Najciekawsze konferencje – zaproszenia, relacje

Wiesz o ciekawym wydarzeniu, chcesz aby Twoja konferencja znalazła się tutaj? Napisz do nas: woipip@woipip.pl

 

Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych WOIPiP 

uprzejmie informuje, po wakacjach poszerzamy naszą ofertę o nowe formy kształcenia.

Kurs kwalifikacyjny Pielęgniarstwa nefrologicznego z dializoterapią dla pielęgniarek.

  • Planowany termin realizacji: 21.09. – 21.12.2018 r.
  • Całkowity koszt kursu dla osób, którym nie przysługuje dofinansowanie ze środków WOIPiP wynosi 1550 zł.

Kurs specjalistyczny Kompleksowa opieka pielęgniarska w schorzeniach narządu wzroku dla pielęgniarek.

  • Planowany termin realizacji: 19.10. – 20.12.2018r.
  • Całkowity koszt kursu dla osób, którym nie przysługuje dofinansowanie ze środków WOIPiP wynosi 650 zł.

Jednocześnie informujemy, że członkowie WOIPiP którzy spełniają wymogi Regulaminu dofinansowania kształcenia podyplomowego Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, nie ponoszą kosztów kursów.Osoby zainteresowane w.w. szkoleniami prosimy o składanie dokumentów w wersji papierowej do Ośrodka.Szczegółowych informacji udziela Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych WOIPiP,

Al. W. Reymontab8, tel./fax:22 633 35 98, mail: szkolenia@woipip.pl

Konferencja : Zarządzanie w pielęgniarstwie i położnictwie kluczowym procesem dla funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej

Program

VI edycja konferencji „Zadania pielęgniarki i położnej w terapii cukrzycy

W imieniu PZWL Wydawnictwa Lekarskiego i Polskiej Federacji w Diabetologii serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w VI edycji konferencji „Zadania pielęgniarki i położnej w terapii cukrzycy”, która odbędzie się już 20 października br. w Warszawie.

Kierownikiem Komitetu Naukowego konferencji jest Pani Alicja Szewczyk – Przewodnicząca PFED. Kod rabatowy upoważniający do rejestracji w niższej cenie, czyli  99 zł. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o rejestrację na wydarzenie za pośrednictwem strony  http://i.pzwl.pl/voucher99/ W pole „kod promocyjny” prosimy wpisać kod C201018.

Szkolenie pielęgniarek i położnych mające na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych z zakresu HIV/AIDS

Krajowe Centrum ds. AIDS uprzejmie informuje, iż organizuje cykl trzydniowych szkoleń dedykowanych między innymi dla pielęgniarek i położnych,  w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych z zakresu HIV/AIDS. W wyniku przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, wykonawcą szkoleń jest Polska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Res Humanae” z siedzibą w Warszawie.

Szkolenie odbywać się będzie w Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornie k. Warszawy, ul. Leśna 15/17.Odpłatność za udział w szkoleniu wynosi 100 zł. Organizator zapewnia w ramach opłaty zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienką i wyżywienie. Uczestnik pokrywa  koszty dojazdu we własnym zakresie. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Kartę zgłoszenia na szkolenie wraz z zakresem tematycznym należy pobrać ze strony www.reshumanae.org.pl , zakładka szkolenia.

Zgłoszenie należy wysłać na adres Fundacji (przez e-mail, fax lub pocztą): reshumanae@reshumanae.org.pl  Polska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Res Humanae”, ul. Piękna 64 A, 00-672 Warszawa, tel/fax: 22 626 86 60.

 

Konferencja Paliatywna Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci

Szanowni Państwo,

Z okazji 10-lecia Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w interdyscyplinarnej konferencji o tematyce paliatywnej, która z jednej strony będzie naukowym ukoronowaniem naszej działalności, a z drugiej wytyczy nowe drogowskazy na kolejne lata pracy.Konferencja skierowana jest do praktyków z różnych dziedzin medycyny, którzy na co dzień stykają się z tematyką uporczywej terapii w klinikach szpitalnych, a także do środowiska pediatrycznej opieki paliatywnej z całej Polski. Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 września 2018 roku w Gdańsku w Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto.

