażenia, w imieniu Pani Anny Dudzińskiej Przewodniczącej WOIPIP, uprzejmie informuję, że szkolenie zaplanowane na dzień 21. 03.2020 nt.: ”Porada pielęgniarska od A do Z w praktyce” zostaje odwołane.

 

 

Szanowni Państwo,

W imieniu Pani Anny Dudzińskiej Przewodniczącej WOIPiP oraz Polskiego Centrum Edukacji – Anna Osińska serdecznie zapraszamy członków WOIPiP na kolejną edycję bezpłatnego szkolenia „E-Recepty i porada pielęgniarska od A do Z w praktyce” , które odbędzie się 21 marca 2020 w godz. 9.00 – 17.00 w siedzibie WOIPiP ul. Żelazna 59, VII piętro.

Ilość miejsc jest ograniczona, a swoje zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: merytoryczny@woipip.pl  w tytule: szkolenie recepty.

Prowadzącym szkolenie jest Pan Jerzy Krukowski – mgr pielęgniarstwa, spec. pielęgniarstwa opieki paliatywnej, kierownik kursów Wywiad i badanie fizykalne oraz Ordynowanie leków i wypisywanie recept oraz wieloletni praktyk, biegły sądowy z zakresu pielęgniarstwa.

 Agenda szkolenia

Szczegółowa  tematyka szkolenia

 

Serdecznie zapraszamy!

Konferencja: Kino dla Położnej

Drodzy Państwo,

biorąc pod uwagę najnowsze rekomendacje GIS-u i mając na uwadze, prawidłowy przebieg spotkań organizowanych przez Bayer i chcąc zapewnić wysoką frekwencję podczas Naszych spotkań, podjęliśmy decyzję, że Kino dla Położnych” w dniu 17 marca zostanie przeniesione na inny termin, o którym Państwa w krótce poinformujemy.

 

 

zaproszenie

 

Konferencja Łódź SŁUGA BOŻA STANISŁAWA LESZCZYŃSKA

zaproszenie

Spotkanie dot. Szkolenia dla pielęgniarek i położnych

Szanowni Państwo,

w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia zdrowia publicznego z punktu widzenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-Co V-2 spotkanie edukacyjne organizowane przez Pelargos Sp. z o. o, przy współpracy z Warszawską Izbą Pielęgniarek i Położnych zaplanowane na dzień 15 kwietnia 2020 roku o tematyce:

 1. „NDT- Bobath czy metoda Vojty – która z metod rehabilitacji niemowląt jest lepsza”
 2. „Czynnościowe zaburzenia pokarmowe u niemowląt”

w budynku Oxford Tower przy ulicy Chałubińskiego 8, sala nr 2 w Warszawie zostaje odwołane.

Osoby, które zadeklarowały udział w szkoleniu zostaną poinformowane o  nowym terminie spotkania.

 

Zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze!

 

 

Z wyrazami szacunku,

_________________
Małgorzata Czerwonka
Młodszy Kierownik Projektu

 

 

 

Zapraszamy do udziału w Spotkaniu Edukacyjnym zorganizowanym we współpracy z Warszawską Izbą Pielęgniarek i Położnych

Zaproszenie skierowane jest do

PIELĘGNIARKI i POŁOŻNE

z oddziałów:

pediatrycznych, rehabilitacyjnych, noworodkowych, ginekologiczno-położniczych, neonatologicznych, intensywnej terapii , chirurgii , neurologicznych, urologicznych, psychiatrii, pulmonologicznych, izby przyjęć, szkół rodzenia, POZ i innych.

Termin:         15. 04. 2020 r. (środa)

Godzina:       10:00 – 14:00

Miejsce:        Budynek Oxford Tower Warszawa, ul. Chałubińskiego 8, sala nr 2 Reckitt Benckiser (Poland) S.A.NDT- Bobath czy metoda Vojty – która z metod rehabilitacji niemowląt jest lepsza.

Wykład wygłosi dr n. o zdr. Anna Talar                                                                                               

Berlin-Chemie/Menarini Polska Sp. z o.o.

Czynnościowe zaburzenia pokarmowe u niemowląt.

Wykład wygłosi mgr Magdalena Bartold

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy kierować bezpośrednio

do Małgorzaty Czerwonka z firmy Pelargos

pod numerem: 602 735 704

e-miał: m.czerwonka@pelargos.com.pl

Wszystkie uczestniczki otrzymają:

certyfikat uczestnictwa w niniejszym spotkaniu

skrypty tematyczne

poczęstunek

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Wykład organizowany jest w ramach cyklicznej współpracy z WOIPiP.

załącznik

 

 

 

 

 

Akademia Opieki Długoterminowej

Szanowni Państwo,

W weekend 21-22.03 po raz kolejny organizujemy w Warszawie szkolenie dla pielęgniarek z cyklu Akademia Opieki Długoterminowej.

