Najciekawsze konferencje – zaproszenia, relacje

Wiesz o ciekawym wydarzeniu, chcesz aby Twoja konferencja znalazła się tutaj? Napisz do nas: woipip@woipip.pl

Konferencja: Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece- czy jest przestrzegany?

Szanowni Państwo,

Pragniemy zaprosić na bezpłatną konferencję organizowaną przez Fundację Opieki Okołoporodowej pod nazwą „Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece- czy jest przestrzegany?”. Konferencja została zaplanowana na 8 grudnia 2017r. Uczestnikami konferencji będzie 120 osób, którzy: kierują podmiotami leczniczymi, sprawują opiekę nad kobietami w okresie ciąży, porodu, połogu i nad małymi dziećmi: kierowników placówek, lekarzy, położnych, pielęgniarek i wszystkich zawodów medycznych. W konferencji mogą również uczestniczyć studenci. Konferencja finansowana jest ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Celem konferencji jest Ograniczenie styczności kobiet z promocją pokarmów mlekozastępczych na terenie podmiotów leczniczych i w kontaktach z personelem medycznym poprzez upowszechnianie zasad Międzynarodowego Kodeksu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece.

Podczas Konferencji wystąpią:

prof. nadzw. dr hab. n. med. Barbara Królak- Olejnik „Mleko kobiece- co nowego?”

lek. med. Urszula Bernatowicz-Łojko  „Bank mleka w zgodzie z Międzynarodowym Kodeksem Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece”

Agata Aleksandrowicz (Hafija.pl)”O kodeksie i o reklamie oraz jej wpływie na konsumentów – czyli rodziców”

mgr położnictwa Iwona Marczak „Pierwsze karmienie w trakcie kontaktu skóra do skóry”

lek. med. Jolanta Nurek „Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece w Podstawowej Opiece Zdrowotnej”

 

Karta Zgłoszenia

Harmonogram

Konferencja: Kobieta, Mężczyzna 65+

Szanowni Państwo,

Zachęcamy wzięcia udziału w Kongresie Medycznym Kobieta, Mężczyzna 65+, który odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2017 r. w Warszawie, w Hotelu Plaza, przy ul. Łączyny 5. Na Kongresie zaprezentowane będą wytyczne NRPiP w zakresie postępowania pielęgniarskiego w zaburzeniach kontynencji – opracowanego przez zespół ekspertów, za którego pracę odpowiedzialna była Pani Mariola Łodzińska Wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, . Organizatorzy Kongresu przewidzieli 60 bezpłatnych miejsc dla 45 Okręgowych Izb Pielęgniarek i Położnych. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kobieta, Mężczyzna 65+

Szkolenie: Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie dla Pielęgniarek i Położnych Środowiskowych oraz Pielęgniarek Pediatrycznych

Szanowni Państwo,

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych zapraszają na szkolenie: PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH ŚRODOWISKOWYCH ORAZ PIELĘGNIAREK PEDIATRYCZNYCH , które odbędzie się w Warszawie, 27– 28 listopada 2017 r.

 Miejsce szkolenia: Centrum Okopowa, Warszawa, ul. Okopowa 55

Rozpoczęcie szkolenia:    27 listopada 2017 r. – godz. 10.15

Zakończenie:                           28 listopada 2017 r. – godz. 14.00

 Serdecznie zapraszamy pielęgniarki i położne, pracujące w podstawowej opiece zdrowotnej oraz pielęgniarki pediatryczne. Koszt wyżywienia, materiałów edukacyjnych oraz noclegu z 27 na 28 listopada 2017 r. pokrywa Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Liczba miejsc na szkolenie jest ograniczona – tylko 70 dlatego o zakwalifikowaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń (tylko na Karcie zgłoszenia), które należy przesłać na adres e-mail: t.kuziara@nipip.pl

Komunikat , Program i Karta na szkolenie

 Konferencja: Teraz położne! – wyzwania i możliwości dla zawodu

Szanowni Państwo,

w imieniu Fundacji Rodzić po Ludzku zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji organizowanej przez Fundację, pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych :Teraz położne! – wyzwania i możliwości dla zawodu.

Termin i miejsce: Warszawa (Centrum Konferencyjne Zielna, ul. Zielna 37; w samym centrum miasta);   15 listopada br. (przyszła środa) w g. 09.30 – 15.00

To ostatnia, szósta w tym roku bezpłatna konferencja z cyklu „Teraz położne!…”. Przez dwa laty (2016,17) organizowany był na terenie całego kraju ten cykl bezpłatnych konferencji dla położnych, pod patronatem NRPiP. Łącznie odbyło się 11 konferencji w 11 miastach Polski. Uczestniczyło w nich ok.1500 osób, głównie położnych. Ostatni przystanek tego cyklu to Warszawa.

Program konferencji 

Konferencja „Prewencja odpowiedzialności zawodowej położnej i pielęgniarki”, zapraszamy!

W imieniu Komisji d/s Położnych działającej przy WOIPiP, zapraszamy serdecznie położne i pielęgniarki Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych na konferencję „Prewencja odpowiedzialności zawodowej położnej i pielęgniarki”.

Termin: 2-4.06.2017r.

Miejsce: Hotel 500, ul. Warszawska 31A, 05-130 Zegrze (dojazd z Metra Marymont, linia 735)

Cena: 500 zł./os – możliwość finansowania zgodnie z regulaminem  WOIPiP dla członków opłacających składki

W razie pytań:
Teresa Wójcik tel. 503 841 885
Jadwiga Wierzbowska tel. 509 891 463

Zgłoszenia wyłącznie do dnia 8.05.2017r.

Rejestracji należy dokonać: poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego znajdującego się poniżej na adres e-mail  merytoryczny@woipip.pl  

Wymagane dokumenty: kartę zgłoszenia i wniosek o dofinansowanie konferencji należy złożyć w Dziale Merytorycznym WOIPiP, ul. Nowy Świat 63 – do dnia 8.05.2017r.

Ilość miejsc ograniczona.

Formularz zgłoszeniowy

Więcej informacji

Wniosek o dofinansowanie konferencji

Zasady dofinansowania

Podczas konferencji poruszone zostaną tematy:

 1. Aspekty prawne odpowiedzialności zawodowej położnej i pielęgniarki, dokumentacja medyczna.
 2. Zagrożenia odpowiedzialności zawodowej wynikające z deficytu kadry pielęgniarskiej.
 3. Etyka położnej i pielęgniarki w obliczu zbliżającej się śmierci.
 4. Sposoby na wypalenie zawodowe.
 5. Technologia w oddziałach szpitalnych, odpowiedzialność i kwestie etyczne ze strony położnej i pielęgniarki.
 6. Myśli a słowa – czyli czytanki o komunikacji.
 7. Rozwój sensoryczny dziecka w pierwszym roku życia.
 8. Żywienie dziecka w pierwszym roku życia.
 9. Rola snu w rozwoju dziecka.
 10. Dieta dla kobiety planującej ciążę i w trakcie trwania ciąży.
 11. Trudna ciąża w świetle nowoczesnych możliwości diagnostycznych.
 12. Metody leczenia menopauzy.

Zapraszamy!!!

KONFERENCJA “ROLA PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ W DOBIE DEINSTYTUCJONALIZACJI W OCHRONIE ZDROWIA” 28 LUTEGO 2017 R. WARSZAWA

Źródło: www.nipip.pl