Program konferencji, informacje organizacyjne oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie https://konferencjaphd.pl/

Kontakt:

Dorota Kaszubowska
tel. +48 722 110 485
e-mail: dorota.kaszubowska@pomorskiehospicjum.pl

I cyklu bezpłatnych warsztatów szkoleniowych dla Położnych

Szanowni Państwo,

Mamy wielką przyjemność, wspólnie z Panią Jeannette Kalytą, zaprosić Państwa do udziału w I cyklu bezpłatnych warsztatów szkoleniowych dla Położnych. Odbędą się one jesienią w 10 miastach Polski.

7 września: Szczecin – Hotel Dana, Aleja Wyzwolenia 50

8 września: Poznań – Hotel Altus, ul. Święty Marcin 40

13 września: Siedlce – Hotel Ibis STYLES, ul. Jana Pawła II 10

14 września: Lublin – Hotel Piano, ul. Jana Pawła II 19

15 września: Rzeszów – Hotel Metropolitan, ul. Juliusza Słowackiego

20 września: Warszawa-Sangate Hotel Airport, Komitetu Obrony Robotników 32

21 września: Kraków – Hotel Campanile, ul. św. Tomasza 34

22 września: Katowice-Hotel Diament Arsenal Palace, ul.Paderewskiego35

28 września: Bydgoszcz – Hotel City, ul. 3 Maja 6

29 września: Gdańsk – Hotel Novotel Gdańsk Centrum, ul. Pszenna 1

Tematyka wykładów i warsztatów zorientowana jest na najnowsze trendy w zakresie pracy położnych,opieki neonatologicznej,zagadnień żywieniowych oraz snu niemowlaków.Gwarantujemy Państwu miłą atmosferę oraz dawkę bezcennej wiedzy. Zainteresowane osoby, prosimy o kliknięcie w poniższy link i rejestrację on line http://www.globpharma.pl/aktualne-trendy-polskiego-poloznictwa-z-jeannette-kalyta/

Możliwa jest również rejestracja telefoniczna pod numerem 514 450 900 UWAGA! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA ! Dodatkowo dla każdego uczestnika drobny upominek oraz konkurs z nagrodami.

Szkolenia w zakresie HIV/AIDS dla pracowników wykonujących zawód medyczny

Szanowna Pani Prezes,

Krajowe Centrum ds. AIDS uprzejmie informuje, iż organizuje cykl trzydniowych szkoleń dedykowanych między innymi dla pielęgniarek i położnych,  w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych z zakresu HIV/AIDS.W wyniku przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, wykonawcą szkoleń jest Polska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Res Humanae” z siedzibą w Warszawie.Szkolenie odbywać się będzie w Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornie k. Warszawy, ul. Leśna 15/17.

Odpłatność za udział w szkoleniu wynosi 100 zł. Organizator zapewnia w ramach opłaty zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienką i wyżywienie. Uczestnik pokrywa  koszty dojazdu we własnym zakresie. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Kartę zgłoszenia na szkolenie wraz z zakresem tematycznym należy pobrać ze strony www.reshumanae.org.pl , zakładka szkolenia.

Zgłoszenie należy wysłać na adres Fundacji (przez e-mail, fax lub pocztą): reshumanae@reshumanae.org.pl  Polska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Res Humanae”, ul. Piękna 64 A, 00-672 Warszawa, tel/fax: 22 626 86 60.

Szkolenie e-learningowe Suplementacja DHA w okresie karmienia piersią

Polskie Towarzystwo Położnych wydało Rekomendacje w zakresie stosowania kwasu DHA w okresie karmienia piersią. Zapraszamy do zapoznania się z Rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Położnych oraz udziału w szkoleniu e-learning Suplementacja DHA w okresie karmienia piersią. Jak w praktyce realizować zalecenia na stronie www.edukacjapacjenta.pl.

Rekomendacja

Zaproszenie na szkolenie elearning Suplementacja w okresie karmienia piersią

II Konferencja Pielęgniarstwa Operacyjnego w Onkologii

Szanowni Państwo,

Mamy prawdziwą przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w spotkaniu naukowym kierowanym do pielęgniarek operacyjnych pod nazwą:
II Konferencja Pielęgniarstwa Operacyjnego w Onkologii
pn. „Innowacyjne metody operacyjne w odniesieniu do powszechnie
i sporadycznie występujących nowotworów”. Wydarzenie to będzie miało miejsce 14 września 2018r. w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu.

Spotkanie jest organizowane przez Pielęgniarki i Położne Operacyjne Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz Zespół Pielęgniarek Operacyjnych OIPiP w Poznaniu przy współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Instrumentariuszek i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Chirurgii Małoinwazyjnej. Podczas jednodniowej konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach naukowych, warsztatach oraz porozmawiać na żywo z zespołem operacyjnym w trakcie bezpośredniej transmisji operacji z Sali operacyjnej.