Serdecznie zapraszamy pielęgniarki na szkolenie obejmujące praktyczne aspekty żywienia, leczenia ran i rehabilitacji. Szkolenie jest bezpłatne, przeznaczone dla osób posiadających uprawnienia do odwiedzania pacjentów w domu.

Cykl uzyskał honorowy patronat Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz patronat medialny Magazynu Pielęgniarek i Położnych. Pozostali partnerzy to: POLSPEN, Stowarzyszenie Udarowcy, Convatec, Krajowa Izba Fizjoterapeutów, Stowarzyszenie Apetyt na życie.

Szkolenia odbyły się już w 8 miastach z wielkim sukcesem, a w 2020 planujemy kolejne 25 spotkań, aby dotrzeć z edukacją do każdego województwa. Dla przyjezdnych zapewniamy nocleg.

Obowiązuje rejestracja poprzez stronę: https://www.pielegniarki.prenatalis-polska.pl/

program

zaproszenie

 

Warsztaty organizowane pod patronatem NRPiP. Nowe lokalizacje i terminy to:

 

L.p. MIASTO TERMIN
1 Łódź 8-9.02
2 Białystok 15-16.02
3 Olsztyn 22-23.02
4 Wodzisław Śl. 29.02-01.03
5 Rzeszów 7-8.03
6 Warszawa 21-22.03
7 Szczecin 18-19.04
8 Wrocław 25-26.04

 

II Ogólnopolska Konferencja Pielęgniarka i Położna w POZ
„Rola i zadania pielęgniarki i położnej w realizacji świadczeń POZ”

II Ogólnopolska Konferencja Pielęgniarka i Położna w POZ
„Rola i zadania pielęgniarki i położnej w realizacji świadczeń POZ”
Centrum Konferencyjne PIAP al. Jerozolimskie 202
Warszawa, 27 marca 2020

1. „Opieka koordynowana” – mgr Sławomir Jagieła, MBA – Prorektor ds. Interesariuszy Zewnętrznych. Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej. Dyrektor Instytutu Zdrowia i Spraw Społecznych. Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia.
2. „Wpływ procesu akredytacji POZ na opiekę pielęgniarską i funkcjonowanie podmiotu” – Dariusz Chmielewski, MBA – Prezes Zarządu D&G Consulting Sp. z o.o. Praktyk i ekspert rynku medycznego z ponad 20 letnim stażem zawodowym zdobytym zarówno podczas pracy w centralnej jednostce resortu zdrowia (Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia) oraz firmach doradczych świadczących profesjonalne usługi doradcze dla podmiotów leczniczych. Kierownik projektów dla kilkuset przychodni, szpitali i innych podmiotów rynku medycznego w zakresie przygotowania do procesu akredytacji Ministra Zdrowia
3. „Wszystko o receptach” – Jerzy Krukowski, mgr pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa opieki paliatywnej, kierownik kursów Wywiad i badanie fizykalne oraz Ordynowanie leków i wypisywanie recept oraz wieloletni praktyk, biegły sądowy z zakresu pielęgniarstwa\
4. „Jak rozmawiać o szczepieniach” – dr med. Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń, Prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń, Stowarzyszenie Higieny Lecznictwa
5. Radzenie sobie z przemocą, Sytuacje kryzysowe – Kornela Oblińska, inspektor Policji w stanie spoczynku, doktor nauk społecznych w dziedzinie zarządzania w środowisku informacyjnym. Członkini ogólnopolskich projektów naukowych w zakresie przeciwdziałania i zwalczania przestępczości
6. Radzenie sobie z przemocą, Postawy i podstawy prawne – Katarzyna Kowalska, Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe
7. „Komunikacja z trudnym pacjentem” – Zuzanna Rohn, trener umiejętności menedżerskich, rozwoju osobistego, audytor systemu zarządzania jakością w ochronie zdrowia
8. Prowadzenie dokumentacji elektronicznej – kilka przykładów, dzielenie się doświadczeniami

 

XIV Ogólnopolska Konferencja Położniczo-Neonatologiczno-Pediatryczna

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na:

XIV Ogólnopolska Konferencja Położniczo-Neonatologiczno-Pediatryczna

„Współczesna opieka medyczna nad matką i dzieckiem”

23 – 26 kwietnia 2020 r. Jastrzębia Góra Hotel Astor

Program:

 • „Czy  sposób karmienia noworodka i niemowlęcia   chroni przed  rozwojem  alergii, infekcji i innych   przewlekłych  chorób  zapalnych” – dr n. med. Danuta Myłek, specjalista w zakresie alergologii i dermatologii. Jest jedynym polskim członkiem naukowym prestiżowej alergologicznej organizacji naukowej: American College of Asthma, Allergy and Clinical Immunology. Współtworzyła Polski Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią
 • „Profilaktyka raka sutka w okresie ciąży i laktacji – jak się badać” – mgr Joanna Woźniak, położna, instruktor profilaktyki raka piersi, pedagog promocji zdrowia
 • „Hipnoterapia w porodzie i po porodzie” – Kaja Krawczyk, jedyna w Polsce magister Hipnoterapii Klinicznej ze specjalizacją Hypnobirthing (Hipnorodzenie) z tytułem zdobytym na University of West London w Wielkiej Brytanii. Jestem nauczycielką hypnobirthing oraz założycielką Hypnos Institute
 • „FASD – nowe wyniki dotyczące zespołów zaburzeń, związanych z następstwami spożywania alkoholu przez kobiety ciężarne. Rola pielęgniarek i położnych” – Agata Białas, mgr pielęgniarstwa, doktorantka II roku studiów doktoranckich Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Wydziale Nauk o Zdrowiu, autorka publikacji w czasopismach branżowych („Położna. Nauka i Praktyka”, „Analiza Przypadków w Pielęgniarstwie i Położnictwie”, „Położna”)
 • „Wpływ przetwarzania bodźców sensorycznych na rozwój dziecka” – mgr Joanna Agapow,  nauczyciel dyplomowany, pedagog specjalny, certyfikowany Terapeuta Integracji Sensorycznej, członek PSTIS SI
 • „W jakim wieku można rozpoznać depresję u dziecka?” – dr n. med. Izabela Łucka, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta, superwizor – aplikant Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zatrudniona w Klinice Psychiatrii Rozwojowej, Zaburzeń Psychotycznych i Wieku Podeszłego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży.  Kieruje Oddziałem Psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży
 • „Wkłucia obwodowe i centralne u dzieci” – dr n. o zdr. Katarzyna Wójtowicz, Koordynator Leczenia Onkologicznego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, w Klinice Hematologii, Onkologii Dziecięcej
 • „Nowości w zakresie pielęgnacji noworodków i niemowląt” – Aneta Muczyń
 • „Rozwój posturalny od poczęcia do wieku młodzieńczego” – Grażyna Nowak, fizjoterapeuta, Fizjostargard

WARSZTATY:

 • Warsztaty relaksacyjne w oparci o hipnozę – Kaja Krawczyk, jedyna w Polsce magister Hipnoterapii Klinicznej ze specjalizacją Hypnobirthing (Hipnorodzenie) z tytułem zdobytym na University of West London w Wielkiej Brytanii. Jestem nauczycielką hypnobirthing oraz założycielką Hypnos Institute
 • Wypalenie zawodowe – Zuzanna Rohn, trener umiejętności menedżerskich, rozwoju osobistego, audytor systemu zarządzania jakością w ochronie zdrowia

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie www.pce.com.pl w zakładce szkolenia i konferencje oraz u organizatora pod nr tel. 22 890 20 01 e-mail: pce@pce.com.pl

 

 

 

 

 

 

III Wrocławskie Sympozjum Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych.

Szanowni Państwo!

Mam zaszczyt zaprosić na III Wrocławskie Sympozjum Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych.
„Razem dla bezpieczeństwa pacjenta”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że tegoroczne Sympozjum będzie szczególne ze względu na szerszy zakres tematyki i obecność sesji dla pielęgniarek anestezjologicznych.

Tegoroczne Sympozjum poświęcone jest przedstawieniu najnowszych metod stosowanych w chirurgii minimalnie inwazyjnej oraz ukazaniu współpracy zespołu chirurgicznego z zespołem anestezjologicznym w działaniu dla dobra pacjenta. Tematyka Sympozjum obejmować będzie zagadnienia z zakresu chirurgii minimalnie inwazyjnej, chirurgii ogólnej, onkologicznej, urologii, ginekologii, chirurgii naczyniowej, neurochirurgii, ortopedii oraz kardiochirurgii.