Serdecznie zapraszamy chętne Koleżanki i Kolegów do przedstawiania swoich doświadczeń w zakresie pielęgniarstwa operacyjnego w onkologii (i nie tylko). Lista prelegentów nie jest jeszcze zamknięta.

Rejestracja na konferencję oraz pozostałe informacje znajdują się na stronie – www.kpowo.pl

Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek i położnych „Wywiad i badanie fizykalne”

W ramach projektu „Pielęgniarki i położne na miarę XXI wieku” finansowanego ze środków Unii Europejskiej, organizujemy kurs specjalistyczny dla pielęgniarek i położnych „Wywiad i badanie fizykalne”.

Kurs składa się z 5 zjazdów sobotnio-niedzielnych, odbędzie się w Warszawie w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym „Jupiter” przy ul. Towarowej w dniach 21.07.18 – 29.09.18r. Osobom, które mieszkają powyżej 50 km poza Warszawą, zwracamy koszty dojazdu oraz zapewniamy nocleg. (szczegółowe informacje w załączniku)

Chętnych do wzięcia udziału w kursie, prosimy o jak najszybszą rejestrację w Systemie Monitorowania Kształcenia (SMK) – termin zakończenia rekrutacji przypada niestety na dzisiaj. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt (po godz.10) pod numerem telefonu: ( 600-800-181 ) bądź pod adresem email: h.dunajska@osb.edu.pl

Plan nauczania

Interdyscyplinarne aspekty opieki u kresu życia

IV Konferencja Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC odbędzie się w dniach 5–6 października 2018 roku w Europejskim Centrum Solidarności Gdańsku. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania są „Interdyscyplinarne aspekty opieki u kresu życia”. W ramach konferencji odbędą się warsztaty oraz wykłady specjalistów z całej Polski poświęcone różnym aspektom codziennej, interdyscyplinarnej opieki nad pacjentem z chorobą przewlekłą, zagrażającą życiu.

Informacja

Uprzejmie informuję o organizowaniu przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych konferencji dostępnych pod adresami:

KONFERENCJA NRPIP: “BEZPIECZNE WARUNKI PRACY PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH” 10–11 WRZEŚNIA 2018 ROKU

http://nipip.pl/konferencja-nrpip-zagrozenia-zawodowe-pielegniarek-poloznych-obecnych-realiach-funkcjonowania-ochrony-zdrowia-10-11-wrzesnia-2018-roku/

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA DLA PIELĘGNIARSKIEJ I POŁOŻNICZEJ KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ 15-16 PAŹDZIERNIKA 2018 R. WARSZAWA

http://nipip.pl/ogolnopolska-konferencja-dla-pielegniarskiej-polozniczej-kadry-zarzadzajacej-15-16-pazdziernika-2018-r-warszawa/

Przesyłam link do informacji o konferencjach

http://nipip.pl/wspolnie-dla-zdrowia-narodowa-debata-o-zdrowiu/

XVI Konferencji Naukowo – Szkoleniowej „Żywienie enteralne i parenteralne ”

Zapraszam do udziału w XVI Konferencji Naukowo – Szkoleniowej nt. „Żywienie enteralne i parenteralne ” , która odbędzie się w dniu 28.09.2018 r. w godzinach 900 ÷ 1400  w Domu Lekarza, przy ul. Grażyńskiego 49  w Katowicach. Konferencja jest organizowana pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Zespołu ds. Pielęgniarstwa Onkologicznego działającego w ramach Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Zarządzie Oddziału w Katowicach, Zespołu Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Transplantacyjnego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Zarządzie Oddziału w Katowicach. Uczestnictwo w Konferencji jest bezpłatne. Uczestnicy otrzymają certyfikat.

Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia do uczestnictwa należy dokonać przez wypełnienie karty zgłoszenia i nadesłanie jej do dnia 22.06.2018 roku (ze względu na duże zainteresowanie konferencją do wyczerpania wolnych miejsc) na adres:

Iwona Woźniak

SP Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego ul. Francuska 20-24, 40-027 Katowice z dopiskiem „Konferencja Żywienie ”

Lista osób zakwalifikowanych na konferencję będzie zamieszczona na stronie internetowej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach.

Informacji udziela:

Iwona Woźniak nr tel.: (32) 259 16 79 lub kom. 603 111 952

Program

karta zgłoszenia