Chciałabym, aby piękno miasta Wrocławia, szeroki zakres tematyczny konferencji oraz możliwość wymiany doświadczeń podczas spotkań towarzyskich pozwoliły Państwu zapamiętać III Wrocławskie Sympozjum Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych jako niezwykle wartościowe naukowo ale także spędzone w miłym towarzystwie wydarzenie.

Serdecznie zapraszam i z radością oczekuje Państwa we ‚Wrocławiu – Mieście Spotkań‚ w dniach 24-25.04.2020 r.

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

Izabela Szwed

 

 

Rejestracja oraz szczegółowe informacje dotyczące Sympozjum dostępne są na stronie: https://wspo.pl/

I Krajowa Konferencja Naukowa pt. „Nowoczesne spojrzenie na opiekę, leczenie i rewitalizację osób w wieku podeszłym”

Szanowni Państwo!

Wydział Nauk o Zdrowiu Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku  serdecznie zaprasza na I Krajową Konferencję Naukową pt. „Nowoczesne spojrzenie na opiekę, leczenie i rewitalizację osób w wieku podeszłym” , która odbędzie się w dniu 14 maja 2020 r.

Informacje dotyczące Konferencji  znajdują się w Komunikacie 1.

 komunikat

 

Szkolenie „Akademia Opieki Długoterminowej”

Szanowni Państwo,

kontynuując cykl szkoleń pt. „Akademia Opieki Długoterminowej”, Firma Nutricia pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych zaprasza do zapisywania na warsztaty –nowe terminy i lokalizacje.

W załączeniu zaproszenie na bezpłatne, dwudniowe szkolenie oraz program szkolenia. Prosimy o zamieszczenie informacji na stronie OIPiP.

program

plakat

 

Program w zakresie edukacji i profilaktyki depresji poporodowej
w makroregionie centralnym

 

Szanowni Państwo,

Centrum Medyczne „Żelazna” w Warszawie realizuje projekt pod nazwą „Program w zakresie edukacji i profilaktyki depresji poporodowej w makroregionie centralnym” w ramach V Osi priorytetowej Wsparcie dla obszaru zdrowia, Działanie 5.1 Programy profilaktyczne, z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.

W ramach projektu planujemy przeprowadzić działania edukacyjno-szkoleniowe skierowane
do personelu medycznego POZ (w tym pielęgniarek i położnych) z województwa mazowieckiego

w zakresie wczesnej identyfikacji depresji poporodowej oraz stosowania formularza Edynburskiej Skali Depresji Poporodowej, które mogą być przydatne w Państwa pracy zawodowej oraz pomogą Państwu wdrożyć program polityki zdrowotnej pn. „Program w zakresie edukacji i profilaktyki depresji poporodowej”.

W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Państwa do współpracy w realizowanym przez nas projekcie. W ramach współpracy oferujemy udział w bezpłatnym szkoleniu dla 3-8 osób personelu medycznego (położnych/pielęgniarek; w przypadku wolnych miejsc – lekarzy rodzinnych) oddelegowanych
z przychodni. Szkolenie będzie składało się z dwóch modułów: e-learning oraz 6h godzin szkolenia stacjonarnego. Podczas szkolenia stacjonarnego zapewnimy uczestnikom niezbędne materiały szkoleniowe oraz lunch. Ponadto zadaniem osoby zarządzającej przychodnią będzie wyznaczenie 3-4 osób, które po odbyciu naszego szkolenia, podejmą działania profilaktyczne w zakresie depresji poporodowej podczas wizyt patronażowych. Dla każdej z tych osób przewidziany jest  dodatek zadaniowy za realizację zadań związanych z programem w wysokości 150 zł brutto (z kosztami pracodawcy) za miesiąc (od 01.01.2020 przez okres 30 miesięcy).

Zachęcamy Państwa do podjęcia współpracy w naszym projekcie i zgłoszenia swojej oferty
w organizowanym naborze placówek POZ. Szczegółowe informacje dotyczące współpracy znajdą Państwo na naszej stronie internetowej (linki poniżej). W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Informacje o projekcie:

https://www.szpitalzelazna.pl/przystanek-mama-profilaktyka-depresji-poporodowej/

Informacje o naborze placówek POZ:

https://www.szpitalzelazna.pl/wp-content/uploads/2019/10/konkurs-POZ.pdf

 

Osoba do kontaktu:

dr Dorota Sys

Kierownik Projektu

e-mail: d.sys@szpitalzelazna.pl

telefon: 22 25 59 918

 

Szkoleniu e-learningowe Zaburzenia emocjonalne kobiet w okresie okołoporodowym.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy wszystkie położne i pielęgniarki do udziału w szkoleniu e-learning Zaburzenia emocjonalne kobiet w okresie okołoporodowym.

Z przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia danych statystycznych wynika, że na depresję poporodową choruje, aż co 10. kobieta. Monitorowanie zaburzeń nastroju

u matki jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania zaburzeniom psychicznym i zachowania u dzieci. Dlatego w standardzie organizacyjnym opieki okołoporodowej zaproponowano, aby rozpoznanie ryzyka depresji miało miejsce w I i III trymestrze ciąży oraz miesiąc po porodzie, w trakcie wizyty patronażowej.

 

Temat zaburzeń emocjonalnych, typowe objawy depresji, zaburzeń lękowych, sposoby oceny ryzyka wystąpienia depresji i zaburzeń nastroju w okresie okołoporodowym, Edynburską Skalę Depresji Poporodowej (EPDS) razem z zalecaną metodą jej stosowania oraz algorytmy postępowania przybliży Pani dr hab. Beata Pięta – Prezes Polskiego Towarzystwa Położnych oraz Pani Joanna Krzyżanowska-Zbucka – Ordynator Oddziału Zapobiegania Nawrotom Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, która przyjmuje pacjentki z depresją w ciąży i poporodową.

Patronat merytoryczny nad szkoleniem objęło Polskie Towarzystwo Położnych i Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Pediatrycznych. Partnerem programu edukacyjnego jest Nestle.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu oraz do zamawiania materiałów edukacyjnych do pracy z ciężarnymi i matkami oraz dla bliskich i partnerów kobiet z depresją w ciąży i poporodową w serwisie www.edukacjapacjenta.pl.

załącznik

 

 

Ośrodek Kształcenia Kadr „HIPOKRATES” w Kielcach

INFORMACJA O SPECJALIZACJI finansowanej przez MZ

W DZIEDZINIE OCHRONY ZDROWIA PRACUJĄCYCH

dla pielęgniarek

Ośrodek Kształcenia Kadr „HIPOKRATES” w Kielcach informuje, że rozpoczynamy nabór na specjalizację finansowaną ze środków Ministerstwa Zdrowia, która rozpocznie się jeszcze  w bieżącym roku.

25 osób, które otrzymają najwyższą ilość punktów z egzaminu wstępnego-testowego, będą realizować szkolenie nieodpłatnie.

Istnieje możliwość przyjęcia osób poza limitem miejsc finansowanych ze środków publicznych – pełnopłatnych pod warunkiem zdania pozytywnie egzaminu testowego.

Wymagane dokumenty w SYSTEMIE SMK

 1. Złożony poprawnie wniosek  do specjalizacji.
 2. Zaświadczenie o aktualnym zatrudnieniu i minimum 2 letnim stażu pracy w zawodzie, potwierdzone przez pracodawcę – załącznik niezbędny przed kwalifikacją.

Wnioski niekompletne będą odsyłane do uzupełnienia.

Niekompletne nie będą brać udziału w kwalifikacji wstępnej.

Termin składania wniosków do 15 grudnia 2019r.

Termin może być wydłużony, jeśli pozwoli na to umowa podpisana z MZ.

Informujemy, że do każdego rodzaju specjalizacji wymagany jest kurs specjalistyczny

Wywiad i badanie fizykalne dla pielęgniarek i położnych, oraz inne wymagane programem.

W przypadku w/w specjalizacji kurs specjalistyczny Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

dla pielęgniarek i położnych.

Kursy w/w mogą być ukończone w trakcie trwania specjalizacji i nie są warunkiem do dopuszczenia do kwalifikacji.

 • Wszystkie informacje dotyczące w/w specjalizacji mogą Państwo uzyskać osobiście
  w siedzibie Ośrodka/ telefonicznie –  041/ 341-52-65, lub na stronie internetowej:
  www.hipokrateskielce.pl

Zainteresowanych zapraszamy!

 ANKIETA

Nazywam się Agnieszka Smerdka, jestem położną i studentką Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Prowadzę badania na temat zawodu położnej.

Zwracam się z uprzejmym prośbą o udostępnienie anonimowej ankiety dla położnych na Państwa stronie internetowej oraz w miarę możliwości na funpage na facebooku.

Udział w ankiecie jest dobrowolny, a zebrane dane zostaną wykorzystane do celów naukowych.

 

Poniżej przesyłam link do ankiety.

Z poważaniem:

Agnieszka Smerdka

link do ankiety https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdmGbdF-wuDyIuDi2M7MAIEehSM7eMAFopkOm9ALd77py8AEg/viewform?usp=sf_link

 

 

 

Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych w Warszawie- Pielęgniarstwo

załącznik